Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dreamhost.com vs. servage.net

[es] :: Hosting :: dreamhost.com vs. servage.net

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29821 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon dreamhost.com vs. servage.net19.02.2006. u 01:36 - pre 220 meseci
Dakle, prvenstveno me zanimaju iskustva korisnika sa ova dva provajdera...
U pitanju su shared hosting nalozi, ali sa ogronim prostorom i mesecnim bandwidth-om po veoma primamljivoj (niskoj) ceni.

www.dreamhost.com

www.servage.net




Ja sam zakupio vec kod servage jedan nalog od 25 GB / pola TB mesecnog bandwidth-a pa cu videti kako f-nise u praksi zanimljivo je sto moze da se hostuje do 25 domena pa fakticki to ispada kao reseller hosting account a ne obican shared.

 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net19.02.2006. u 03:29 - pre 220 meseci
Ja sam uplatio dreamhost pre jedno mesec dana. 20GB prostora/TB transfera - nevidjeni overselling, ali oni su ipak kompanija koja radi vec 10 godina i ja verujem da mi to nece praviti probleme - osim toga pre nego sto neko stigne blizu tih cifara iskljucice ga zbog preteranog koriscenja resursa :)

Sta mogu da kazem za njih. Neverovatno su jeftini. Iskreno, meni je ovo test faza, jer sam preko webhostingtalk-a pokupio kupon koji mi je dao $97 popusta za prvih godinu dana, tako da sam zapravo ceo taj svinjski prostor, bandwidth i domen platio samo nesto preko $20.

Jabber na svakom domenu? Jako kul. Ukljucen mi je od tada, i samo jednom se resetovao.

Control Panel im je konfuzan na prvi pogled (pogotovo ako si navikao na cpanel ili plesk), ali ustvari jako jednostavan za koriscenje. Nemaju fantastico vec neki svoj mali sistem koji ima samo par skriptova.

Statistike su im bez veze, ali je meni trebalo citavih 2 minuta da instaliram webalizer, i samo kad dodam domen napisem .conf.

Shell access! Meni je jako olaksao posao. Kazu da ima nekih kompajlera, ali to nije nesto sto mene zanima. Podrazumeva se da nema irca.

Domeni koje hostujem rade jako brzo. Ali... poslednji subdomain koji sam otvorio se jako sporo otvara. Ako se nesto ne promeni, pretpostavljam da cu morati da im zakukam.

Sto se tice "reselling-a" - dozvoljavaju neogranicen broj domena, ali samo 75 ssh/ftp usera.

To je to. Ako te nesto konkretno zanima pitaj. PP ako zelis discount code.



FBzP
 
Odgovor na temu

sEaGhOsT
Beograd

Član broj: 133
Poruke: 433
*.ikomline.net.

Jabber: seaghost@elitesecurity.org
ICQ: 65119403
Sajt: apple.com


Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net19.02.2006. u 10:59 - pre 220 meseci
Koristim Dreamhost i mogu vam reci da sam jako zadovoljan. Servage nisam koristio tako da ne mogu nista da kazem o njemu.
Music is essential for my life...
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net20.02.2006. u 13:43 - pre 220 meseci
Jel moze neko nesto vise da kaze o tih 97$ koji se daju ako neko preko tebe uzme hosting, jel tu ima neka caka. Malo je neverovatno da od stotinak dolara koje neko da za hosting tebi daju 97.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net20.02.2006. u 17:22 - pre 220 meseci
Hvala svima na savetima.
Malo je cudan ovaj servage-ov admin panel, ili sam ja navikao na cpanel... Sto se tice uptime-a,
ne znam jel sam ja nesto zeznuo ali posle logovanja na admin panel sajt mi je pao... nista nisam
dirao osim podesavanja za email i ftp pristup... videcu do veceras da li ce da proradi ako ne
saljem im support ticket.

A ovaj dreamhost vredi uzeti uz taj discount coupon... :) Sto cu najverovatnije i da uradim.

Ping je malo slabiji ka dreamhostu, jer su im serveri u USA, dok su servage-u vrlo brzi (ping
odziv) posto su u jevropi, Germany.

Nema nikoga sa servage ovde?
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net20.02.2006. u 22:42 - pre 220 meseci
Citat:
Mister Big Time: Nema nikoga sa servage ovde?


pyc svoj sajt hostuje kod Servage.net .
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net21.02.2006. u 00:05 - pre 220 meseci
Citat:
rapidlord: Jel moze neko nesto vise da kaze o tih 97$ koji se daju ako neko preko tebe uzme hosting, jel tu ima neka caka. Malo je neverovatno da od stotinak dolara koje neko da za hosting tebi daju 97.


Mogu ja. To su tzv Dreamhost rewards. Ne znam detalje, jer me nisu zanimali - da nije bilo kupona ne bih ni uplacivao, ali otprilike si mogao da biras razlicite nacine na koje dobijas kredit za referrals, ili one-time popust od $97. To znaci da kad dodje vreme za renewal, to je cca $120 + $10 da produzis domen koji ti daju za dz.

Da dodam: discount code koji ja imam nije referral code. Ne bi bilo fer podvaljivati razne referral forice, a pored toga je zabranjeno na ovom forumu. Ja sam taj code nasao na webhostingtalk diskusijama, vise ljudi ga je koristilo i radi - moguce da je neciji referral code, ali ono sto je meni bilo vazno je da dobijem taj popust..

[Ovu poruku je menjao Ni ten ichi ryu dana 21.02.2006. u 01:24 GMT+1]
FBzP
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net21.02.2006. u 03:48 - pre 220 meseci
Citat:
crews_adder: pyc svoj sajt hostuje kod Servage.net .


Hvala! Posto je bilo problema danas skoro ceo dan.. apache nije radio, ftp jeste. Prvo pa musko hmmmm


P.S. Ako neko planira da uzme hosting kod servage-a neka se javi na PM za kupon pa ce dobiti ovo kao poklon:

Your referral will also receive 2500 Mb of extra storage (27500 Mb total)!

Zašto da se baci...

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 21.02.2006. u 06:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net21.02.2006. u 07:56 - pre 220 meseci
Evo i zasto je bio server down.. lepo od njih sto obavestavaju korisnike!

Citat:
As always we would like to thank you for being a Servage customer.

Unfortunately the cluster your account is located on has been victim of a massive distributed denial of service attack (DoS) today. While we were able to keep all other clusters operating your cluster was badly affected.

This attack caused your site to be slow or unavailable for a considerable amount of time. Our entire technical team has been working hard to solve the problem and finally things are beginning to look better.

We understand that your website is important to you and will credit one month or free hosting to your account as compensation for today's technical problems. This will be done within three days.

It has been an extremely frustrating experience as there was little we could do due to the large scale of the attack. Unfortunately there are no systems available commercially to effectively battle attacks of this scale. A company of all sizes becomes victims of such crimes.

Thank you very much for your understanding.

Best regards,
Steffan, Servage Hosting


Mada... "dje me nadje" fazon... od silnih klastera bas moj DDoS-ovan... hmmmm :rolleyes:
Ali eto daju dodatnih mesec dana za dz... lepo od njih.


 
Odgovor na temu

kupidisk
Nis

Član broj: 17196
Poruke: 418
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pcigrice@gmail.com
ICQ: 244819273
Sajt: www.pcigre.com


Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net21.02.2006. u 17:53 - pre 220 meseci
Mene plasi par stvari... Npr Servage ima za moj ukus preveliki rast broja hostovanih sajtova... Pogledajte ovu skalu:

http://www.webhosting.info/web...orts/total_domains/SERVAGE.NET

Takodje me i jedno zanima, ja lepo danad platim sa popustom i kuponom po jednoj ceni, a sledece godine me lepo oderu ko vola... Da li je moguce upotrebiti kupon i kod produzavanja ili samo kad se prvi put placa? Koliko su serveri brzi? Pratite li vremena generisanja strana.

Bilo bi dobro da napravimo malo pregledniji spisak poznatih prezentacija koje su hostovane kod eve dve kompanije.

Takodje nesto sto mi je jako bitno jesu li im serveri blacklistovani kao spam serveri? Jer imaju ogranicenja poput broja uptita u jedinici vremena i slicno?

Dreamhost takodje belezi veliki rast, ne kao Servage, ali...:
http://www.webhosting.info/web...ts/total_domains/dreamhost.com

a i jako mi je sumnjivo to sto povecavaju protok i prostor...
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net21.02.2006. u 21:39 - pre 220 meseci
Sve zavisi od toga sta kome treba (koliki prostor na disku, koliki mesecni protok, koliko domena u okviru jednog paketa, itd.) i koliko novca je spreman ili u mogucnosti da za to izdvoji. Sva je sreca sto mnogi sa svojim malim prezentacijama ili forumima koji su u zacetku, u startu biraju webhosting poput Servage.net , Bluehost.com , Hostingplex.com , Siteground.com, Ace-Host.net , Site5.com , Dreamhost.com, itd. pa tu ostaje mnogo neiskoriscenog prostora ali i neostvarenog protoka. Na racun toga (neiskoriscenih, odn. viska resursa), ovi provajderi prodaju dodatne webhosting pakete, odn. prodaju nominalno vise prostora i protoka nego sto na tom disku realno postoji (overselling). Problemi nastaju onda kada takvi paketi, prodavani po tako niskim cenama, postaju meta sve veceg broja onih koji (odn. ciji sajtovi, svejedno prezentacije, forumi, itd.) zaista imaju potrebe za tim i tolikim resursima i koriste raspolozive resurse gotovo u potpunosti, pa onda dolazi do preopterecenosti servera, nestabilnosti u radu i naravno sve cescih padova servera, sa cijim padom padaju i sve prezentacije na njemu. Mene ovo podseca na neku vrstu piramide, koja obicno, pre ili kasnije, rezultira krahom. Ne kazem da nema izuzetaka, ali obicno je tako. Naravno, kako bi odrzali kakvu takvu stabilnost, provajderi, pozivaju ci se na svoj tzv. TOS (Terms of Services, koje obicno retko ko uopste i cita) cesto traze od takvih zahtevnijih korisnika da zakupe skuplji paket ili da se presele na VPS, server ili kod drugog provajdera. U ovome, ali i u zabrani hostovanja media fajlova i sl., se uglavnom i sastoje "ogranicenja" (koja moraju da budu navedena u TOS).

Zato bi moj savet bio da prilikom kupovine webhostinga ne kupujete cifre koje se prodaju, vec da kupujete ono sto vam je zaista potrebno. Ustedecete sebi i novac i vreme a i lisicete sebe muka koje mogu da proisteknu.

Webhosting.info nije bas merodavan, odn. nije najpouzdaniji izvor takvih informacija, tako da ga ne bi trebalo uzimati "zdravo za gotovo". Sam rast broja sajtova ne mora nista da znaci, ali ako nije pracen i odgovarajucim rastom broja servera koje webhosting provajder ima na raspolaganju onda nece doneti nista dobro.

Zaboravih jos i ovo: cesto se previdja cinjenica da se na jednom shared serveru hostuje od oko (u najboljem slucaju) stotinak do cak hiljadu-hiljadu i po web-prezentacija, a server je samo jedan...


[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 21.02.2006. u 22:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kupidisk
Nis

Član broj: 17196
Poruke: 418
..nis2-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pcigrice@gmail.com
ICQ: 244819273
Sajt: www.pcigre.com


Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net22.02.2006. u 09:06 - pre 220 meseci
Upravo overselling me i brine, zato su mi i potrebni vasi utisci. Rast broja hostovanih sajtova sigurno u njihovom slucaju nije pracen tolikim rastm kapaciteta.

Od hostinga koje si naveo, imao sam iskustva samo sa Ace Hostom (1god) i bila su ocajna. Server je hostovao oko 900 prezentacije, bio je cesto preopterecen, na spam listama i milion drugih problema... Zato sada moram debelo da se raspitam pre nego sto platim...

Moze li par predloga sa kvalitetnim sajtovima koji ocenjuju hostinge?

Tenutno mi je potreban host sa najmanje 4gb prostora i 100gb transfera. Takodje mi je potreba maogucnost za hostovanje vise od jednog domena, tj mogucnost da na jednom paketu hostujem vise sajtova.

[Ovu poruku je menjao kupidisk dana 22.02.2006. u 10:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net22.02.2006. u 13:17 - pre 220 meseci
Ja sam se odlucio za DreamHost uzecu godinu dana , gde moze da se uzme taj discount coupon , jel je to ok da se stavi na forum , ili ako nije jel moze na PM.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.ptt.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net25.02.2006. u 18:30 - pre 220 meseci
Citat:

Ja sam se odlucio za DreamHost uzecu godinu dana , gde moze da se uzme taj discount coupon , jel je to ok da se stavi na forum , ili ako nije jel moze na PM.


Ja sam prebacio svoje sajtove na DreamHost i vrlo sam zadovoljan (za sada).

Sve detalje o migraciji i izabranom planu imate ovde:

http://www.vesic.org/blog/?p=54

kao i kupon (VesicOrgDream) sa popustom od 9.90$ do 64.80$ (kako koji plan)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net27.03.2006. u 03:12 - pre 219 meseci
Samo da napisem review za servage.net posle oko mesec dana hostinga..

1. sistem naplate im je cist lopovluk (odmah skidaju sa kartice pare kada istenke period za koji ste uplatili) - red je da prvo pitaju ili obaveste o isteku pa onda korisnik sam ako zeli da produzi pretplatu
2. VELIKI FAJLOVI - znaci ne mogu da verujem da to rade, ogranicavaju nekako hosting vecih fajlova. Znaci okacio sam CD za firmu zbog cega je i uzet tako veliki hosting, medjutim download nikada ne stigne da zavrsi do 100% posto server iz nepoznatog razloga prekida konekciju, i onda npr. od 650 MB fajla skinuli ste samo 150 MB, ili iz drugog puta 280 MB, itd.. eventualno dodje do pola stvarne velicine fajla i onda - cao. STA RECI?! Probao sam sa vise fajlova... ni jedan ne uspeva da zavrsi download.. cak ni neki budjavi divx sto sam kacio prijateljima u USA da skinu, divx od <200 MB ne moze posteno da se skine. Pisacu im svakako na support ticket.. da pitam zasto je to tako i da srede kako znaju i umeju jer klijenti firme moraju da skidaju taj CD image bla bla.. mada ne ocekujem neko smisleno resenje, posto sigurno ovo rade da bi smanjili opterecenje servera i bandwidth.
Ono sto je medjutim zanimljivo, da download preko FTP-a radi bez greske. Ali tu se onda javlja drugi problem... vidite stavku ispod oko FTP-a..
3. Onaj admin panel je OCAJ ZIVI. Sramota, ocekivao sam mnogo vise mogucnosti i opcija. Ni jebeni FTP nalog ne moze da se ogranici, email space takodje...

Citat:
You are unfortunately not able to limit the disk space and/or bandwidth for e-mail accounts, FTP accounts or domain names.

You have a total of 25'000 MB storage when your account has been activated. If you wish to use all space and bandwidth for i.e. only e-mails you are welcome to do that.


- e do jaja mislim se... cak ne moze ni na FTP nalogu koji kreirate da se ogranice permissions... sad treba nekoj budali da dam full pristup download poddomenu i da mi pobrise sve... za'ebi.


4. Add-On Scripts - haha... stavili samo formmail i kao to je "add on" )))) BTW, pogledajte sto im je counter koji daju.. http://apps.servage.net/counter/?file=17145 lolz )

5. Statistike - da nije pateticno bilo bi smesno.. sa onim ne moz' da vidis ni kad je baba prdnula a kamoli neke detalje kao sto imaju AWSTATS ili Webalizer. Cak ne mozete ni sami da instalirate neki od tih stats programa kao sto bi trebalo da moze kod ostalih shared hostinga.. objasnjenje:
Citat:

Can I use AWSTATS with my account?

Due to the clustered structure of our systems there is no single log file for you to use as your site is served by many servers. Awstats uses log files, this means it is not compatible with our system.

We continuously updating and adding new features to our statistic system.




6. Am I allowed to resell/share my web space and bandwidth?
Citat:

Please note it is not allowed to share or resell web hosting due to our TOS and AUP. Violation may resolve in account termination.

You are able to open an account for each customer/friend of yours - please don't forget to use your coupon code:

cust17248

This ensure you 2 months of free hosting and 2500 mb extra storage for each new account using your coupon code. Your referral receive 2500 mb extra storage too.


A ovamo reklamiraju kao 25 domena moz' da se hostuje... pa sta je to nego resell? Necu babi iz nemacke da poklonim domen... ne kontam bas ovo za zabranu reselinga al' ajd, i tako ovo s***** ne bih nikome prodao ni za 2 centa..


7. Opterecenje servera... ja jos nisam iskusio... ali ljudima se desavalo da im suspenduju nalog zbog ovoga kako i pise na sajtu:
Citat:
Why have I received a notification e-mail regarding high load?

We are sending an e-mail to you if have many hits or a high load in only 30 minutes on your web site(s). This may be caused by hotlinking from your site. We therefor advice to have hotlinking prevention enabled for your account.

Please note that each time a web server sends a file to a browser, it is recorded in the server log file as a "hit". Hits are generated for every element of a requested page (including graphics, text and interactive terms). If a page containing two graphics is viewed by a user, three hits will be recorded - one for the page itself and one for each graphic. Only one page view will be recorded.


8.
Citat:
Do Servage support PHP5?

We do not recommend using PHP5 because it is backwards compatible and is running as CGI, which is currently much slower that php4.


Za ovo nisam bas siguran kolko' su u pravu.... valjda ce neko kompetentniji da napise odgovor, mislim na to da je PHP5 sporiji..

9. opet neka ogranicenja... PHP safe mode... doduse, ovo je barem pozitivno posto daju da korisnik samostalno po zelji enable-uje ili disable-uje Safe mode..
Citat:

How do I disable/enable PHP Safe Mode?

You are able to turn on/off safe mode directly from your account.

It is however important that you are aware that disabling safe mode lowers your overall account security.

When safemode is disabled your account is more vulnerable towards insecure scripts, therefore it is very important that you are aware of this.

Please note it might take up to two hours before this change is visible.


10. Malo teze je naci da ipak daju i SMTP server..

Citat:

My ISP does not have any SMTP server can I use yours?

Yes. If your ISP does not supply a SMTP server you are able to use ours: smtp1.servage.net

Our server (smtp1.servage.net) requires you to use authentication when sending email. As username and password you simply use the same details as your POP3/IMAP username and password.

We do always recommend using the SMTP server of your ISP when possible. Not all ISP allow connections to SMTP server outside their network and will simply disconnect such connections.






---

Sve u svemu nisam zadovoljan. Sve nekako mogu da progutam, ali ono za velike fajlove nikako ne mogu. Da li ostali korisnici imaju ovakvih problema?

Izgleda je bolji onaj dreamhost. Uzecu ga za par dana pa da vidim... mozda kod njih barem moze da se okaci CD ISO image i da radi download bez prekida.


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 27.03.2006. u 04:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noki@
nikola aleksic
beograd

Član broj: 52880
Poruke: 153
*.internetdsl.tpnet.pl.



Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net27.03.2006. u 14:11 - pre 219 meseci
Svako moze da napise 1TB bandwidth,ali realno niko nece preci vise od 5gb do 40gb...ako probate stvarno da potrosite 1TB sigurno ce nastati veliki problemi... Kao sto kaze @Mister Big
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net27.03.2006. u 14:17 - pre 219 meseci
Plus sto na webhostingtalku imate jednu veliku temu da je servage.net prevara. Molim 500Gb protoka? 25Gb prostora>? Sa 25 Gb prostora bi mogli da imaju max 10 sajtova na serveru, i to ohoho serveru sa 300Gb diskom koji je 200 evra mesecno. Za 7.5 evra? Racunice tu nema, oni se bave oversellingom. I na wht se upravo o tome prica. Mogu ja da napravim community sajt (galerija, blog, free hosting za svakog clana mog sajta) i da ubijem 25Gb prostora i 500 Gb protoka i da me iskljuce kad im se cefne.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net27.03.2006. u 16:57 - pre 219 meseci
naravno da se bave oversellingom ;] To je bar ocigledno, a i uspeva im (ja sam potrosio 30 od 1064GB).

Preopterecenje servera je klasicna fora svih overselling provajdera. Elem, sto se tice dreamhost-a, evo poredjenja:

1) Sistem naplate: ja sam platio godinu dana, ali po njihovim recima naplacuju 29. dana svakog meseca u kome dugujes preko $9.23 (kakva lepa okrugla cifra).

2) Veliki fajlovi: ovo nisam proverio, jer nisam baratao ogromnim fajlovima. U svakom slucaju, ako zelis mogu da ti otvorim nalog da proveris da li ce raditi (radije nego da placas i da se eventualno razocaras ako ne uspe).

3) Panel pokriva dosta toga, ne mogu da se pozalim. Mozda je malo zbunjujuce bilo u pocetku, ali sada bez problema odmah nadjem sta god mi je potrebno. Na zalost, slicna situacija sa FTP-om, ali da se nesto srediti (s obzirom da mozes da dodelis novog usera, a po dreamhost-u, novi user accounts ne mogu da menjaju nista sto je stariji user uradio... )

4) Add-on skripte: prilicno basic - wp, phpbb, advanced poll, gallery, wiki, joomla, osCommerce store, i webcalender. Tu je formmail, a bogami ima i izbog countera! http://counter.dreamhost.com/ :)

5) Statistike: daju ti Analog stats, koje su naravno svinjski konfuzne. Ali webalizer se da instalirati za cca 2 minuta.

6) Siguran sam da je reselling zabranjen i kod dreamhost-a. Moraju da da se osiguraju da neko zapravo ne potrosi sve resurse koji su im na raspolaganju. Ali sharing naloga radi. Ja hostujem 4 osobe, i svima sam otvorio poseban ssh/ftp nalog. Za sada imam pet TLD, i ne verujem da ce mi kakiti ako ih dodam jos 50.

7) Opterecenje.. naravno i dreamhost se zastitio kojekakvim napomenama.

8) PHP5 radi, samo mora posebno da se aktivira za svaki domen.

9) stvarno ne znam nista za safe mode.

10) dreamhost daje smtp server za svaki domen, ali ume da zalaguje samo tako. Ipak.. radi.

FBzP
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net27.03.2006. u 17:55 - pre 219 meseci
Pa valjada ce na kraju svi sto pljuju po svemu domacem shvatiti da su van Srbije cesto prevaranti jos mnogo, mnogo gori ( tj. napredniji i u lopovluku) :)...

Mislim da nije pametno ici kod hosting provajdera koji daje preko 100 GB protoka za manje od 10$, jer je jednostavno logicno da po trenutnim cenama internet protoka, hardwera i td. je tako nesto potpuno nemoguce, i stvarno mi je smesno kada neko kaze: "nemojte domaci hosting, vidi u americi daju 500 GB ili 1 TB protoka za iste pare" :))) ekstra je smesno...

 
Odgovor na temu

Dejan Vesic
Dejan Vesic
CEO
IGT Ogranak Beograd
Beograd

Član broj: 84929
Poruke: 217
*.ptt.yu.

Sajt: www.vesic.org


+1 Profil

icon Re: dreamhost.com vs. servage.net27.03.2006. u 19:23 - pre 219 meseci
Citat:
inodius: Pa valjada ce na kraju svi sto pljuju po svemu domacem shvatiti da su van Srbije cesto prevaranti jos mnogo, mnogo gori ( tj. napredniji i u lopovluku) :)...


Nisam baš siguran kako si došao do ovog zaključka?

Moje iskustvo je upravo suprotno: platite malo više stranim provajderima, ali barem dobijete uslugu.

Mene je najviše nanervirao Verat.Net, koji je jevtin za svetske uslove, ali je kvalitet usluge presmešan.

Sa druge strane, sa DreamHostom imam vrlo lepa iskustva:

- hostujem trenutno 7 domena
- svaki domen ima svog usera, svoj smtp server, MySQL server
- ograničio sam ih na po 100 MB prostora
- stranice se generišu brzo i fino i za dva meseca (feb/mart) moj sajt je imao downtime od 13 minuta (na Veratu je u poslednje vreme bilo i do 2h dnevno, zbog problema sa MySQL bazom).

Za sada, odlično.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: dreamhost.com vs. servage.net

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 29821 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.