Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte

[es] :: Vodič za učenje :: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte

[ Pregleda: 4202 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

c00l_daem0n
Beograd

Član broj: 309
Poruke: 294
*.telekom.yu

Jabber: andrew@elitesecurity.org
ICQ: 53650656


Profil

icon ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte07.07.2001. u 19:02 - pre 277 meseci
jedno pitanje vise za iskusne programere, u inostranstvu, a i sve ostale:

interesuje me da li se u inostranstvu vise ceni sistemsko programiranje, znaci poznavanje unix sistema i programiranje istog, mreze ;
ili Perl,PHP,baze i slicno,znaci vise internet i aplikativno orjentisano programiranje.

dosao sam do neke raskrsnice pa ne znam kuda da krenem, i ako me vise zanima sistemsko prg. a opet mi se cini da se ovim drugim mlati veca lova.
Mada mislim da treba poznavati sve to bar do nekle.
U svakom slucaju c/c++ je heophodan (bar meni).


A kod nas se verovatno mnogo vise trazi ovo drugo, ili gresim?



Would you translate me on the other page in face = Da li biste me preveli na drugu stranu ulice
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte07.07.2001. u 21:13 - pre 277 meseci
Evo na konto tvoga pitanja da ti navedem jednu @nazovi@ anegdotu:

Moj cale je radio kod nekog privatnika koji se bavio belom tehnikom, uvozom i izvozom i to vrlo uspesno, da ne kazem da se obogatio od toga.

I sad, ja kao zainteresovan da radim kod njega i normalno pitam ga da li mu treba neko ko se razume u kompove, malo da mu odrzava sistem, napravi prezentaciju, podesi internacionalnu podrsku, razmenu dokumenata, postavi mrezu, bilo sta sto bih mogao da radim na letnjem raspustu dok sam jos bio u skoli.

E, a on mi kaze: "Ma ja cu da napravim jednu sobu za jednog programera, kupim mu tu kompjuter, pa on nek programira, mene ne interesuje"

Da li ti to sve govori? Dakle, pogadjas, ja sam bio taj "programer" i mogu ti reci da sam se opario kod njega (doduse kratko-oko pola godine posto mu je propala firma-pitam se zasto??) a da nisam znao ni C od C-a, PHP, baza i bilo cega ostalog.... jednostavno znao sam brzo da kucam, nesto kad treba na brzaka da se odnese, posalje faks, a imao sam... oko 1000DM mesecno! (bar za mene je to dobra lova). Naravno nisam smatrao da sam programer i nisam se tako osecao, jedino sto sam imao 24h interneta...xexexe

Ovo ti nisam rekao da bi se hvalio vec da bih ti skrenuo paznju da NEMA PRAVILA-tj. ako MOZES i IMAS PRILIKU nesto da naucis-nemoj da razmisljas , vec to i nauci, jer ako znas teoriju programiranja, i neki od baznih programskih jezika (Pascal, C, ili C++) vrlo lako ces se prebaciti na PHP,javu ili JavaScriptovanje (modifikacije C-a). Dalje, predlazem ti da pogledas malo osnovnu SQL sintaksu i neku od baza-Oracle predlazem ili MySQL.

Da ne pricam da je osnovni trend umrezavanje-TCP/IP bi trebalo sto pre savladati, takodje i princip Intraneta kao i protokola za umrezavanje. Sto se tice HTML-a on nije toliko tezak pa vec sada bi svaki iole ozbiljniji inzenjer trebao da zna osnove, to se ja mislim podrazumeva.

Recimo, uvek moze da ti naleti neko ko ce da ti da 1000-2000DM da mu napravis web stranicu koja i nije toliko komplikovana (zadrigao privatnik koga ne interesuje... samo zeli da bude moderan).

A sto se tice sys-programiranja-eeee, tu ne znam kolika je kinta, znam neke likove koji rade kod nasih domacih provajdera i odrzavaju sistem i nikada mi se bas nisu hvalili da se ubijaju od para.

Nadam se da sam ti barem nesto pomogao, ovo je samo moje misljenje a zeleo bih da cujem i druge.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.84.EUnet.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte07.07.2001. u 22:26 - pre 277 meseci
pazi ovako
u evorpi trenutno postoji prava nestasica strucnjaka iz informacionih tehnologija
otprilike nedostatak je oko 1.700.000 (dakle milion i sedamsto hiljada) stucnjaka a kada se na to jos doda 200.000 strucnih lica na polju komunikacija ukupna cifra je oko 1.9 miliona sa tendencijom da se taj broj povecava i dalje narednih godina, ovo je naravno za zapadne zemlje evrope
nepomaze cak ni "uvoz" stucnjaka iz istocne evrope i ostalih manje razvijenih delova sveta
to je sto se tice evrope a o americi mozda jos toliko ljudi treba mada nemam tacan podatak
e sad takodje znam za jedan slucaj komsija od mog ortaka je zavrsio na etf-u smer za racunare i dobio je posao na godinu dana u koreji/tajwanu jebem li ga gde u glavnom dole kod nekih zutih i bio tamo godinu dana i vratio se ovde i za pare koje je zaradio kupio je izmedju ostalog stan i auto
takodje sam bas danas video neki oglas na tv gde se traze vrhunski informaticari za posao u svajcarskoj

dakle :
za ljude koji hoce da se bave ovime posla ce sigurno biti ma kojoj oblasti se oni posvetili

-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte09.07.2001. u 03:23 - pre 277 meseci
Hteo bi samo da kazem
da se sistemsko programiranje
isplati
i ovde malo
ali u inostranstvu se veoma isplati !!!

PS:
samo da ispravim tu nekoga
sto je dao za primer sys admine sa lokalnih providera .....
sys administratori nisu sistemski programeri !!!!!
za njihov posao njima treba neko osnovno znanje C-a
shell scripting i tako to ...... oni nemaju veze sa sys programingom a kad smo vec kod toga ni nasi provajderi nemaju nikakve veze sa sys programerima niti zaposljavaju iste !!!!
osim mozda nekih koje imaju i sporedne delatnosti
tipa infosky koga drzi informatika AD koja se bavi tim poslovima itd itd
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte10.07.2001. u 21:10 - pre 277 meseci
OK. Nisam znao.

Ozbiljno, pod sys programiranjem, sta se sve podrazumeva???

Pisanje novih f-ja, menjanje Kernela... sta???

Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

c00l_daem0n
Beograd

Član broj: 309
Poruke: 294
*.telekom.yu

Jabber: andrew@elitesecurity.org
ICQ: 53650656


Profil

icon Re: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte13.07.2001. u 18:21 - pre 277 meseci
pa na primer
pisanje modula, drivera za razne uredjaje(devices), i ostalo sto je blisko kernelu, ali onda nisam mislio samo sys programiranje, vec i ostale stvari kao sto su programi (od obicnih, korisnickih pa do ozbiljnijih ? koji komuniciraju raznim protokolima(tcp/ip...), exploiti :), jest da je to sve obimno ali ajd, mastajmo jos dok smo mladi
Would you translate me on the other page in face = Da li biste me preveli na drugu stranu ulice
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: ne znam sta da stavim za topic, ali pogledajte

[ Pregleda: 4202 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.