Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za Linux distribuciju.

[es] :: Linux :: Preporuka za Linux distribuciju.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7767 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Preporuka za Linux distribuciju.27.02.2006. u 13:37 - pre 220 meseci
@tdjokic
.conf fajlovi zavise od paketa a ne od distribucije. recimo ako na slacku imas vsftpd sredijujes /etc/vsftpd.conf . ako ima debian proftpd onda naravno da nema vsftpd.conf nego proftpd.conf
debian stable ima XFree a slack xorg (nisam siguran, neka me neko popravi ako nije tacno). u slacku je xorg.cofn u debianu naravno toga nema ali ima XFree86Config ili nesto slicno
ali: ako znas da sredis vsftpd.conf znat es i proftpd.conf (vise manje.. ako ne procitas man page). ili skines drugi ftpd, pa imas onaj koji ti najvise odgovara. ali, ako koristi neko recimo suse i neki GUI editor pa onda predje na slack/debian/... ne zna nista da sredi. treba iz nule. Distro kao slack primora usera da pocne da cita man pejdze, cita dokumentaciju na internetu, sam trazi resenja.
User koji koristi "idealnu" GUI distribuciju (koja u teoriji uopste ne treba podesavanje iz konzole), taj user u dosta slucaja (kao i dosta windows usera) nezna razliku izmedju ikone i programa, i nema pojma o fajlovima izvan home direktorijuma.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Preporuka za Linux distribuciju.27.02.2006. u 14:26 - pre 220 meseci
Citat:
skriven.iza.laznih.imena: Hoće samo kako ona hoće. Od njenih bubica dođe ti da iskočiš iz kože. Poželiš ponekada da joj instaliraš mute dugme. Ako nešto neće, onda to nije njen problem nego tvoj, i ti moraš sam da smisliš
šta ćeš da radiš sa njom takvom, pa da posle „hoće“...


Imaš loše iskustvo sa devojkama očigledno, tako da poredjenje nije adekvatno.

Posle seksa sve hoće :-) i nema nikakve bubice, pošto je to odlika psihički nestabilnih osoba, a ovde je reč o stabilnoj (to zaboravih da pomenem), pametnoj, i temperamentnoj devojci.

:-P

 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Preporuka za Linux distribuciju.27.02.2006. u 16:30 - pre 220 meseci
Citat:
pisac: Imaš loše iskustvo sa devojkama očigledno...

Prilično teška i samouverena izjava, s'obzirom da se ne poznajemo.

U svakom slučaju moje iskustvo sa Slack-om je takvo, a koristim ga aktivno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Preporuka za Linux distribuciju.27.02.2006. u 19:36 - pre 220 meseci
Nisam još sreo nijednu "bubicu" na Slackware-u. Sve radi onako kako ga namestiš da radi, a ako ne znaš ga da namestiš iz prve, pa ti treba više pokušaja, nije "njena" krivica.

:-))
 
Odgovor na temu

TtuEd
Nikola Pavličević
darkstar T.L., Dark Revolution;
administrator, NIK d.o.o.
Beograd

Član broj: 66335
Poruke: 24
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 3035234
Sajt: darkrevolution.org


Profil

icon Re: Preporuka za Linux distribuciju.28.02.2006. u 01:32 - pre 220 meseci
SUSE:


Slackware:


Vishe volim Slackware. Zna da bude nezgodna, neki bi se mozda i uplasil da je sretnu u mracnoj ulici, a neki povrsni ljudi bi je cak probglasili pripadnicom "neke sekte". Morate da je dobro upoznate da biste shvatili koliko je posebna. Namucicete se da je osvojite, ali kad uspete mozete mirno da spavate, jer ce biti samo vasa.
"Vidi kako laze ovaj, juce sam je video kako flertuje sa nekim tipom kojeg je tek upoznala" kazete vi. Pa, "taj tip" sam ja. Vec dugo smo u vezi ali sa njom je svaki dan uzbudljiv kao prvi.

Koju cete vi izabrati? To zavisi iskljucivo od vasih afiniteta i od vaseg pogleda na svet u kome zivite. Naravno, govorim o dve distribucije Linuxa... ili sam mozda ipak pricao o devojkama? A mozda sam mislio i na jedno i na drugo? :-)
The only two principles you need in life:
-You can change the world, it is just a
set of rules in your mind
-Simplicity is divine
 
Odgovor na temu

skriven.iza.laznih.imena

Član broj: 82343
Poruke: 151
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Preporuka za Linux distribuciju.28.02.2006. u 13:32 - pre 220 meseci
Citat:
pisac: ...a ako ne znaš ga da namestiš iz prve, pa ti treba više pokušaja, nije "njena" krivica.

Lepo je što brineš, zaista. Ali u konzoli se snalazim odlično.

Međutim, seks u haustoru, liftu, i sličnim neudobnim mestima, može, ali samo kada nema alternative.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Preporuka za Linux distribuciju.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7767 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.