Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fizika i elektro tehnika

[es] :: Vodič za učenje :: Fizika i elektro tehnika

[ Pregleda: 6365 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Fizika i elektro tehnika05.02.2006. u 23:17 - pre 220 meseci
E ovako imam jedno pitanje meni je vazno, dakle kod mene u KG nema nikakav elektrotehnicki fakultet niti bilo sta sto znam da je povezano, ali ima PMF sa smerom FIZIKA, e sad zanima me posto zelim da ucim o elektricitetu, naponima i sl. video sam da u opisu fizike stoji da ima predmeti elektrotehnika,elektronika,elektroteh. materijali. Koliko su fizika i elekt. povezani? Jer nemam uslova za ETF u BG.

Jedina opcija koju jos vidim al opet ne znam mnogo je Masiniski fakultet u KG, od smerova ne vidim ni jedan da uze procava elektricitet ili se varam?
 
Odgovor na temu

~stojko~
asistent
zagreb

Član broj: 58362
Poruke: 100
*.vtszg.hr.

Sajt: nastava.tvz.hr/~zstojanov..


+1 Profil

icon Re: Fizika i elektro tehnika06.02.2006. u 11:47 - pre 220 meseci
Rista,
ptanje je sto poslije u zivotu mislis raditi.
Iz fizike na polju struje vama ce glavni pojmovi biti polje, zakon o ocuvanju energije i onda idete sve dublje prema gradji materije i fizikalnim svojstvima meterijala, dok elektro TEHNICARI ne ulaze previse u sam fenomen elektriciteta i mnogima nije ni jasan (ni potreban ;) ) koncepte ocuvanja energije vec se bave strujama, naponima i pitanjima cemu neki sklop sluzi, te na vise, do toga da su im i napon i struja nepoznati pojmovi vec skrenu u nekakave komunikacije i pricaju o bitovima, protokolima, sustavima...
nastava.tvz.hr/~zstojanovic
 
Odgovor na temu

emtyy^^2004
Novi Pazar

Član broj: 27313
Poruke: 68
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.zezanje.co.yu


Profil

icon Re: Fizika i elektro tehnika05.03.2007. u 21:10 - pre 207 meseci
Imam jako veliki problem a tice se Elektrotehnike,polazem cetvrtu god.vanredno a nemam pojedinih knjiga pa dali neko zna gde i na kom sajtu mogu da skinem par lekcija,>>>E
Elektricna vuca,El.pogona dizalica i liftova,Elektro motorni pogon.....To je sve vezano za smer ELEKTRO TEHNICAR POGONA?????Ja mislim da nisam pogresio temu???
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Fizika i elektro tehnika

[ Pregleda: 6365 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.