Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako pojačati signal

[es] :: Wireless :: kako pojačati signal

[ Pregleda: 5759 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dume_x
WIEN

Član broj: 22366
Poruke: 5
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon kako pojačati signal24.04.2005. u 16:15 - pre 231 meseci
Imam u potkrovlju smješten D linkov AP,ali mi se signal strahovito gubi što se više spuštam tako da u prizemlju ga gotovo i nemam (kuća je na tri etaže).Čime bi mogao podignuti signal da mi kvalitetno radi i u prizemlju, dakle bitan mi je signal samo po toj vertikali u kući netreba uopće ići u širinu.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: kako pojačati signal24.04.2005. u 17:47 - pre 231 meseci
Pa postavi AP ako je moguce na srednji sprat, tako da je na jednakoj udaljenosti od prizemlja i drugog sprata......drugo probaj da se igras sa antenom.Ne mora da stoji uspravno, postavi je u horizontalan polozaj moze da pomogne.Trece, kupi jacu omni antenu.Ta antenica koju dobijas sa D-Linkom je 2dB,kupi jednu OMNI antenu 5 - 8 dB sa RP-SMA prikljuckom, i usrafi je umesto postojece fabricke.Ta antena ne bi trebala da kosta vise od 18-20 evra....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: kako pojačati signal24.04.2005. u 18:00 - pre 231 meseci
Nisi rekao koliko spratvoa treba da prodje signal.

U svakom slucaju, wireless u gradjevini je uvek probem jer zidovi "gutaju" veliki deo signala. Armirane betonske ploce izmedju spratova jos vise "pojedu" signal.

Mozes probati da uzmes neku usmerenu antenu i montiras je tako da zraci nadole i nadas se da ce biti bolje. Nikako nemoj uzimati omni antene koje imaju kruzno zracenje, probaj iskljucivo sa usmerenim antenama.
 
Odgovor na temu

dume_x
WIEN

Član broj: 22366
Poruke: 5
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: kako pojačati signal24.04.2005. u 18:03 - pre 231 meseci
Niže ga nemogu staviti jer mi nedozvoljavaju instalacije,a konkretno mi je trebala informacija kakvu antenu da probam da ne kupujem nešto bez veze.Hvala na informaciji probacu sa ovom varijantom.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
217.171.49.*

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: kako pojačati signal24.04.2005. u 19:13 - pre 231 meseci
Citat:
broker: Nisi rekao koliko spratvoa treba da prodje signal.

U svakom slucaju, wireless u gradjevini je uvek probem jer zidovi "gutaju" veliki deo signala. Armirane betonske ploce izmedju spratova jos vise "pojedu" signal.

Mozes probati da uzmes neku usmerenu antenu i montiras je tako da zraci nadole i nadas se da ce biti bolje. Nikako nemoj uzimati omni antene koje imaju kruzno zracenje, probaj iskljucivo sa usmerenim antenama.


Rekao je.Ima tri sprata.Ali ja nisam siguran da bi usmerena antena odradila posao, jer koliko sam shvatio njemu treba konekcija svuda po prizemlju, dok bi sa nekom usmerenom antenom imao problem dometa izvan snopa antene.Ali, to sto ti kazes je sasvim ok, mozda koriscenjem jedne PANEL antene (sektorske) bi se to moglo resiti....video sam ovde takve antene za montiranje na plafon, od 6dB, i mislim da su namenjene bas za takve stvari.....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kako pojačati signal

[ Pregleda: 5759 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.