Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena softvera na kucnom DVD uređaju

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju

[ Pregleda: 5719 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
195.252.85.*



+1 Profil

icon Zamena softvera na kucnom DVD uređaju04.02.2006. u 18:06 - pre 221 meseci
Čuo sam da postoji mogućnost da se DVD pleyeru zameni softver.
Imam DVD kopernikus neptun, koji čita DivX i sve prevode ma gde se nalazili, jedino mi je problem sa našim slovima u titlu (čćžšđ). Zna li neko kako ovo može da se reši?
 
Odgovor na temu

Mladen_Perisic
Mladen Perišić
Podgorica, Crna Gora

Član broj: 47546
Poruke: 423
*.crnagora.net.

Sajt: www.arcanus.users.cg.yu


Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju04.02.2006. u 19:39 - pre 221 meseci
Odgovor na tvoj problem možeš pronaći posijetom na zvaničnu stranu proizvođača na adresi:

http://www.kopernikus.co.yu/sh..._product.php?product=DVD5SBTK4

Sve najbolje u natezanju sa tehničkom podrškom.

P.S. Inače nadogradnja firmware-a za većinu uređaja se odvija tako što se na prazan DVD-R nasnimi fajl koji je preuzet sa proizvođačevog sajta (ako je fajl kompresovan, raspakovati ga). Zatim se uključi uređaj, ubaci se disk i ništa se ne dotiče, sve dok player ne izbaci DVD iz ladice.

Promijena: mislim da ova tema ne pripada ovom forumu ;)

[Ovu poruku je menjao Mladen_Perisic dana 04.02.2006. u 20:40 GMT+1]
Sve najbolje zeli vam,
Mladen Perisic
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju04.02.2006. u 21:15 - pre 221 meseci
a gdje da nadjem firmwire za LG8900C
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju05.02.2006. u 01:43 - pre 221 meseci
Čini mi se da LG8900C ne čita Divx pa onda nema mnogo koristi od zamene firmvera.
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju06.02.2006. u 09:40 - pre 221 meseci
Samo na žalost ima jedan problem u kopernikusu nemaju nadogradnju, pitanje kad će i da li će. Da li postoji neko drugo rešenje?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju06.02.2006. u 13:00 - pre 221 meseci
Pozdrav,

pogledaj na forumu, neko tvrdi da je ubacio uspesno u Kopernikus FW od LG888. Malo procitaj, tema je bila aktuelna pre par dana.
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju21.02.2006. u 09:12 - pre 221 meseci
Ja sam se zeznuo pa sam uzeo ovaj uređaj u nekoj kompezaciji.

Zamoli bih sve Vas da Kopernikusu pošaljemo sledeću e-mail poruku i tako na neki način ih primoramo da objave update softvera. Verujem da ima dosta ljudi koji imaju ovaj DVD i na taj način bili bi Vam mnogi ljudi zahvalni.

Unapred hvala



U eri sve boljih uređaja Vi prodajete kobajagi vrhunski uređaj koji ne može da čita naša slova. Bilo bi fer i korektno da kad već to Vaši prodavci ne saopštavaju , onda bar odradite update softvera da mi koji smo se zeznuli i kupili ovakve uređaje ne izgubimo u potpunosti poverenje u Vas kao kompaniju.

„Zadovoljan“ korisnik
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju21.02.2006. u 10:14 - pre 221 meseci
Citat:
lancia88: Pozdrav,

pogledaj na forumu, neko tvrdi da je ubacio uspesno u Kopernikus FW od LG888. Malo procitaj, tema je bila aktuelna pre par dana.


Please, pokusao sam da nadjem ali nisam uspeo. Moze li bar neka pomoc u trazenju posta????

update: Nasao sam ali se odonsi na Titanium sto i nije neka pomoc. Hvala u svakom slucaju!!!


[Ovu poruku je menjao mexico dana 21.02.2006. u 11:21 GMT+1]
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.125.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju23.03.2006. u 17:49 - pre 220 meseci
Uspešno sam ubacio FW od Kopernikusa Titanium u Neptun. Prevog je žut, veoma lepo čitljiv.
Jedino što su sada neki tasteri na daljinskom ispremeštani i na displeju DVD displeja ne pišu tačni podaci već nešto bezveze, sve ostalo radi savršeno, naravno radi i radio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.125.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju23.03.2006. u 18:03 - pre 220 meseci
Zaboravio sam da kažem da ovaj zipovan fajl raspakujete i narežete na cd brzinom od 4X, disk neka se zove new i zatvorite ga. Disk ubacite u dvd i sačekajte na tv će pisati da radi update, sačekajte da završi nikako ga nemojte prekidati. Kad završi dvd će se ugasiti, zatim ga upalite preko daljinskog to vam je sad dugme koje se koristi za prebacivanje dvd/radio, a odmah posle toga izbacite disk i to je to.
 
Odgovor na temu

Peciki
Srbija

Član broj: 30349
Poruke: 138
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju23.03.2006. u 19:20 - pre 220 meseci
Hvala na informaciji :)

reci mi da li je potrebno da se izvadi disk preko daljinskog OPEN/CLOSE opcije, i da li je na istom mestu kao i do sada ili si izbacio preko dugmeta na player-u
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.239.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju23.03.2006. u 23:15 - pre 220 meseci
Na istom mestu je na daljinskom, ja sam izbacio disk preko daljinskog.

Svi tasteri u gornjoj polovini daljinskog su na istom mestu, jedino u donjem delu su ispremeštani.

Danas sam uspeo da izvučem softver za dvd neptun iz Kopernikusa, pa ako mara bude uspeo da ga sredi eto njega uskoro na forumu.
 
Odgovor na temu

Peciki
Srbija

Član broj: 30349
Poruke: 138
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju24.03.2006. u 19:07 - pre 220 meseci
Hvala jos jednom. Uradio sam upgrade i radi odlicno. Radi tacno kako si i opisao.

Novi raspored tastera meni licno ne smeta, jer koristim univerzalni daljinski koji moze da se isprogramira, mada se ostali ukucani nisu navikli na taj daljinac.

Javi ako bude imalo novosti oko prerade originalnog neptun FW-a
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.242.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju30.03.2006. u 23:41 - pre 219 meseci
Lukovo

Pozdrav

Uspeo sam da od servisera iz Kopernikusa izvučem softver za Kopernikus Neptun. Ja sam u moj uređaj ubacio od titan i radi stim što su mi tasteri na daljinskom izpremeštani i na displeju DVD nema jasnog teksta.

Šaljem ti f/w neptuna i f/w titana koji sam ubacio.

Javi mi šta si napravio.
________________________________________________________


Mara

Mlađane sorry do mene je ovaj neptun ima zaštićen firmware.
Upravo mu skidam zaštitu.Obavjestiću te o napretku..

________________________________________________________

Lukovo

Samo napred...

________________________________________________________

Mara

Evo za sada ovo probaj.FW titan sa ispravljenim daljinskim od neptun firmwera.
Usput koji je bolji fw titan ili neptun?
Kada probaš obavezno javi da li je daljinski ok..

pozdrav

________________________________________________________

Lukovo

Daljinski je jos uvek ispremeštan, čak sad još više. Ostalo je ok.

Neptunov nema naša slova, beli je i dosta sitan, dok je titan žut sa crnim obodom veći i ima naša slova, jedino što nedostaje to je raspored na daljinskom.

Pozdrav

________________________________________________________

Mara

Ok, onda ovaj fw koji si mi poslao i dalje nije od neptuna.
U njemu su slova sive boje iste veličine kao kod titana 32pp.
Takodjer fw je prepravljan i to loše, kao i zaštita koju je onaj ko je to radio pokušao staviti.
Dakle i dalje tragaj za svojim originalnim fw-om da bi mogli nešto uraditi.
Evo ti i slika da vidiš kako izgledaju slova u ovom "neptun" firmweru.U svakom slučaju ni za živu glavu ne stavljaj ga u player.

________________________________________________________

Lukovo

Ovaj fw sam dobio direktno iz Kopernikusa posle više zvanja telefonom i gunđanja. Hvala ti na trudu. Da li postoji mogućnost da ja sam pokušam da u tom tvom programu preimenujem dirke na daljinskom? Koji program koristiš za to. Ovu našu prepisku staviću na elitesecurity da i drugi vide koliko su ljudi iz Kopernikusa "ozbilnji".

________________________________________________________

Mara

Program je patcher imaš dosta o tome u temi oko neo pdx77 i skyvision
lg888
Što se tiie toga da sam izmjeniš pozicije za daljinski ,svejedno ne
moѕeš ništa uraditi bez originalnog fw od tvog playera. Zato je i meni
trebao isti...

pozdrav

________________________________________________________

Lukovo

Nasao sam program, u pravu si nista bez originala i cisto sumnjam da ja mogu brzo da se snadjem. Probacu da izvucem ponovo fw iz firme kopernikus. Medjutim oni su teski drkadzije, i pravo da ti kazem ne pada mi na pamet da na bilo koji nacin uzmem njihov uredjaj vise.

________________________________________________________

Mara

da slažem se. I ja sam imao loših iskustava sa no name playerima, na kraju sam uzeo LG dvx9900 ako ništa barem postoji neka zvanična podrška na internetu.

 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.242.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju30.03.2006. u 23:44 - pre 219 meseci
U predhodnom tekstu ste videli da nemožemo da se oslonimo na Kopernikus, jedino nam ostaje da neko od nas isčita softver iz Neptuna, ja ne mogu već sam ga flešovao. Ko isčita neka mi pošalje na e-mail, a ja se nadam da će se uskoro posle toga pojaviti prepravljen.
 
Odgovor na temu

Peciki
Srbija

Član broj: 30349
Poruke: 138
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju19.02.2007. u 13:34 - pre 208 meseci
Evo malo da ozivim temu. Najzad sam kupio novi DVD player za sebe (Pioneer 393). Stari Kopernikus Neptun flesovan firmware-om od Titanium-a dacu roditeljima. Malo im je problematicno da koriste originalni daljinski sa razlicitim rasporedom tastera, a ne bih bas da im dam i univerzalni daljniski preko koga koristim sve ostale komponente. Da li se u medjuvremenu pojavilo nesto za Neptun ili je sve po starom ?
 
Odgovor na temu

lukovo
Mlađan Ranđelović
GALAKSIJA - Niš
Niš

Član broj: 18813
Poruke: 55
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju04.03.2007. u 06:27 - pre 208 meseci
I kako ti se čini Pioneer 393, jesi li zadovaljan njime.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Zamena softvera na kucnom DVD uređaju

[ Pregleda: 5719 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.