Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SCG na posmatranju zbog piraterije

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: SCG na posmatranju zbog piraterije

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26920 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 15:22 - pre 220 meseci
20. februar 2006. | 14:47 -> 15:36 | Izvor: Beta
Beograd -- Međunarodna alijansa za intelektualnu svojinu predložila da SCG bude stavljena na listu zemalja za posmatranje.

SCG se može naći na listi zemalja u kojima je stanje zaštite autorskih prava na veoma niskom nivou, saopštava danas distributerska kuća Tak i navodi da je opšti zaključak da SCG u oblasti zaštite autorskih prava nije dovoljno uradila, iako je najavljivala odlučnu akciju.

Međunarodna alijansa za intelektualnu svojinu štiti interese sedam trgovačkih asocijacija iz SAD koje se bave industrijom u oblasti autorskog prava. U godišnjem izveštaju IIPA o pirateriji u 68 zemalja širom sveta predloženo je da SCG bude uvrštena na listu za posmatranje, s 27 zemalja.

U izveštaju sse navodi da bi SCG trebalo da pokrene hitne akcije protiv ulične piraterije, donese zakone o optičkim medijima i da veća ovlašćenja carinskim organima u borbi protiv uvoza i izvoza piratskih proizvoda, da Srbija primeni Zakon o visokotehnološkom kriminalu, a da Crna Gora usvoji amandmane na Krivični zakon, da više pažnje posveti upućivanju i obuci svih nadležnih u borbi protiv piraterije, tužilaca, sudija, tržišnih inspektora, a preporučuje se i primena kazni zatvora koje bi imale funkciju zastrašivanja.

Stamenković: Učinjen veliki napor

Branko Stamenković, stručnjak za visokotehnološki kriminal i zamenik tužioca u Drugom opštinskom tužilaštvu u Beogradu, kaže da je u Srbiji učinjen veliki napor u borbi protiv piraterije i da je zbog toga razočaran predlogom da SCG bude stavljena na listu za posmatranje zbog vrlo slabe zaštite autorskih prava.

"Stavljanje na listu za posmatranje nije automatski uvođenje trgovinskih sankcija SAD, ali jeste opasnost od toga. Za mene je razočaranje što taj predlog postoji jer su izvršna, zakonodavna i sudska vlast u Srbije učinile veliki napor u suzbijanju piraterije. Pomak je učinjen, ali konačan udarac nije zadat jer nedostaju organi, kao vrh koplja", kaže on.

Izvor: B92
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 15:37 - pre 220 meseci


http://www.iipa.com/pressrelea...MBARGOED%20Press%20Release.pdf

http://www.iipa.com/special301_TOCs/2006_SPEC301_TOC.html

http://www.iipa.com/pdf/2006%2...s%20CLEAN%20DRAFT%20021306.pdf



[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 20.02.2006. u 16:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.l.strato-dslnet.de.



+7169 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 15:42 - pre 220 meseci
Pih, bicemo na watch listi sa Kanadom i Juznom Korejom :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 20.02.2006. u 16:43 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 15:46 - pre 220 meseci
Evo jos malo podataka...



[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 20.02.2006. u 16:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.l.strato-dslnet.de.



+7169 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 15:54 - pre 220 meseci
Meni su interesantni gubitci vezani za Rusiju - tvrde da su izgubili preko 400 miliona dolara u prodaji muzike.

Bas me zanima da li su u to mozda racunali trenutno legalne (u Rusiji) servise poput allofmp3?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 19:22 - pre 220 meseci
Gdin. Stamenković je ok lik, ali u ovom slučaju pomalo baroniše... lično mogu da mu dostavim telefon, adresu, email i podatke o vodećem (audio) piratu u Bgd, koji se NESMETANO reklamira posvuda, a da on (Stamenković) to može da vidi svakoga dana na Netu, dok surfuje uz kafu.
Kada sam upitao nekoga kako taj lik može, a ostali NE, rečeno mi je da IMA tako JAKU vezu, da mu niko ništa ne može.

Ma, neka nas posmatraju... imaju šta i da vide!


 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 20:50 - pre 220 meseci
Citat:
ton_majstor: Kada sam upitao nekoga kako taj lik može, a ostali NE, rečeno mi je da IMA tako JAKU vezu, da mu niko ništa ne može.

Zato mi je i drago sto su nas stavili na watch listu. Takodje sam imao milion dobrih ideja za programe za domace trziste ali nikada se nisam ozbiljno bavio time jer znam da bi me piraterija vrlo brzo upropastila...
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
217.26.79.*



+18 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 21:05 - pre 220 meseci
Zivela piraterija a vi legalisti ne kakite. Kad bi ste bre igrali ono sto ste igrali bez
nama dragog ortaka CRACK-a,a o koriscenu raznoraznih programa i da ne govorim.
Stvarno ne razumem sta Vama smeta piraterija,ako hocete Vi kupujte i gledajte vasa posla !!!! Mislim da nasa draga Srbija nije zrela za potpuno legalne igre,softvere,filmove...
Pa ja sa platom od 22000 din. ne mogu,tacnije ne smem sebi da priustim originalni dvd
COD II koji u merkatoru kosta oko 6000 din,i o cemu vi tu pricate??!!!!Ovo sam otkucao bez ikakve zle namere,ali stvarno mislim da nam takvo moralisanje nije na mestu u drzavi u kojoj PREzivljavamo...
Pozdrav svima :D
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 21:32 - pre 220 meseci
Citat:
Ell Diablo: Pa ja sa platom od 22000 din. ne mogu,tacnije ne smem sebi da priustim originalni dvd
COD II koji u merkatoru kosta oko 6000 din,i o cemu vi tu pricate??!!!!

A koliko si platio racunar? Je l' si i njega kupio kod pirata? Ne verujem da si imao para tacno za racunar i ni evra vise...Jednostavno ako nemas para da kupis 50 igrica godisnje ti kupi jednu i igraj a ostatak slobodnog vremena potrosi na to da podignes sebi materijalno stanje. Zbog piraterije je kod nas i lose racunarsko obrazovanje jer mnogi ljudi ne znaju engleski a niko ne zeli da trosi pare na lokalizaciju na srpski ako tu ne moze nista da zaradi. Zasto je domaca softverska industrija jadna? Dosta zasluge tu ima piraterija. Zasto na GPS uredjajima dugo nece biti dobrih nasih mapa? Zasto sto niko kod nas ne zeli da se bavi tim poslom je znaju da ce odmah ljudi to da piratuju i da im se ne isplati trud. Ovde na Novom Zelandu, srednjoskolci i studenti dobijaju besplatne verzije programskih alatki pa bi tako bilo i kod nas, znaci ne bi bilo problema za ucenje. Posle kada zaradjujes onda imas i para da kupis verziju sa drugacijom licencom....Nego idi ti i dalje igraj igrice, kada bi poceo da pravis neki svoj program i prodajes ga kod nas onda ces mozda i zrelije razmisljati. Da li tvom ocu nesto fali sto nije imao COD 2? Ko te tera da ga kupis? Meni se vozi najnoviji Porsche pa posto nemam para da ga kupim onda cu da ukradem neki. Ako ti se neka igrica bas bas svidja siguran sam da bi nasao pare za to. Time bi i finansirao pravljenje nove verzije. To isto vazi i za ostali softver, narocito domaci softver koga ima malo.

[Ovu poruku je menjao srki dana 20.02.2006. u 23:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

radovic

Član broj: 313
Poruke: 533
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+3 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 21:56 - pre 220 meseci
Bravo srki
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
217.26.79.*



+18 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 22:10 - pre 220 meseci
Srki,druze, pa sta si se uzbudio?
Da nisi neki radnik apple-a ili ms-a?
Ako te vec zanima,dok si ti kupovao legalno,moj otac kog si Ti nasao da spominjes
je bio u Hrvatskom logoru,13 meseci i verujem da mu se bas ne bi igrao bilo koji COD.
RAZUMES ? ja tvoje,verujem,nisam spominjao,niti sam toliko intimizirao post.
Ti ako imas nekih kompleksa,znas gde se to leci ili se jednostavno zaposli u gore
navedenim firmama,kad ih toliko "volis" !!
Zao mi je sto nisi malo svestraniji,pa si moj post lose konotirao,ali....
Inace,komp sam uzeo preko kredita,a da ih ima piratskih naravno da bi pazarrio,bar 1...
Procitaj jos jednom svoj post,razmisli gde zivis,pa jos jednom razmisli.... Toliko,

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
217.26.79.*



+18 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 22:13 - pre 220 meseci
A mogao bi i da se vratis u Srbiju,da radis i onda da popricamo....
Lako je tebi da nam solis pamet hiljadama km odavde
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 22:17 - pre 220 meseci
Citat:
Ell Diablo: A mogao bi i da se vratis u Srbiju,da radis i onda da popricamo....
Lako je tebi da nam solis pamet hiljadama km odavde

Pa ja sam ziveo u Srbiji ali zbog takvog stava nase vlasti sam pre par godina i otisao odatle jer kao programer imam mnogo bolju prodju u inostranstvu. Da kod nas nije bilo piraterije pa sigurno bih pokusao da tu izdam neki svoj softver. Inace meni je zao sto je tvoj otac bio u logoru ali kada su ti majka i otac bili mladji verujem da su mogli da zive bez igrica...Ti kada budes shvatio da ljudi i odlaze iz Srbije zbog takvog stava i kada budes shvatio da je kod nas softverska industrija na jadnom nivou zbog toga onda mozda i shvatis moj prethodni post.

Citat:
Ti ako imas nekih kompleksa,znas gde se to leci ili se jednostavno zaposli u gore navedenim firmama,kad ih toliko "volis" !!


Ja firme ne mogu da volim, i iz ove tvoje kritike se vidi da nisi razumeo o cemu sam pricao i da to sto sam pricao nema veze sa ljubavlju prema firmama nego prema nasem materijalnom stanju. Nama samima bi bilo bolje. Igrice nisu od tolike zivotne vaznosti da bismo zarad toga upropastili nasu softversku industriju.

[Ovu poruku je menjao srki dana 20.02.2006. u 23:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
217.26.79.*



+18 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 22:30 - pre 220 meseci
Ovde prica definitivno staje!!! Sve sto si imao "lepo" si rekao.
Zelim ti sve najbolje i da se namlatis para od programiranja,iskreno!
Jos jednom izvini sto sam toliko glup i nisam shvatio post.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.smin.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 22:36 - pre 220 meseci

@Ell Diablo: Ti smatraš da je sramota zarađivati od programiranja u Srbiji?!?
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
217.26.79.*



+18 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 22:41 - pre 220 meseci
Programer,rekao sam dosta. Vrati se svojim uobicajenim tokovima,kao da nikada Ti i Ja
nismo nismo razmenili ni rec ?
P.S. Coveka,ma sta god da radi ne treba da bude sramota.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 23:02 - pre 220 meseci
Citat:
Ell Diablo: Programer,rekao sam dosta.

Prethodnu poruku nisam ja napisao, nemoj da me vidjas tamo gde ne postojim.

Citat:
Vrati se svojim uobicajenim tokovima,kao da nikada Ti i Ja nismo nismo razmenili ni rec ?

Nema problema, postovacu tvoju zelju. Over & out!
 
Odgovor na temu

Ell Diablo
Beograd

Član broj: 39293
Poruke: 208
217.26.79.*



+18 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije20.02.2006. u 23:11 - pre 220 meseci
Ok
 
Odgovor na temu

separator
Nenad Mitrovic

Član broj: 62363
Poruke: 205
*.adsl.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije21.02.2006. u 00:58 - pre 220 meseci
@ventura

Pazi ti to! Oglasio se i cuveni ventura - borac za "legalizam".
Te legalno, te sam si kriv sto nemas para da kupis legalne programe, te radi dok ne crknes...
Ima svakako jos njegovih "soljenja pameti".
Odgovori ti meni lepo na pitanja koja sam ti jos davno davno postavio, pa ako si u pravu, reci cu ti svaka cast.
http://www.elitesecurity.org/tema/81769/36
Da nebih bio opet kritikovan od moderatora, odgovori mi samo na pitanja koja nisu licne prirode.

@srki
Evo ja pristajem da kupujem sve legalno, ako mi ti sredis da odem u inostranstvo. Ne trazim nista drugo. Samo vizu na bar 3 meseca. Hocu da kazem da sigurno ni ti nisi tek tako banuo u ambasadu i dobio vizu.

#komentar
Covek je pomenuo da prima 22000, ali nemojte da zaboravite da u ovoj zemlji ima ljudi koji primaju i po 5-6000.

Zar ti ljudi treba da ostanu kompjuterski nepismeni!?

Zamislite situaciju da se osnovno skolovanje placa po predmetu, i sad na primer djacka torba (home verzija) kosta 79 evra, olovka, papir i matematika oko 500 evra, svi ostali predmeti izmedju 10 i 150 evra, razne sitnice izmedju 1 i 50 evra... E sad ne svi, ali vecina predmeta godisnje ima po jos jednu verziju koja mora da se doplati, i obavezno je imati ih.
Sad dolazi fizicko vaspitanje. Za svaku igru ili disciplinu koja se izvodi na fizickom treba platiti od 5 do 555 evra. OBAVEZNO!
Da ne zaboravimo i uzinu prevoz i sve ostalo sto treba jednom djaku.

Zar oni koji nisu u mogucnosti da to plate da ostanu nepismeni? To predlazete?

Najbolje je da se za sve nas, koji nismo u mogucnosti da placamo legalan softver, napravi jedan logor i svi se potrpamo tamo, jer boze, bolje i u logor nego da nam slucajno padne na pamet da koristimo neki piratski program ili igricu.

Sve to mi lici na robovlasnicka drustva. Ko se rodio kao dete robovlasnika - prosperirace. Ko se rodio kao dete roba, moze da dubi na glavi ali svoj status nece promeniti. Iako robova ima mnogo vise nego robovlasnika, oni svoj status ne mogu promeniti jer jednostavno nisu slozni. Par njih koji bi svoj status menjali, bivaju vrlo brzo ili muceni ili ubijeni.

#svi ostali
Da li bi postojala beda, glad i siromastvo u svetu, kada bi se bogatsvo samo 20 najbogatijih ljudi na planeti podelilo svim ostalim ljudima podjednako?

Razdvajanje Je Sustina, Sve Ostalo Su SITNICE !!!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: SCG na posmatranju zbog piraterije21.02.2006. u 01:35 - pre 220 meseci
Citat:
@srki
Evo ja pristajem da kupujem sve legalno, ako mi ti sredis da odem u inostranstvo. Ne trazim nista drugo. Samo vizu na bar 3 meseca. Hocu da kazem da sigurno ni ti nisi tek tako banuo u ambasadu i dobio vizu.

Upravo sam to uradio. Trazio turisticku vizu, dosao ovde nasao posao i onda u imigracionom trazio radnu vizu. Npr.jedna osoba sa es-a je odatle trazila posao i posle telefonskog intervjua su mu dali ponudu na osnovu koje je dobio radnu vizu. Posle smo se ovde upoznali. Ne znam sto ocekujes da ti drugi sredjuju takve stvari?

Citat:
Zamislite situaciju da se osnovno skolovanje placa po predmetu, i sad na primer djacka torba (home verzija) kosta 79 evra, olovka, papir i matematika oko 500 evra, svi ostali predmeti izmedju 10 i 150 evra, razne sitnice izmedju 1 i 50 evra... E sad ne svi, ali vecina predmeta godisnje ima po jos jednu verziju koja mora da se doplati, i obavezno je imati ih.


Nisam ja protiv besplatnog skolovanja. Ti menjas teze i evo zasto: ovde su pominjane igrice (call of duty) a ne programi. Ti se recimo brines za racunarsku pismenost nase dece. Da je kod nas suzbijena piraterija pa bas bi to vise poboljsalo pismenost nego sto je sada. Microsoft i ostale softverske kompanije bi onda odavno bile ovde jer bi imale kome da prodaju svoje proizvode. Deci u osnovnoj i srednjoj skoli bi se davale edukacione verzije kao sto se to radi u inostranstvu. Takodje te kompanije bi imale interes da lokalizuju svoje programe. Ja sam u osnovnoj skoli citao na engleskom help iz turbo pascala a nisam imao pojma engleski pa sam za svaku rec koristio recnik. Dobro to i nije bilo lose za mene ali znas koliko ljudi to odbije. Moji ni ne koriste racunar jer ne znaju engleski. Da sam recimo tada bio u Francuskoj ili Nemackoj ja bih citao help na maternjem jeziku a imao bih besplatnu verziju sa edukacionom licencom. Suzbijanje piraterije bi samo povecalo pismenost narocito zbog toga sto bi se neki i bavili necim korisnim jer ne bi od pirata kupovali po 20 igrica mesecno...

Citat:
Zar oni koji nisu u mogucnosti da to plate da ostanu nepismeni? To predlazete?

Mnogi nisu u stanju da kupe racunar i sta cemo sa njima? Da im mi kupimo racunar a onda oni neka od pirata uzimaju igrice...

Citat:
Najbolje je da se za sve nas, koji nismo u mogucnosti da placamo legalan softver, napravi jedan logor i svi se potrpamo tamo, jer boze, bolje i u logor nego da nam slucajno padne na pamet da koristimo neki piratski program ili igricu.


Ne znam zasto si tako cinican, ja nisam ni pominjao da treba motkom po glavi one koji koriste piratske programe nego drzava treba da suzbije pirateriju tako sto nece dati piratima da se nekaznjeno reklamiraju i rade...

Citat:

#svi ostali
Da li bi postojala beda, glad i siromastvo u svetu, kada bi se bogatsvo samo 20 najbogatijih ljudi na planeti podelilo svim ostalim ljudima podjednako?


Postojalo bi itekako. Uzmi pa izracunaj, i mene je to nekada zanimalo...Inace da li ti mislis da je u redu da samo mali broj programera tu moze pristojno da zaradi jer ostale ubije piraterija?

[Ovu poruku je menjao srki dana 21.02.2006. u 02:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: SCG na posmatranju zbog piraterije

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26920 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.