Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upotrebljiv signal?

[es] :: Wireless :: Upotrebljiv signal?

[ Pregleda: 4539 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Upotrebljiv signal?23.02.2006. u 06:33 - pre 220 meseci
Kupio sam tp-link 551g karticu i 5 metar CDF200 kabla
Povezao sam sa 3d korner antenom. AP je nekih 250m i imam opticku vidljivost.
Signal u NetStumbleru je -80 a noise -100. Cini mi se citajuci po forumu da je ovaj signal neupotrebljiv. Sam program za krticu prijavljuje signal good 85%.
Na ovu razdaljinu bi sa 3d kornerom trebalo da imam dobar signal.
Ne znam da li je u pitanju antena ili nesto drugo. Posto sam pocetnik da li neko moze da mi objasni te razlike u signalu izmedju NetStumblera i programa za karticu i koju vrstu signala mere?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?23.02.2006. u 14:24 - pre 220 meseci
kolko ti prijavljuje kad na kraj koaksa stavis stap antenu ili komadic zice na zivi kraj koaksa ?
 
Odgovor na temu

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?23.02.2006. u 18:28 - pre 220 meseci
Prislonio sam rukom komadic oko 10cm bakarne zice i dobio signal 70%
gledano u programu za karticu a u NetStumbleru je -88
 
Odgovor na temu

madmat

Član broj: 35086
Poruke: 33
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?23.02.2006. u 18:47 - pre 220 meseci
Proveri da li ti je maticna ploca PCI 2.2 kompatibilna.
 
Odgovor na temu

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?23.02.2006. u 22:55 - pre 220 meseci
Dostelovao sam malo antenu i sad mi je signal strength 100% a u NetStumbleru -65
Nadam se da je ovo mnogo bolje. Koliki signal treba da bude za ok konekciju?
 
Odgovor na temu

gonzo_ri
ri

Član broj: 54839
Poruke: 33
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.riwireless.net


Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?23.02.2006. u 23:48 - pre 220 meseci
s takvim signalom bi trebao imati sasvim zadovoljavajucu konekciju i brzinu

[Ovu poruku je menjao gonzo_ri dana 24.02.2006. u 00:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?24.02.2006. u 11:01 - pre 220 meseci
Kako mogu da pingujem neki ap i da li je to moguce bez nekih specijalnih podesavanja. U donjem desnom uglu vidim konekciju sa Maksnetom very good, nisam uplatio nikakve pakete. Cisto ocu da vidim dali prolaze paketi i koliko je kasnjenje. Ne znam sta da kucam u dos prompt-u. Probao sam samo rec ping da vidim ima li neki help i nista se ne dogadja. Naglasavam, nisam radio nikakva namestanja wireles kartice Maksnet se automatski pojavio.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?24.02.2006. u 14:49 - pre 220 meseci
Uradi ipconfig /all pa ces videti ip adresu koja ti je dodeljen akao i IP adrese gateway-a i DNS servera, ako su uopste dodeljene.

IP adresu AP-a ces naci samo nekim IP scanner-om, mad asumnjam da ces od svega toga imati neke vajde posto tesko da je provajder dozvolio bilo kakvu komunikaciju dok ne platis. Verovatno treba da preko te veze koju napravis pustis neki PPP da bi stvarno imao pristup mrezi.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?26.02.2006. u 21:47 - pre 220 meseci
pozdrav

prikljucio sam se na wireless juce.
antenu sam sam pravio kako sam znao i umeo (3d korner).
antenu sam za probu stavio na cev od tv antene ali ispod krova.
do ap ima oko 150m i nema bas perfektne vidljivosti (kad je antena u tavanu) a i jedna kuca je ispred moje i malo je visi krov nego moj.
jedino sto je dobro je sto je ap na soliteru pa ova kuca ne zaklanja bas u potpunosti.kartica je canyon wf-511 ,3d korner i oko 7-8 metara rg-58u.
kartica mi pokazuje signal oko 15 % a link oko 75% i prilicno dobro radi veza (sto sam uspeo da vidim od juce do danas).
skinuo sam net stumbler pa mi sad nije jasno sta on pokazuje.
sudeci po ovim podacima ja bi trebao da imam skroz slabu vezu iako nisam primetio da nesto zeza do sad.
e sad ako neko moze da mi objasni sta ustvari pokauje kvalitet linka a sta signal,mislim sta je vaznije,posto bas nisam strucnjak za ove stvari.
i recimo ako bi izbacio antenu na krov da li bi dobio neka poboljsanja i da li se to isplati raditi posto i ovako funkcionise a i antena je prirodno zasticena od atmosferskih uticaja.

unapred zahvalan za odgovore

ps:screenshot sa netstumblera je dole
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?26.02.2006. u 21:54 - pre 220 meseci
Tox, ti si cudo! Uspeo si sklopiti sve najnepovoljnije uslove (izuzev antene) i to opet radi. Zameni kabal, izbaci antenu (antene) napolje i uzivaj.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?26.02.2006. u 22:03 - pre 220 meseci
poz

e sad druze buljko zar sumnjas u mene?! :)
a evo sad mi bas prijavi da se pojavio signal sa jednog drugog ap-a koji je ok 2 km kroz sam centar grada prateci signal a ovaj moj ap je skocio na 23%.
ma rg58u je cudo! :)
jedina mi je sreca sto mi je ap blizu pa imam signal a inace dobro si rekao da je sve ovo cudo posebno sto sam antenu "unistio" skroz,umsto n konektora morao sam da stavim bnc posto do n nisam mogao d dodjem nikako.
a jos da kazem da nisam ni rp-sma mogao da nadjem pa sam odsekao kabal da one male antenice sto dodje sa karticom i nastavio na rg-58u.
sve u svemu dobro je i ovo sto sam dobio ali mi nisi odgovorio na pitanja.
a sto se tice izmena kabla i ostalog ...da sam bio u situaciji da to uradim uradio bi to odmah samo je pitanje para.hocu da kazem da znam i ja sta valja ali kad se nema ...daj sta das.

poz
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?26.02.2006. u 22:38 - pre 220 meseci
Pa, odgovorio sam ti. Izbaci antenu napolje i dobices na nivou a i poboljsace ti se odnos S/N tako da ce ti i kvalitet veze automatski porasti. Postoji (teoretska) mogucnost da su ti zvezde bile naklonjene kada si sekao kabal, nastavljao ga, montirao konektor, pravio kucu (na pravom mestu), isterao dobit antene do teoretskog maksimuma ali... ipak skupi 15-tak Eura i kompletiraj sve to kako treba da se sutra ne bi cudio zasto sve to vise ne funkcionise kao juce. Isuvise je tu potencijalnih problema.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?27.02.2006. u 00:13 - pre 220 meseci
ok druze

ne znam u cemu je stvar ali je ok.
evo u zadnjih par sati mi se konstantno povecava signal.
verovatno zato sto je prestala kisa pa se krov polako susi pa smanjuje prigusenje signala,nakraju ce stici i do 100%! :)
sve ja to znam sto si ti rekao ali sam smisljeno isao na ovu varijantu da to skarabudzim posto mi je taj kabal i ostalo stojalo bez veze pa reko da iskoristim.
a sve to najverovatnije ne bi radilo da je ap malo dalje ali ovako radi.
a sto se tice veze neverujem da bi dobio neku bolju vezu zato sto mi je inace ovaj paket koji sad koristim 33kbps i imam download oko 3-4 kb/sek sto je mislim i maksimum za tu vezu.
a izgleda da mi se pogodilo da nemam nekih izvora suma u blizini pa i to ima veze.
u svakom slucaju pusticu to da radi za sad ovako pa ako bude problema onda ide napolje antena.a najveci razlog zasto mi se sad antena ne izbacuje napolje je taj sto moram da je zastitim od vlage ,vetra i a snega posebno posto bi jos antenu morao da okrenem prema gore vise od 45 stepeni zato sto mi je ap blizu a visoko a u tom slucaju da padne sneg napunio bi je skroz i ne bi se otopio do proleca.(jedino da ugradim neki mini grejac za otapanje snega :) )
tako da kad se sve to sagleda bolje je ovako dok radi a nevidim zasto bi prestalo odjednom.ali videcemo ...

u svakom slucaju buljko hvala sto si hteo da me navedes na najbolje resenje,cenim to.

pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
81.93.90.*



+122 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?01.03.2006. u 11:14 - pre 220 meseci
pozdrav

evo bas sad kad pisem ovu poruku link je 75 a signal 0-2 %!!!
ali ipak radi normalno.
primer:da otvorim pocetnu na elitesecurity treba mu oko 3-4 sekunde.
a inace sam na paketu 33kbps!
a primetio sam da je signal inace slabiji danju nego nocu,i to drasticno (sinoc sam imao oko 30% a sad 2 %).

evo ovo je samo pokazatelj da su visoke frekvencije veoma cudne i da ponekad nema logike ono sto dobijemo na kraju.
u svakom slucaju se nikad ne moze znati unapred kako ce nesto da radi dok se ne isproba u praksi.

pozdrav
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?01.03.2006. u 16:02 - pre 220 meseci
Kada tvoj provadjer sazna kakav ti je signal, trebalo bi da te iskljuci, jer tako ometas celu mrezu.

 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
81.93.90.*



+122 Profil

icon Re: Upotrebljiv signal?02.03.2006. u 08:54 - pre 220 meseci
poz

moj provajder zna kakav mi je signal,ja sam im rekao. :)
jedino sto su mi rekli je da bi bilo dobro da izbacim antenu napolje.
a moracu to da uradim samo cekam da se krov malo osusi.

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Upotrebljiv signal?

[ Pregleda: 4539 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.