Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fortran -> C

[es] :: C/C++ programiranje :: Fortran -> C

[ Pregleda: 3776 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Fortran -> C23.12.2003. u 01:59 - pre 247 meseci
Znam da ovo nije bas najadekvatnije mesto za ovakav topic, ali ako moderator smatra da mu ovo nije mesto, i ako zna neko bolje, neka prebaci topic...

Imam jedan sors starog programa u FORTRANu... program je matematicke prirode, znaci obavlja neko slozeno racunanje na osnovu nekih ulaznih parametara... Problem je taj sto ne znam FORTRAN, a bilo bi dobro ako postoji neki dobar fortran2c konvertor jer bih onda mogao lakse da ga dogradjujem... Mrzi me da ucim sintaksu FORTRANa pa da pravim konvertor fortran->c, al' ako mi je to jedina solucija... sto se mora nije tesko ;)

 
Odgovor na temu

jonathan
Aleksandar Ilic
Aleksinac

Član broj: 2113
Poruke: 456
*.ptt.yu.

Jabber: yu1is@elitesecurity.org
ICQ: 62419462


+45 Profil

icon Re: Fortran -> C23.12.2003. u 02:13 - pre 247 meseci
Naprimer
http://www.coffeecomputing.com/free/f2c.zip

-=- 73 de YU1IS -=-
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: Fortran -> C23.12.2003. u 06:46 - pre 247 meseci
Cao :) Nijesam nikad to radio, ali evo ti nekoliko linkova
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
130.161.182.*

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Fortran -> C23.12.2003. u 11:27 - pre 247 meseci
Citat:
BaCkSpAcE:
Problem je taj sto ne znam FORTRAN, a bilo bi dobro ako postoji neki dobar fortran2c konvertor jer bih onda mogao lakse da ga dogradjujem... ;)


Ako ti je dovoljno da mozes da pozivas potprograme pisane u FORTRANU, mozes probati da iskoristis GNU Fortran iz GCC-a.

Po meni je to najlaksi nacin za mesanje FORTRAN i C koda u jednom programu posto je u slucaju GNU Fortrana i GNU C-a prakticno u pitanju isti prevodilac.

f2c je dobar savet, samo je pitanje koliko je kod dobijen konverzijom lak za razumevanje i odrzavanje. FORTRAN jeste uzasan jezik za danasnje pojmove ali ga ipak vredi nauciti.

f
 
Odgovor na temu

BaCkSpAcE

Član broj: 10
Poruke: 518
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Fortran -> C23.12.2003. u 18:05 - pre 247 meseci
pokusao sam sa g77 da ga kompajliram, medjutim izbacuje mi mnogo gresaka... taj program je napisan 1987 godine za potrebe gradjevinara za racunanje otpora konstrukcije na odredjene sile... program je napravio jedan od glavnih baja sa fakulteta u Makedoniji, uradio je po svom matematickom modelu koji je dobio ispitivanjem odredjenih gradjevina... probacu jos malo da se zezam sa ovim, pa ako mi negde bash zapne, post-ovacu ovde...

hvala svim trojici na odgovorima...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Fortran -> C

[ Pregleda: 3776 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.