Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Combo u DBGridu! Radi ali totalno, totalno....

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Combo u DBGridu! Radi ali totalno, totalno....

[ Pregleda: 1539 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anthylon
anthylon
Bosna i Hercegovina

Član broj: 83876
Poruke: 48
*.dlp38.bih.net.ba.



Profil

icon Combo u DBGridu! Radi ali totalno, totalno....27.02.2006. u 17:11 - pre 221 meseci
Pozdrav!

Ma, muci me ovo sa delfijem mnogo! Nasao sam upute kako kreirati DBGrid sa DBLookupComboBoxom (iscrtavanje na dbgrid-u). Medjutim, kako je ovaj LookupCombo jako skroman sa opcijama nikako ga nem ogu koristiti a ne znam drugu soluciju.

O cemu se radi?
Trebam da kad korisnik postavi poziciju na odredjenu celiju u DBGrid-u prikazati vishe opcija (npr. 100) kako bi korisnik odabrao jednu. Lookup to radi ali pretraga u njemu je nemoguca (ili ja to ne znam). Ima li neko savjet? Mogu integrisati obicni ComboBox i rucno dodavati vrijednost nakon odabira. Ipak, problem je tim slozeniji sto koristim CONCAT da spojim dva polja (npr. 200 - Opis...). Pa, ako odaberem obicni combo, onda ne mogu skloniti neki ID (kao u VB-u npr. - ili ja to mozda ne znam). Dakle, mnogo toga rucno moram uraditi. Ima li neko rjesenje?

Jao, nadam se da nisam zakomplikovao? Mozda neki grid (besplatan za komercijalnu upotrebu) ili ako neko ima neki primjer; sugestiju bilo sta...

HVALA!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Combo u DBGridu! Radi ali totalno, totalno....

[ Pregleda: 1539 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.