Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem bri otvaranju baze (Security warning)

[es] :: Access :: Problem bri otvaranju baze (Security warning)

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kenny_zakon

Član broj: 68428
Poruke: 13
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Problem bri otvaranju baze (Security warning)10.02.2006. u 10:41 - pre 220 meseci
Pri otvaranju neke baze koju sam dobio, mi kaze:

Security warning

Opening "...../db.mdb"

The file may not be safe if it contains code that was intented to harm your computer.
Do you want to open this file or cancel the operation?


Sta mu ovo dodje????
 
Odgovor na temu

Kiro
Akir Žalić
BiH

Član broj: 19085
Poruke: 114
*.dlp29.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)10.02.2006. u 11:28 - pre 220 meseci
To je upozorenje koje te obavještava da u bazi postoji mogućnost da postoje nesigurni kod tj makro koji ti može nešto napraviti...... I ako u bazi postoji kod iskače to upozorenje to je kod svih Office aplikacijia, a to možeš isključiti ako odeš na Tools/Macro/Security i zatim Security Level checkiras na Low
Kiro
 
Odgovor na temu

obradorriuss
Nikola Obradovic
CEO & Founder
NO SOLUTIONS
Novi Sad

Član broj: 30270
Poruke: 177
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 329831125
Sajt: www.nosolutions.rs


Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)16.02.2006. u 00:08 - pre 220 meseci
Da to se radi na taj nachin...a da li neko zna kako iskljuchiti tu opciju ukoliko krajnji korisnik (kupac) nema Access na svom kompu a ja mu svoj program isporuchim preko Visual Studio Tools for Office 2003 u kome se nalazi Access Developer?? On mi napravi package, ukljuchi sve runtime Access fajlove, izvrshi instalaciju na kupcev rachunar sve normalno radi ali to se isto javlja a naravno poshto radi samo moja aplikacija nemam Tools>Macro>Security opciju da iskljuchim vecj postojecju poruku...
Neka ideja?
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)16.02.2006. u 07:20 - pre 220 meseci
Mozda ti ovo nesto pomogne: http://www.fmsinc.com/free/tips.html#accesstip19
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
212.200.120.*



Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)16.02.2006. u 13:58 - pre 220 meseci
Sve je to lepo ali...
Sta raditi kada odes na Tools/Macros i nemas Secutity?
U Excellu ga ima ali u ACCESSu ne.
Napominjem da imam Licenciran Office i da sam instalirao sve zivo sa tih nekoliko CD-ova koje dobijes kada ga kupis.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)16.02.2006. u 16:16 - pre 220 meseci
Mozda je to na nivou operativnog sitema? Kod mene u firmi ne moze MDB ili ZIP da se zakaci na e-mail, zbog security.
 
Odgovor na temu

obradorriuss
Nikola Obradovic
CEO & Founder
NO SOLUTIONS
Novi Sad

Član broj: 30270
Poruke: 177
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 329831125
Sajt: www.nosolutions.rs


Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)16.02.2006. u 18:29 - pre 220 meseci
da ali ti mozesh da iskljuchish taj security verovatno....

@rstevic:

Probaj da obrishesh ceo Office tj. uninstalirash pa sve iz pochetka..i meni se to ranije pojavljivalo pa je to pomoglo...a ako i to ne pomogne probaj da googlash malo

Definitivno ako se korisniku isporuchuje aplikacija pomocju legalnog softvera sa run-time fajlovima necje mu ozbacivati gore pomenuto uputstvo ukoliko je vasha baza tj. aplikacija DIGITALY SIGNED.... opshirnije o tome mozete nacji na Microsoft sajtu....

Postoje vishe nachina da se to uradi, 1 fajl se nalazi na cd-u office-a pa ubacivanjem te nove komponente (to je za nas) a druga opcija je da se to odradi preko neke kompanije ali to nam nije potrebno... kao shto rekoh na microsoftovom sajtu ima dosta o tome.. vrste i nachini za digytaly signed project

[Ovu poruku je menjao obradorriuss dana 16.02.2006. u 19:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rstevic
Rade Stevic
Senior IT Consultant, DBA
Database Forum
Stavanger, Norway

Član broj: 69135
Poruke: 150
212.200.120.*



Profil

icon Re: Problem bri otvaranju baze (Security warning)20.02.2006. u 12:47 - pre 220 meseci
Nije zbog Security, znam sigurno jer prvo kod mene security pushta i zip i mdb, ne da nesto drugo no dobro. Ne pomaze ni reinstalacija odnosno uradio sam upravo ono sto predlaze obradorrius to jest skinu office pa ga ponovo instalirao i nista. Na kraju sam vratio office xp, sta cu.
A da surfovao sam malo po microsftovom sajtu i video sam tu pricu o digitaly signed project-u ali mislim ako ne mogu kao owner da ga iskljucim sta ce mi pomoci digital sign pri distribuciji?
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem bri otvaranju baze (Security warning)

[ Pregleda: 4150 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.