Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BeotelNet ADSL ili RV Kablovski

[es] :: ISP :: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZZEGI
Beograd / Dorcol

Član broj: 74232
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.



Profil

icon BeotelNet ADSL ili RV Kablovski14.02.2006. u 03:04 - pre 221 meseci
1. Pre dva meseca potpisao sam ugovor sa BeotelNet-om (ADSL FLAT 256 = 1780 din, setup > besplatan), medjutim jos mi Telekom nije pustio signal jer nemaju slobodnih portova i kao moj kraj jos nije dosao na red... Kad god pozovem Beotel kazu mi "evo nadamo se da ce vas prikljuciti do kraja ove nedelje" i tako uvek ista prica bla bla bla... kao Telekom im obecao prosirenja, ocekuju svaki dan... (Inace zivim u Dzordza Vasingtona (preko puta pijace Bajlonijeve)

2. U stanu imam RV kablovsku televiziju, ali nisam uveo internet jer se setup placa 3000 din za 256 FLAT + 2000 din mesecno ili 5000 din modem za 128 FLAT + 1500 mesecno... a internet uvode u roku od 15 dana od potpisivanja ugovora.

Stan sam rentirao pa se ze zbog toga i odlucio za ADSL (setup besplatan i ugovor mogu ja da potpisem bez obzira sto nisam vlasnik tel. broja)

E sad imam tri pitanja:

1. Da li je inace bolji RV Kablovski ili ADSL?
2. Da li se isplati cekanje Telekoma za pustanje signala ili bolje odmah da uvedem RV kablovski?
3. Da li postoji nacin da se sazna informacija od Telekoma kad dobijam signal? (gore sam vec napomenuo da mi vi iz beotela ne daju tacne informacije)

Verovatno sam smorio sa ovim pitanjima, ali i mene je smorio dialup :)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao ZZEGI dana 14.02.2006. u 04:05 GMT+1]
Ko mnogo zbori- ili mnogo zna ili mnogo laze.
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski14.02.2006. u 08:16 - pre 221 meseci
Ja imam 3 kontrapitanja.

1) Da li je bolji BMW ili Mercedes? Teško da neko može objektivno da odgovori na takvo pitanje.
2) Ko ti garantuje da ćeš dobiti signal u roku od 15 dana? Može da se dogodi sličan slučaj kao sa ADSL-om.
3) Da li si čuo da je nekad neko dobio preciznu informaciju iz Telekoma? Ja nisam.

Nemoj da se ljutiš, ali pitanja zvuče dečije naivno. Jednostavno, niko ne može precizno da odgovori na njih. Peace
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

ZZEGI
Beograd / Dorcol

Član broj: 74232
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski14.02.2006. u 14:33 - pre 221 meseci
Ma ne ljutim se vec i sam znam, bas zbog toga sam i pitao jer sumnjam u tih 15 dana od strane RV-a... Kao sto sam kazes ko mi garantuje? - Niko.. Ne bih da im dajem 3000, odnosno 5000din, i da budem u istoj situaciji - da izvisim kao za ADSL.
Neka cekacu taj ADSL.. ako ga bude ikad, a za to vreme... tu tu, tu tu, tu tu..... kao do sad :)
Pozdrav

Ko mnogo zbori- ili mnogo zna ili mnogo laze.
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.121.*



Profil

icon Re: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski16.02.2006. u 17:27 - pre 221 meseci
Jedno je sigurno RV cable je bolji od Beotelovog ili na kraju krajeva od svakog ADSL.
Razlog veca brzina dowloada i bolji upload.
Ja sam relativno blizu tebe kod supa u 29. novembru i imam RV net mogu da kazem da sam zadovoljan dogodi se ponekad neki problem ali se uglavnom brzo resi.
Inace moj ortak ima adsl kod beotela ping u igrama mu je duplo veci nego moj, download je ok 25-28 KB dok kod RV ide preko 30 za 256kbs i na kraju kad ti istekne mesec dana uvek imas fore da uplatis net kod RV bar jos 10-15 dana dok kod adsl ti gase instant.
Ti sad odluci ako ako ti se ne daje puno love za setup i ako ces da se selis mozda je bolji adsl svkako ces primetiti razliku u odnosu na modem :).
 
Odgovor na temu

ZZEGI
Beograd / Dorcol

Član broj: 74232
Poruke: 16
213.137.102.*



Profil

icon Re: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski16.02.2006. u 18:35 - pre 221 meseci
Citat:
Jedno je sigurno RV cable je bolji od Beotelovog ili na kraju krajeva od svakog ADSL.
Razlog veca brzina dowloada i bolji upload.
Ja sam relativno blizu tebe kod supa u 29. novembru i imam RV net mogu da kazem da sam zadovoljan dogodi se ponekad neki problem ali se uglavnom brzo resi.
Inace moj ortak ima adsl kod beotela ping u igrama mu je duplo veci nego moj, download je ok 25-28 KB dok kod RV ide preko 30 za 256kbs i na kraju kad ti istekne mesec dana uvek imas fore da uplatis net kod RV bar jos 10-15 dana dok kod adsl ti gase instant.
Ti sad odluci ako ako ti se ne daje puno love za setup i ako ces da se selis mozda je bolji adsl svkako ces primetiti razliku u odnosu na modem :).

ok, hvala na ovom odgovoru, smisliicu vec nesto,
Pozdrav
Ko mnogo zbori- ili mnogo zna ili mnogo laze.
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski16.02.2006. u 19:07 - pre 221 meseci
Citat:
Jedno je sigurno RV cable je bolji od Beotelovog ili na kraju krajeva od svakog ADSL.
Razlog veca brzina dowloada i bolji upload.


Nije to baš pravilo. Tačno je da je kod kabla veći upload.

Međutim, download zavisi od toga koliko ljudi u tvojoj neposrednoj blizini pristupa internetu kad i ti, tako da brzina kabla u nekim momentima može da bude i znatno manja od ADSL-a (iste nominalne brzine). Sa druge strane, na brzinu ADSL utiče tvoje rastojanje od centrale.

A što se tiče troškova, ne košta samo setup, već je i cena za istu brzinu veća kod kabla (gledam cenovnik SBB-a)
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: BeotelNet ADSL ili RV Kablovski

[ Pregleda: 3231 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.