Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za pocetnike koji traze prvu distribuciju Linux-a

[es] :: Linux :: Za pocetnike koji traze prvu distribuciju Linux-a

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Za pocetnike koji traze prvu distribuciju Linux-a18.12.2005. u 16:43 - pre 223 meseci
Izuzetno funkcionalna distribucija, prepoznaje skoro sav hardver, staje na 1 CD, Potpuni multimedijalni ugodjaj, . . . SIPAS I NE MISLIS
Citat:
Berry Linux is a bootable CD Linux, automatic hardware detection, and support for many graphics cards, sound cards, SCSI and USB devices and other peripherals. If you have network devices, auto-configure DHCP and you can use Internet. And you can enjoy OpenOffice, MS Office compatible office suite, or use GIMP by free.
Berry Linux can be used as a Linux demo, educational CD, rescue system. It is not necessary to install anything on a hard disk. But it's able to install on hard disk. (Needs 1.7GB free space. Using Berry Linux Installer)
Berry Linux is based on Red Hat Fedora Core 4, Knoppix 3.8.

Link:

Slucajno sam naleteo na ovu distribuciju, a posto sam pocetnik i vidim da se mnogi susrecu sa problemom izbora prave distribucije, pa eto probajte.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

slaks

Član broj: 72302
Poruke: 315
80.93.237.*



Profil

icon Re: Za pocetnike koji traze prvu distribuciju Linux-a18.12.2005. u 18:33 - pre 223 meseci
Pa distribucija kao i svaka druga!

Bitna stavka kod neke distribucije, barem što se mene tiče, jeste da ima dobru podrška a i da ima koga da pitaš kako nešto naopako krene ili kako nešto da podesiš!

Dakle ova distribucija je veoma nepopularna baram kod nas, a mogu slobodno da kažem i šire pošto se radi o Japanskoj verziji Linuxa. I svakako je ne bih preporučio početniku.

Dakle bez neke uvrede bolje se držati poznatiji kao što su SUSE, Mandriva, Ubuntu, Fedora, Slackware itd..



[Ovu poruku je menjao slaks dana 18.12.2005. u 19:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Za pocetnike koji traze prvu distribuciju Linux-a

[ Pregleda: 3124 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.