Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tableta protiv sna??

[es] :: Nauka :: Tableta protiv sna??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27441 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.197.*



+15 Profil

icon Tableta protiv sna??18.02.2006. u 17:17 - pre 220 meseci
http://www.download.cg.yu/?akcija=vijest&id=541

Mislim da bi uživao kada bi se ovo desilo. Živeli bi 30% duže
 
Odgovor na temu

Lappy
Stara Pazova

Član broj: 29645
Poruke: 532
80.93.238.*



+1 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??18.02.2006. u 17:30 - pre 220 meseci
Svidja mi se ta mogucnost, ja sam do sada jedno 45% zivota prespavao :)
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??18.02.2006. u 23:52 - pre 220 meseci
Ja sam prvi koji bi to koristio! Za sada dok to ne udje u siroku upotrebu ostaje nam modafinil.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 00:18 - pre 220 meseci
sta vam je ljudi, kakve pilule, pa meni je spavanje jedno od vaznijih zivotnih zadovoljstava!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
*.vdial.verat.net.



+15 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 01:46 - pre 220 meseci
Citat:
pctel: sta vam je ljudi, kakve pilule, pa meni je spavanje jedno od vaznijih zivotnih zadovoljstava!

Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.
Ima li neko teoriju zašto čovek spava. Ja mislim da je to zbog toga što je nekada čovek sa zalaskom sunca legao i smanjivao u potpunosti svoje fizičke aktivnosti jer nije imao šta da radi.Onda je priroda izmislila san. :)
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 01:57 - pre 220 meseci
Citat:
despotbg: Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.
Ima li neko teoriju zašto čovek spava. Ja mislim da je to zbog toga što je nekada čovek sa zalaskom sunca legao i smanjivao u potpunosti svoje fizičke aktivnosti jer nije imao šta da radi.Onda je priroda izmislila san. :)


Nadam se da je to bila sala, jer je u suprotnom definitivno jedna od najglupljih stvari koje sam cuo ... jeste da je ovo MadZone al bas toliko ...

sad cu da rizikujem da ispadnem glup ako je sala, al objasni mi onda zasto spava pas ili krava ili bilo koji drugi sisar ?
Jel i njima dosadno .... :)
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
*.vdial.verat.net.



+15 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 02:08 - pre 220 meseci
Ovo je ozbiljno:
Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.
Ovo je moje mišljenje (najverovatnije pogrešno) to sam rekao tek onako čak ima i smajli iza
Ima li neko teoriju zašto čovek spava. Ja mislim da je to zbog toga što je nekada čovek sa zalaskom sunca legao i smanjivao u potpunosti svoje fizičke aktivnosti jer nije imao šta da radi.Onda je priroda izmislila san. :)

A šta da rade pas i krava u noć kad i oni ne vide ništa nego da odmaraju i štede energiju, najbolje snom jer se tad telo ugasi :) Ovo što ja pričam je glupo ali moguće nego ako ima neko da zna neka nam kaže. Zašto se spava?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 02:13 - pre 220 meseci
Citat:
despotbg: Ako se malo više zadubiš u logiku sna onda bi video kako je to bespotrebno i nekorisno.

San je jedno od retkih zivotnih zadovoljstava koje ne moze biti porok. Tacnije, ja trenutno ne mogu da se setim jos jednog, pa pomozite...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 02:17 - pre 220 meseci
Citat:
despotbg: A šta da rade pas i krava u noć kad i oni ne vide ništa...

Za tvoju informaciju i pas i krava obicno spavaju barem jednom oko podne. Slobodno to mozes smatrati za "bespotrebno i nekorisno", samo mi navedi barem NESTO potrebnije i korisnije sto bi te zivotinje mogle da rade?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Mefisto_soad
Tel Aviv

Član broj: 73254
Poruke: 358



+404 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 02:31 - pre 220 meseci
Tablete protiv sna, sta ce to opste nekom kafa resava problem.
Btw ja sam citavo leto prespavao cak sam izgubio nekih 20 kila jer jedva sam nesto jeo...samo spavao.
Poz.

[Ovu poruku je menjao Mefisto_soad dana 19.02.2006. u 03:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 02:44 - pre 220 meseci
Citat:
Mefisto_soad: Tablete protiv sna, sta ce to opste nekom kafa resava problem.

Ne resava. Kafa ima negativne efekte (npr. drhtavica) dok pilule ne bi trebalo da imaju...

Citat:
pctel:
San je jedno od retkih zivotnih zadovoljstava koje ne moze biti porok.

A zar nije lenjost jedan od 7 smrtnih grehova? :-)

[Ovu poruku je menjao srki dana 19.02.2006. u 03:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 10:41 - pre 220 meseci
Verovatno, da sa izuzetnim treningom i kontrolom kroz psihicke vezbe + medikamente je moguce kod osobe smanjiti potrebu za snom. Ipak, verujem da bi proces da se kontrolisano stigne do toga da osoba manje spava, sa istim efektom, trajao 25-30 godina...

Zasto je san potreban? Zato jer dok zivo bice (covek, zivotinja...) spava, organizam se oporavlja. U budnom stanju, svi organizmi su posveceni aktivnostima coveka kojima se bavi. Tek kad zaspi, odredjene funkcije mogu da se usmere drugim aktivnostima, koje nisu moguce dok je covek budan. Primera radi - odredjene funkcije mozda se 'opravljaju' lucenjem raznih hemikalija, deo za memoriju se 'prazni' i sortira, skeleton i misici rastu...

Prema tome, verujem da moze, ali ne bash tako nekom magicnom plavom ili crvenom pilulom :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 12:19 - pre 220 meseci
San je neophodan jer ljudi uce dok spavaju.

Npr ti si sportista i prelezao si tesku povredu, vratis se pred kod i pocnes ceo da da sutiras trojke i od sutnutih 1000 komada pogodis 100 (10%) npr. i to kod tebe izaziva veliki stres nervozu itd. dakle ceo dan sutiras ali nista se ne popravljas i dalje sutiras 10%. Legnes da spavas. E onda mozak lepo da gleda sta je sve kod tebe izazvalo stres... i vidi OGROMAN stres izazvan sutiranjem trojki, i onda on lepo uzme pa "poradi na tome". Ustanes ti sutra sutiras opet trojke i od 100 ubodes 20 (20%) i sada ono kako bre pa juce nisam mogao 10% da predjem a danas odmah u stratu sutiram 20%... tako da ukinuti sam bi bilo ogroman korak unazad...
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??19.02.2006. u 15:34 - pre 220 meseci
Statore, zanimljiva teorija..

Onda je Majkl Dzordan, samo sutirao i spavao?

Definitivno cu probati, ukoliko ti se za godinu dve nasmejem sa malog ekrana, dok drzim zlatnu medalju sa svetskog, sa rechenicom, "Statore, hvala ti, promenio si mi zivot", osecaj se posebno.. ;)

Ziveli.
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??20.02.2006. u 03:06 - pre 220 meseci
Ne moras bas da shvatas sve toliko bukvalno, ali da li si cuo nekad izreku "jutro je pametnije od veceri"? Ja kad nesto komplikovano ne znam da uradim uvece, lepo legnem da spava i ujutro uradim iz prve! Zasto? Pa zato sto je mozak proanalizirao sve moguce nacine dolaska do resenja i negde u podsvesti sacuvao ono najbolje.

Citat:
srki: A zar nije lenjost jedan od 7 smrtnih grehova? :-)

Da, ali lenjost se odnosi na period dok je covek budan, ne znam tacno da li covek moze pociniti neki greh u snu, ne mogu da se setim primera. U svakom slucaju, prilikom posta kanoni propisuju ponasanje liseno svakog greha tako da je prilicno detaljno i nedvosmisleno receno sta se ne sme raditi i pogadjas - nigde ne pise da ne treba spavati!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??20.02.2006. u 03:51 - pre 220 meseci
Citat:
pctel: Da, ali lenjost se odnosi na period dok je covek budan, ne znam tacno da li covek moze pociniti neki greh u snu, ne mogu da se setim primera.

Ma salim se pctel, video si smajli. Naravno i ja volim da spavam ali cesto nemam vremena i ponekad bi mi znacilo da ne moram da spavam ili da sam jednostavno skoncentrisan kao da sam se naspavao.

Citat:
U svakom slucaju, prilikom posta kanoni propisuju ponasanje liseno svakog greha tako da je prilicno detaljno i nedvosmisleno receno sta se ne sme raditi i pogadjas - nigde ne pise da ne treba spavati!

Da, ali ako covek recimo namerno previse spava (npr. 12 sati a dovoljno mu je 8-10) onda je to lenjost, zar ne? E a ako bi postojale pilule koje ti bez negativnih posledica omogucavaju da spavas samo 2 sata a ti spavas 8 sati onda je to na isti nacin lenjost, zar ne? Malo mi dosadno na poslu pa rekoh sebi ajde malo da vodim filozofske rasprave :-)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??20.02.2006. u 09:50 - pre 220 meseci
Ono o cemu je Stator pisao je tacno i to je razlog zbog kojeg bi me bilo veoma tesko ubediti da je taj metod sasvim OK i da bi posle ta dva sata zaista bilo kao posle osam sati.
U svakom slucaju, sasvim OK za povremenu upotrebu.
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??21.02.2006. u 11:55 - pre 220 meseci
U starim JNA kompletima za prvu pomoć SNK-19 je bilo nekakvih tableta protiv sna (znači pre više od deset godina), ali ih nisam konzumirao...
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??21.02.2006. u 20:13 - pre 220 meseci
@ pctel

Ja shvatam bukvalno? :]
Ti ne bi prepoznao shalu, da prodje pored tebe na ulici, udari te shamarom i ukrade ti novchanik
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Tableta protiv sna??21.02.2006. u 22:21 - pre 220 meseci
Ja i ovako ne mogu da spavam...
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Tableta protiv sna??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27441 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.