Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako i po cemu brze izbrojati ovcice

[es] :: MS SQL :: Kako i po cemu brze izbrojati ovcice

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Kako i po cemu brze izbrojati ovcice08.03.2006. u 23:41 - pre 220 meseci

Problematicna mi je tabela sa malo vecim brojem slogova i izvrsavanje izraza
select count(polje_a) from tabela where ...

Ono sto mi je logicno da polje_a bude indeksirano, kao i polja po kojima se vrsi filtriranje u where bloku.
Nedoumicu imam oko Polja_a. Da li ce izvrsavanje ovakvog iskaza biti brze ukoliko je polje_a klaster indeks ili ne???
sta mislite


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako i po cemu brze izbrojati ovcice09.03.2006. u 15:00 - pre 220 meseci
Nemoj da radis COUNT(field_name)
Brze je uvek COUNT(*), radi brze definitivno. COUNT(field_name) proverava ima li NULL vrednosti ili nema , pa to broji. COUNT(*) broji rekorde.

Index generalno treba da bude po WHERE uslovu. CLUSTER ili NON CLUSTERED? Ne postoji tacan odgovor. U razlicitim uslovima query optimizer ce izabrati razlicite startegije. Pogledaj execution plan za razlicite slucajeve i videces sta SQL misli o tome.

Pazi, execution plan mora da ide na full size tabeli. Ako radis na praznoj ili test tabeli sa malo podataka, SQL nece upotrebiti ni jedan indeks. Ako je samo jedna tabela u pitanju, exportuj je celu u test bazu i tamo probaj razlicte nacine indeksiranja. I budi siguran da ti je statistika OK. probaj, i videces sta radi najbolje.

:-)

[Ovu poruku je menjao Zidar dana 09.03.2006. u 16:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Kako i po cemu brze izbrojati ovcice

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.