Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pracenje memorije

[es] :: C/C++ programiranje :: pracenje memorije

[ Pregleda: 3370 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon pracenje memorije04.11.2002. u 01:32 - pre 260 meseci
da li postoji efikasan nacin pracenja , pri debug-ovanju , alokacije promenjivih...konkretno se radi o mallocu i free. Program ima mnogo niti pa ispada rucna varijanta debugovanaj jer se skroz narusi dinamika sistema pa mi izlecu greske na sve strane...u pitanju je konzolna aplikacija....
treba mi ispis na ekran tipa: u okviru niti te_i_te izvrsila se linija ta_i_ta i promenjena je memorija u opsegu tom_i_tom... da li sam bio jasan?
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

bm101
Vanja Tesin
Yu/Zr

Član broj: 1961
Poruke: 44
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: pracenje memorije04.11.2002. u 06:31 - pre 260 meseci
Nisi bas najjasniji. Da li ti treba provera alokacije i dealokacije memorije ili pracenje promene sadrzaja promenljivih.

 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon Re: pracenje memorije04.11.2002. u 11:58 - pre 260 meseci
alokacija i dealokacija.....sadrzaj nije bitan... interesuje me samo da promenjiva ne brlja izvan opsega memorije koji joj je dodeljen.. da l je sada jasnije?
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

bm101
Vanja Tesin
Yu/Zr

Član broj: 1961
Poruke: 44
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: pracenje memorije05.11.2002. u 05:50 - pre 260 meseci

Da. Pretpostavljam da bi za samu alokaciju i dealokaciju tvoja verzija malloc-a i free-a, koja pored alokacije pruza i informacije o zauzecu i oslobadjanju memorije, bila dovoljna. E sad problem je u pracenju prekoracenje alocirane memorije. Ako radis u C-u, morao bi imati, recimo, funkciju koja ce ti odradjivati pristup memoriji preko void * i indeksa, s tim da bi ista morala proveravati opseg zauzetosti blokova memorije i samim tim bila u mogucnosti da ti prijavi pristup van alociranog bloka.

Kao sto vidis dosta posla, mada mi sada ne pada nista drugo na pamet.

Naravno ako bi radio u C++, moga bi preklopiti new i delete i jos koristiti assert.

Heh... pitanje: koji kompajler koristis ?
 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon Re: pracenje memorije05.11.2002. u 11:31 - pre 260 meseci
sva sreca sto sam "nabo" bug.nasao sam ga i ispravio.Koristim MSVC...Postoji _CrtMemCheckpoint i uopste postoji skupina _CrtMem... funkcija koja sluzi za pracenje memorije i to u debug-u. Medjutim nisam se usudio da sa njima eksperimentisem jer koristim neke biblioteke koje su jako osetljive na memoriju a vec sam imao problema sa MFC varijantama ovih f-ja. U tim bibliotekama su vec preklopljeni operatori new i delete. Da nije tih preklapanja i da te biblioteke nisu toliko osetljive sve bi bilo drugacije. Bilo kako bilo sada sam resio bug shacometrijom......hvala na trudu...
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

bm101
Vanja Tesin
Yu/Zr

Član broj: 1961
Poruke: 44
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: pracenje memorije05.11.2002. u 17:32 - pre 260 meseci

Eto... bug je resio da se preda :) Male napasti... :))

 
Odgovor na temu

doomed
NS/PO

Član broj: 736
Poruke: 180
*.ptt.yu



Profil

icon Re: pracenje memorije06.11.2002. u 02:59 - pre 260 meseci
sta da ti kazem...pametniji popusta :)))
Ako treba onda nema potrebe
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: pracenje memorije

[ Pregleda: 3370 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.