Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem program -> remote baza

[es] :: MySQL :: problem program -> remote baza

[ Pregleda: 1348 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon problem program -> remote baza15.02.2006. u 01:02 - pre 221 meseci
napravio sam program u C#-u koji se preko ByteFX-ovog ADO.NET dodatka spaja na MySQL bazu. i to je sve u redu, sve fercera, dok je god server podignut na istom kompjuteru.

kad se server -> klijenti razdvoje, dodje do problema. program mi uhvati exception koji ima tekst ili da kompjuter nema pravo spoja na bazu, ili da user@kompjuter nema pravo spoja na bazu.

iako je sve podeseno u host, user, i db tabelama.

dakle ovako, server mi je nazvan "server", a jedan od klijenata "prvi-pro". ima samo jedan account s kojim se program spaja na bazu, a to je root sa sifrom. i sad, meni se program spaja na server/root/sifra/db_name. a na serveru u internoj bazi mysql podeseno : tabela user sadrzi usera root, njegovu sifru, i "prvi-pro" hostname. tabela host sadrzi taj hostname i bazu na koju se spaja, a db ove prijasnje parametere i sve permissione na Y.

oprostite sta ne mogu izbacit sql dump i logove, jer nisam sad na "mjestu zlocina". i usput OS je win xp, mysql je 4.0.24.

p.s. imao sam problema sa .NETom i MySQL-om regarding tipovi podataka. konkretno, nekompatibilnost izmedju DateTime klase .NETa i DATE tipa podatka u bazi, i izmedju float/decimal tipova s obe strane. kod prvog primjera jednostavno ne upisuje Value iz DateTime klase u DATE record u bazi (iako je odfikaren onaj "Time" dio iz DateTime, dakle samo datum), a u drugom primjeru mi jednostavno otkine dio iza decimalnog zareza, znaci realno ne mogu postaviti cijenu ili nesto tako (raznorazne kombinacije u bazi sa duljinom decimalnog nisu pomagale). problem sam zaobisao tako da datume pisem kao stringove, sto ide bez puno muke i malo castinga, a ove decimalne vrijednosti u dva polja (traljavo zaobilazenje, al bitnije da radi zasad).

gdje je greska?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl.



+3 Profil

icon Re: problem program -> remote baza15.02.2006. u 12:25 - pre 221 meseci
Moras nam dati dump privilegija tog korisnika kako ti u bazi stoji. Takodje, ima li routera / firewalla izmedju klijenta i servera?

Jel otvoren port na server masini za mysql?

Sve u svemu moze biti nekoliko stvari i moras jednu po jednu da eliminises.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: problem program -> remote baza16.02.2006. u 00:44 - pre 221 meseci
ma rijesia sam problem, prvo da ti odgovorim : nema nikakvog firewalla izmedju masina, dakle port nije blokiran (da je blokiran, program bi javio gresku "unable to connect to specified mysql host"). program se spajao, samo bi ga server otkacia zbog krivih permissiona.

e pa posto meni nije uopce bilo jasno zasto to neradi kako treba, uopce nije logicno, a nisam ni na googletu dobio odgovor, opet smo isli zaobilazit problem :) kao host je podesen %, dakle da se sa svih hostova moze spojiti samo na podbazu mog programa, i napravio sam account da se nespaja ko root, koji naravno ima sve privilegije samo za podbazu programa. posto ta lokalna mreza ima vanjski pristup internetu, blokirao sam port mysql-a prema vanjskim mrezama. jel ovo rjesenje valja, jel ima kakvih mana ovdje koje sam previdio?

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: problem program -> remote baza

[ Pregleda: 1348 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.