Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji lossless format za arhiviranje muzike?

[es] :: Audio kompresija :: Koji lossless format za arhiviranje muzike?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12624 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Koji lossless format za arhiviranje muzike?19.02.2006. u 19:15 - pre 220 meseci
Koji lossless format mi preporučujete za arhiviranje muzike sa kompakt diskova? Koji daje dobru kompresiju, koji je bolje podržan itd...

I takođe me interesuje koji program bih mogao da koristim za tu svrhu?
Trenutno koristim Easy CD-DA Extractor
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.air.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?20.02.2006. u 14:43 - pre 220 meseci
Probaj FLAC enkoder. Proguglaj i sigurno ćeš naći programe koji su ti potrebni.
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?20.02.2006. u 15:59 - pre 220 meseci
Pa ja se dvoumim između FLAC i Monkey's Audio. Ovaj drugi ima bolju kompresiju ali više opterećuje procesor pri slušanju dok FLAC piči glatko ali mu duže treba da ripuje pesme. Mislim da ću krenuti sa flac formatom.
Ne znam koji je bolje podržan format i koji ima svetliju budućnost pa ako neko zna nek napiše.

[Ovu poruku je menjao lord Vader dana 20.02.2006. u 17:02 GMT+1]
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?21.02.2006. u 18:37 - pre 220 meseci
Sa kojim se playerom slušaju ova dva formata? Čini mi se da ih Winamp ne
podržava.
 
Odgovor na temu

lord Vader

Član broj: 57936
Poruke: 757
217.65.192.*



+9 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.02.2006. u 10:10 - pre 220 meseci
Ne podržava ih ali je dovoljno da skineš plagin za oba formata pa će raditi. Na Guglu kucaj recimo winamp flac plugin i tu je odmah.
2 sxy 4 ma shirt
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?14.03.2006. u 03:32 - pre 219 meseci
jos jedna preporuka za FLAC.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?13.04.2006. u 21:52 - pre 218 meseci
Da ne pokrećem novu temu, u pitanju je flac pa da ne mešam sa drugim ... Juče sam skinuo neku muziku, u pitanju je arhiva u kojoj su četiri fajla, CDImage.flac i CDImage.cue kao i dva sa ekstenzijama sfv i log za koje mislim da su manje bitni u priči. Hteo sam da od toga narežem normalan CD pa sam malo potražio po Internetu i našao neke programe koji ih kao raspakuju. Nisu se baš proslavili pa sam probao plugin za Nera. Normalno je otvorio CDImage.cue pa sam od svega napravio Nero .nrg image fajl koji sam onda uvukao u Nero ImageDrive, nagrebao ga EAC-om i dobio očekivane wav i mp3 fajlove. Dovde je valjda sve u redu.

Jutros sam hteo da od toga narežem audio CD pa da bih preskočio sve ove konverzije, otvorim CDImage.cue i (pametno) ubacim RW CD pa pustim da reže. Sve prođe kako bi trebalo, dobijem audio CD sa pravim numerama koje je odmah prepoznao FreeDB, pustim da svira ... a tamo samo tišina, ništa od zvuka. Probam onda da taj .cue narežem Alcoholom, on takođe prijavi da su u imidžu audio numere i snimi ga ali se umesto tišine čulo krčanje. Konačno narežem onaj Nero Image kojeg sam napravio u startu ali opet isto, samo tišina. Na kraju najčudnije, ako taj Nero Image ubacim u Nero ImageDrive tj virtuelni drajv pa to otvorim u EAC-u, on najnormalnije svira. Kada isti imidž narežem na CD, nema zvuka.

Šta previđam? Nije mi problem ta muzika, CD ću da narežem od onoga što sam nagrebovao iz Nero imidža ali mi ovo nije baš najjasnije. Ili nešto previđam ili to ne radi onako kako ja mislim da je logično.
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?13.04.2006. u 22:10 - pre 218 meseci
ne znam šta je uzrok, ali mislim da je rešenje očigledno:
probaj da mountuješ image u nero drive, pa onda da ga odatle prosto kopiraš sa "copy cd"... ako tako hoće da ga pusti, trebalo bi i normalno da ga presnimi.

[Backy: greške u kucanju]

[Ovu poruku je menjao Backy dana 13.04.2006. u 23:12 GMT+1]
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?13.04.2006. u 22:36 - pre 218 meseci
Nisam stigao da probam sve varijante, to sam ionako planirao da uradim večeras kad dođem kući ili sutra. Meni je čudno što od tog .nrg ne nareže dobar audio CD ako je on dobar u virtuelnom drajvu. Bilo bi logično ovo što predlažeš kao što je meni bilo logično da će i audio CD da bude ispravan. Sad više nisam siguran da će i ovo da bude kako valja. U principu rezanje iz imidža bi trebalo da je isto što i njegovo mountovanje u Nero drive pa copy CD.
 
Odgovor na temu

mtraj
Gerald Bostock
Not in Portland

Član broj: 17348
Poruke: 960
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?14.04.2006. u 05:59 - pre 218 meseci
@calexx - Vidi se koje je skoro dobio ADSL :), pa srče li srče lossles formate :)

LM, CDImage.flac je continuous audio fajl, koji ako imaš potrebne kodeke možeš i da play-neš u svom media player-u of choice.
CDImage.cue je datasheet - praktično u pitanju je text fajl (otvori ga u notepad-u i pogledaj),
u kome su sve pesme sa albuma koji se nalazi u .flac-u “uštopovane”, tako da kada narežeš taj image dobićeš normalno idexiran audio CD,
koji će se sastojati od npr. 11 pesama. Kada bi narezao samo image fajl bez .cue fajla ceo audio CD bi se sastojao od jedne pesme od npr. 65 min.
Btw, u pravu si, sfv i log fajlovi nisu bitni.

Sve što si pokušao (.nrg image fajl, ImageDrive, Mount-ovanje, Alcohol, konvertovanje flac u wav i mp3…), je bilo nepotrebno.
Treba samo da uradiš sledeće:
- Skini ovaj audio plugin iz attachment-a
- Raspakuj ga i iskopiraj u “C:\Program Files\Common Files\Ahead\AudioPlugins”
- Pokreni Nero B. ROM i cancel-uj ponude koje dobiješ u meniju new compilation (audio, boot, video disc...)
- U padajućem meniju “Recorder” izaberi “Burn Image”
- Sada pronađi folder gde se image nalazi, i selektuj CDImage.cue fajl (1 kb).
(u slučaju da odabereš CDImage.flac (od - lupam 550 MB), dobio bi audio CD od samo jedne dugaaaačke pesme)
- “Zaprži” ga, i to je to:)

P.S. Koji je album u pitanju ??
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?14.04.2006. u 12:06 - pre 218 meseci
Nisam dobio ADSL, kod mene to još ne može ali imam SBB kabl. Inače slabo srčem muziku, još nisam stekao tu naviku, teško postižem da sredim i ovo što nabavljam drugim kanalima. Ipak, vidim da može da se nađe ponešto i za mene pa ću morati da probam i to.

Nisi pažljivo pratio fabulu radnje pošto sam, mada neprecizno, pomenuo da sam na kraju sve ono radio Nerom, koristeći plugin. Upravo ovaj, negde sam ga pokupio i instalirao pa sam i mogao da napravim i .nrg i one neispravne CD-je. Znači sve je urađeno kako si i ti napisao, otvorio sam .cue, on je prijavio da je u pitanju Audio sa 11 numera, narezao .... i dobio audio CD sa tih 11 numera koji svira samo tišinu. To isto uradim Alcoholom i on snimi krčanje. Čak ako na CD narežem i onaj .nrg opet nema ništa. Tek ona nepotrebna procedura je donela rezultate. Nije mi mnogo važno da ovo proradi kako bi trebalo da radi pošto sam na kraju dobio ono što sam hteo ali me čudi sve ovo.

Ne znam koliko će da ti znači, u pitanju je Stephan Micus i album Desert Poems.
 
Odgovor na temu

ziza
Beograd

Član broj: 1220
Poruke: 196
*.telekom.yu.



+2 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?14.04.2006. u 13:45 - pre 218 meseci
Ne mogu da provalim u cemu je problem, ali verovatno nesto u pluginu ili settingu u Neru. Ono sto ce sigurno da ti radi (ako te ne mrzi) je sledece:
Konvertuj onaj "zbirni" FLAC file u WAV pomocu npr. EZ CD-DA Convertora ili pomocu odlicnog besplatnog playera Jet Audio (koji inace svira i FLAC fajlove a radi i konverziju). Takođe u .cue fajl unesi jednu malu izmenu iz bilo kog editora (moze i notepad samo pazi da ga ne zapamtis kao .txt - najlakse ti je da posle izmene krenes da zatvoris fajl pa te pita da li zelis da zapamtis izmenu i ti kazes naravno DA). Dakle u jednom od pocetnih redova imas naziv glavnog fajla sa muzikom i tu ti pise nesto tipa "Stefan Micus bla bla.flac" FLAC - ti promeni u "Stefan Micus bla bla.wav" WAVE - i to bi bilo sve, sada si sve prebacio u "normalan" wave fajl i neces morati da brines o pluginovima i slicnim stvarima. Ne kazem da je ovo najbolje resenje ali ce svakako najmanje glava da te boli ...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?14.04.2006. u 22:59 - pre 218 meseci
Ma mene glava ne boli, samo razmišljam zašto se dešava to što se dešava. Uradio sam i ovo, jedino što u tom .cue ne piše ono "....flac" FLAC već iza imena piše baš WAVE. Ne znam mnogo o ovome, ako promenim to u FLAC neće da radi. Daklem, uradio sam to malopre i onda probao da narežem i sada valjda radi. Ipak, ostaje onaj problem od koga sam počeo i koji mi više liči na Nero nego na Flac problem ... mada ni Alcohol nije uspeo da nareže CD od onog .cue+flac kompleta. Moraću da napravim neki primer pa da proverim kako će da se ponaša.
Nije mi jasno da kada nero image narežem na CD dobijem klasičan audio CD ali bez zvuka a kada taj isti image ubacim u Nero ImageDrive on normalno svira. Deluje mi da je krajnje vreme da potražim neki normalan program za rezanje, ionako Nera ne podnosim previše a koristim ga zbog par sitnica koje ne nalazim kod ostalih programa za rezanje.
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 10:07 - pre 217 meseci
Kako da FLAC konvertujem u MP3 !!! P O M O C!!!
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 13:11 - pre 217 meseci
Postoje razni konvertori koji to mogu da odrade, možeš da koristiš i foobar2000 koji sve više koristim za slušanje a bogami će da mu se nađu još neke namene ... a možeš da ostaviš tako pošto je to lossless format pa je kvalitet isti kao i da slušaš audio CD.
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 13:49 - pre 217 meseci
Treba mi bas u mp3 formatu zbog slusanja na playeru.Uspeo sam ja da ga konvertujem ali sam dobio jedan fail(sve pesme spojene) a meni trebaju razdvojene.Pa ako znate koji konverter mogu da upotrebim i da mi on konvertuje pesme ali razdvojene recite.E sad ce da postavite pitanje :"Zasto ne iseckas taj file na pesme?"Odgovor:Znam da postoji i imam razne programe za seckanje ali sto da se igram kad moze to sam program da odradi (ako postoji takav) pogotovo sto cu tesko da odredim kad je kraj a kad pocetak pesme(instrumentali akusticnih gitara).

"... a možeš da ostaviš tako pošto je to lossless format pa je kvalitet isti kao i da slušaš audio CD."
Ne bi da ga ostavljam zato sto je u flac formatu fail 3x veci nego u mp3(196k).
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 15:06 - pre 217 meseci
Najbolje da korstis foobar2000 0.9.2 beta 3 www.foobar2000.com/beta, on moze da konvertuje flac u sta oces mp3/mp4/wav/ogg itd.

[Ovu poruku je menjao Shon3i dana 22.05.2006. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 15:22 - pre 217 meseci
A da li on sam razdvaja pesme?
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 19:06 - pre 217 meseci
U kom smislu
 
Odgovor na temu

Igorn
(BG)-YUGOSLAVIJA FOREVER

Član broj: 40144
Poruke: 273
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.google.rs


+4 Profil

icon Re: Koji lossless format za arhiviranje muzike?22.05.2006. u 20:28 - pre 217 meseci
Pa taj flac file kad ga pustim u playeru pusta 11 pesama pa me zanima program koji bi automacki taj flac file konvertovao u 11 mp3 file-ova.
"Remember to keep yourself alive,there is nothing more important than that"
*Afeni Shakur*

"Ko nema u gaćama ima u kućištu"
*Igorn*
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: Koji lossless format za arhiviranje muzike?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12624 | Odgovora: 37 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.