Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?

[es] :: Elektronika :: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?

[ Pregleda: 2906 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amd3
HR

Član broj: 32279
Poruke: 68
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.ekipa.50megs.com


Profil

icon Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?12.02.2006. u 14:02 - pre 221 meseci
Imam tri uredjaja koji rade na 9V bateriju i pri aktiviranju senzora pale zujalicu. Konkretno to su signalizatori za pecanje.

Problem je ako se maknem od njih malo dalje vise ne cujem da se uredjaj upalio/zazujao i ne stignem napraviti kontru te ostajem bez ribe.
Moze li se napraviti uredjaj koji bi na sebi imao 3 razlicite diode i domet oko 200m tako da kad mi uredjaj br 2 zapisti da mi na mom recimo to "pageru" zasvijetli npr. crvena dioda? Ima li tko kakvu ideju?

Hvala, Sinisa.
Rule
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?12.02.2006. u 14:20 - pre 221 meseci
EE, stari moj, mene muci isti problem.... Dobro si se toga sjetio... ;)
lipsha
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?12.02.2006. u 14:24 - pre 221 meseci
znas kako sam ja to radio... Uzo sam, voki toki-e, ukljucio jednoga na VOX mode (znaci da kad cuje neki zvuk automatski salje na drugi) i onda sam ga ostavio kraj signalizatora, a drugog uzo sa sobom.. samo je s***** to sta neznas koji ti je signalizator cvilio...
lipsha
 
Odgovor na temu

ELTI
Ivica Topic
vlasnik servisa
"ELTI",-serviser
Rijeka-Hrvatska

Član broj: 21632
Poruke: 1711
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: skype:ivica.elti1


+5 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?12.02.2006. u 17:54 - pre 221 meseci
Pa imas vise mogucnosti za to,
prva je da to spojis na GSM pa da ti posalje SMS ( i to vise razlicitih poruka kao; velika riba, mala riba, glista spala) itd pa na drugi telefon primas SMS pa mozes pecati i od kuce. Salim se naravno.
Postoje gotovi moduli u hibridnoj tehnici vrlo mali, jednostavni, mala potrosnja a domet otprilike 100-200 m, rade na 433 MHz i nisu skupi. Jedan od proizvidjaca takvih modula je Talijanska firma "AUREL" njihove module sam kupovao imaju cak i veceg dometa, posebno za analogne a posebno za digitalne signale i jos mnogo toga, a znam da postoji jos nekoliko firmi koje proizvode slicne hibride, sjedi malo na Googl pa pretrazi naci ces sigurno mnogo toga. Pozdrav.
Ako nemate sta raditi nemojte to raditi ovdje. Potrazite drugi forum.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.yu.



+292 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?13.02.2006. u 11:54 - pre 221 meseci
Pobogu ljudi! pa cemu onda idete na pecanje? Kome nije merak taj grabulja.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

_str_

Član broj: 53798
Poruke: 878
*.141.EUnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?13.02.2006. u 17:00 - pre 221 meseci
Opet neces stici da kontriras ako si 200m od stapova. Jedno od resebja je da pecas iz camca
__*__
*___*
 
Odgovor na temu

amd3
HR

Član broj: 32279
Poruke: 68
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.ekipa.50megs.com


Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?13.02.2006. u 22:07 - pre 221 meseci
Naravno da necu stici da kontriram ali to i nije zbog toga. Stvar je u tome da hranim svoju poziciju na oko 200m od obale sa camcem na daljinski. I kad imam griz a nisam kraj stapa onda ne znam koji je stap u pitanju. Onda slijedi procedura izvlacenja svih stapova zbog provjere mamaca i vracanje nazad sto mi oduzme i do sat vremena. To mene najvise muci...

Na pecanju znam biti i po 7 dana u satoru i ne mogu uvijek biti na par metara od stapova...
Rule
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?16.02.2006. u 11:32 - pre 221 meseci
spoji na zujalicu relej tj. umjesto zujalice.iskoristis njegov kontakt da ti aktivira mali daljinski predajnik od kineskih autica i u sator stavi taj mali autic.stavis autic pored glave i kad se aktivira predajnik auto ce poci prema tebi i probuditi te.
salim se al ti autici mogu dobaciti do 100 tinjak metara i mogo bi tu elektroniku prepravit. dodje te jedan autic 10 eura.
Ja nisam vidio te zujalice za pecanje al bi nekako spojio na nju onaj mali alarmic sto se stavlja na prozor od kuce (kad se prozor otvori odvoji se elektronika od magneta na prozoru i aktivira se u njemu ona pisca sto jako jako zavija )Velicine su ko kutija sibica i kostaju 2 eura.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?17.02.2006. u 01:38 - pre 221 meseci
E, ovo sam radio. Nisam se "ukljucio", posto me naslov zbunio.
Elem, svaki stap ima svoj predajnik (ISM band, 433MHz, npr), ja sam koristio HT600 za enkodere, i svaki (od tri stapa) postavio na po jedan "kanal". U slucaju ribe "udarac", :), javlja se bas taj stap na "svom" kanalu. Prijemnik sam koristio superheterodin, moze i superregenerativni, a dekoder HT614 (Holtek-ovi parnjaci). Seme prijemnika imas po net-u, i dosta njih "radi" odmah, bez dorade. "Domet" je preko 20m, nisam smatrao da treba veci, posto, ako sam dalje od stapova j..o pecanje.

Poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Daljinski (za signalizatore za ribiciju)?

[ Pregleda: 2906 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.