Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......

[es] :: Linux :: SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......

[ Pregleda: 2015 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......14.02.2006. u 23:31 - pre 220 meseci
Evo ovako.Prvo mi je virus pojeo Windows kompjuter.Onda sam napravio drugu glupost i napravio update na SUSE 10 sa packman repository-ja, i sada nemogu da startujem KDE.Masina je Celeron na 3GHz, 512MB RAM, 250Gb IDE SEAGATE, ATI RADEON 9800PRO/128MB.Instalirao sam SUSE, potom instalirao ATI drajvere da bih dobio 3D ubrzanje.Sve ostalo je radilo out of the box.Ah da, SUSE je 64 bit verzija.Potom sam imao malo zezancije oko podesavanja rezolucija i ostalo, i sve u svemu je radilo dobro.Jedino je KDE malo bio spor ali nije me nesto nerviralo.Sledeci korak je bio logican, YAST update, sa packman repository-ja.Prijavio mi je nekoliko problema sa dependencies, ali sam mislio da ce se to resiti posle update-a.E sad, sistem startuje, stigne do login screen-a, ukucam user i pass.......malo melje HDD i izbaci me nazad u login screen...
Kada probam da udjem u neki drugi desktop nema nikakvih problema.KDE prijavljuje da ne moze da nadje neke direktorijume sa shared libpowersave bibliotekama.Skinuo sam rucno powersave biblioteke, instalirao.Najmanje 10 puta.Re-instalirao VGA drajvere, jer mi je palo na pamet da je mozda sa update-om nesto sredio u kernelu, pa imaju problema drajveri, ali nije to.Svaka pomoc apo nekog ko je resio ovaj problem je krajnje dobrodosla, pre nego predjem na poslednji korak, ponovnu instalaciju SUSE-a......
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
212.200.116.*



Profil

icon Re: SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......15.02.2006. u 15:28 - pre 220 meseci
Koliko imas mesta na /home/ particiji?
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.50.tellas.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......15.02.2006. u 20:07 - pre 220 meseci
Imam 15-ak GB.Mislim da to nije problem.Kada pokusam da startujem KDE iz text okruzenja javlja mi da ne moze da se konektuje na DCOP server, i u nastavku da nedostaju biblioteke libpowersave.....koje sam naravno instalirao najmanje 18 puta.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

ph4t
Svetozar Misljencevic
between two worlds

Član broj: 5306
Poruke: 111
..5.98.adslpower.by.edpnet.be.



Profil

icon Re: SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......15.02.2006. u 21:07 - pre 220 meseci
Citat:
PPZPrijavio mi je nekoliko problema sa dependencies, ali sam mislio da ce se to resiti posle update-a.


Znaci klikno si samo na ignore? Greska.
Vidi u logu koja je tacno greska.

Dali znas da radis sa apt? Utipkaj kao root "apt update" i onda poslje toga "apt dist-upgrade". Ako ne moze naci komandu apt onda treba da ga instaliras sa cd-a/dvd-a.
Utipkaj kao root "yast sw_single" i onda instaliraj apt.
Nemam pojma dali bi ovo gore pomoglo ili jos vise sjebalo ali ja bi to pokusao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: SUSE 10.0 - KDE nece da startuje posle update-a......

[ Pregleda: 2015 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.