Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zahtev za ukidanje PCM-a

[es] :: Fiksna telefonija :: zahtev za ukidanje PCM-a

[ Pregleda: 6358 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

muscolo
Filip N.
NBG

Član broj: 32341
Poruke: 21
*.dial.InfoSky.Net.

ICQ: 200


Profil

icon zahtev za ukidanje PCM-a03.02.2006. u 22:50 - pre 221 meseci
Pre neki dan sam podneo zahtev da mi puste identifikator poziva, ali nisu mi pustili vec 5 dana. Onda kad sam pozvao neki call centar, rekli su mi da ne mogu da ugrade zbog PCM uredjaja i rekli su mi da podnesem zahtev da mi skinu PCM. Ja inace sa patim sa internetom zbog tog PCM (brzina 11kbps), pa vredi li podnositi taj zahtev, posto PCM mogu da skinem samo preko debele veze u telekomu
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a03.02.2006. u 23:32 - pre 221 meseci
Obavezno probaj, sa PCM nećeš moći ni ADSL da dobiješ. Jedino ako ima neki povoljan wireless u blizini, onda ti nije važno.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a04.02.2006. u 01:51 - pre 221 meseci
U principu nije im mnogo tesko da PCM prebace na nekog drugog. E, sad, ako taj drugi koristi kompjuter on ce opet da podnese zahtev i tako redom, ali kad nalete na nekog penzionera koga ne zanima ni internet ni identifikator, PCM moze da ostane.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a04.02.2006. u 20:15 - pre 221 meseci
Ne razumem zašto ne ponude uslugu prebacivanje na PCM koji će da ima recimo nešto nižu pretplatu ili nekoliko dž impulsa više. Obavezno napomenu o čemu se radi i da nije baš najbolje za komunikacije ali mislim da ogromnoj većini to ne bi značilo ništa pa bi bilo zainteresovanih. Tako bi dobili mnogo slobodnih linija koje bi mogli da daju onima kojima to znači. Ne samo penzioneri, na primer procenjujem da moja i prva zgrada u komšiluku imaju najviše 5 modema na 16 stanova ... a mislim da je tu 4-5 penzosa.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a05.02.2006. u 03:34 - pre 221 meseci
ne zele da daju korisnicima pravo da odlucuju o tome. Sta ako im u nekoj zgradi bas treba a niko nece...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Logicno

Član broj: 19397
Poruke: 62
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a07.02.2006. u 13:37 - pre 221 meseci
Mozda u Nisu neko iz telekoma i obraca paznju na tvoj problem ali u Beogradu bi za svoj zahtev najverovatnije dobio recimo sledeci odgovor:
Ovom prilikom Vas obavestavamo da nema tehnickih mogucnosti za uklanjanje PCM uredjaja po Vasem zahtevu.
... i cao.
Ako si uporan pa zapnes da se raspitujes kada ce biti tehnickih mogucnosti, sledi odgovor:
Ovom prilikom Vas obavestavamo da nema tehnickih mogucnosti za uklanjanje PCM uredjaja po Vasem zahtevu.
... dakle isto, i cao.
Ako odes u telekom i zakazes da te primi neki sef novih veza, jer ti je frka i imas neke svoje jake razloge, primice te i reci:
Da, vidim da imate zahtev. Znate, mnogo se radi ali ovde nije u planu prosirenje kapaciteta za ovu godinu. A za sledecu? Pa, neznamo za sledecu. Takva je situacija.
... i cao.

To su, eto, moja iskustva posle sest godina cekanja broja koji i dalje cekam bez ikakve najave eventualne realne mogucnosti u buducem vremenu (ako ne racunamo cuveno "ma bice")

Obrni, okreni, raspituj se, zovi, objasnjavaj, urgiraj, pisi, zali se, smaraj, ... dzabe je sve to.
IPAK su izgleda u pravu jedino oni koji ti kazu: "nadji bre nekoga da ti to sredi".
Ja necu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a07.02.2006. u 17:22 - pre 221 meseci
Meni su u Beogradu skinuli PCM pre nekoliko godina, nakon drugog zahteva koji sam vrlo detaljno tehnički obrazložio (zašto da mi skinu i kome da stave, i zašto njemu baš neće smetati PCM a meni eto smeta).
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a07.02.2006. u 18:09 - pre 221 meseci
Citat:
Logicno: Mozda u Nisu neko iz telekoma i obraca paznju na tvoj problem ali u Beogradu bi za svoj zahtev najverovatnije dobio recimo sledeci odgovor:
Ovom prilikom Vas obavestavamo da nema tehnickih mogucnosti za uklanjanje PCM uredjaja po Vasem zahtevu.
Ne obraćaju pažnju tek tako, pa neće valjda svaki put kad se neko požali na PCM da mu skidaju pa uvaljuju drugome. Ili im obrazložiš i predložiš neko rešenje ili nađeš vezu.
Citat:
Logicno: To su, eto, moja iskustva posle sest godina cekanja broja koji i dalje cekam bez ikakve najave eventualne realne mogucnosti u buducem vremenu (ako ne racunamo cuveno "ma bice")
Ja sam tridesetak godina čekao da me otkače od dvojnika. Kad sam bio klinac, dobijemo liniju a posle par meseci uvale svakom po dvojnika. Kada sam pre desetak godina počeo da se interesujem za to, prvo sam proverio u Telekomu i rekli su mi da nema lakog rešenja. Ceo kraj je dvojnički, jedino da se nekome baš uzme linija ili da platim postavljanje kabla do (tada prilično udaljene) centrale. Ipak, rekli su mi da sačekam jer se uskoro planira promena mreže. Naravno, u to vreme je to bilo nezamislivo pa sam praktično odustao. Ipak, pre mislim 4 godine su raskopali po mom komšiluku i postavili komplet nove kablove a ja dobio priliku da odmah povučem i ISDN.
Citat:
Logicno: IPAK su izgleda u pravu jedino oni koji ti kazu: "nadji bre nekoga da ti to sredi".
Ja necu.
Nećeš i nemaš dobru liniju. Logično.
Nađi nekog bar da proveri kakva je situacija u kraju, ima li uopšte mogućnosti (ne mislim na odgovor koji se daje na zvanično pitanje). Možda bude dovoljno samo da popričaš sa nekim prijateljem ili prijateljevim prijateljem, nije svako rešenje gomila para.
 
Odgovor na temu

Borko Bozunovic
Borko Bozunovic
Frigomag doo
Beograd

Član broj: 201665
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: zahtev za ukidanje PCM-a17.11.2008. u 01:27 - pre 187 meseci
Citat:
pisac: Meni su u Beogradu skinuli PCM pre nekoliko godina, nakon drugog zahteva koji sam vrlo detaljno tehnički obrazložio (zašto da mi skinu i kome da stave, i zašto njemu baš neće smetati PCM a meni eto smeta).


Mozes li mi reci sta si sve obrazlozio u tom zahtevu, i kako si saznao kome da "uvalis" PCM.
Kod mene je situacija sledeca:broj je 359****, centrala Miljakovac. Da ne objasnjavam mnogo uslova za kablovsku i wireless nema, jedina alternativa je satelitski (koji je skup) ili skidanje sa PCM-a. Podnosio sam zahteve, zvao korisnicki servis, licno isao, slao mail-ove, na kraju sam poceo otvoreno da nudim mito/cast onome ko mi resi problem medjutim i svaki put bio kulturno skinut s' one stvari... Da li neko zna nekoga ko moze da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: zahtev za ukidanje PCM-a

[ Pregleda: 6358 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.