Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?

[es] :: Linux :: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?

[ Pregleda: 2506 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 10:02 - pre 221 meseci
Pozdrav, imam dedicated server na linux u2.6.9-22.ELsmp. Sve fino radi osim e-maila, zapravo nikako da setujem da imam pop3 i smtp. Pokusavao sam nekim step-by-step ali jednostavno se slabo razumem tako da ni ne znam kako bih testirao gde sam pogresio u setovanju. cackao sa konfiguracione fajolove u etc/mail folderu... pa moze li mi neko pmogi nekom komandom ili necim cime bi znao gde je zapelo. Nezamerite mi ako jep itanje opsto jer sam pocetnik sto se linuxa uopste tice, a poebno linux dedicated servera. Unapred hvala!!!

Koliko sam ja shvatio zapelo mi je ovde ( ako mi neko pogleda ovaj post ) kada otkucam sledece:

Code:

[root@mojkomp /]# netstat -an | grep :25 | grep tcp
warning, got duplicate tcp line.
warning, got duplicate tcp line.
warning, got duplicate tcp line.
tcp        0      0 127.0.0.1:25                0.0.0.0:*                   LISTEN      
[root@mojkomp /]# 


a koliko sam gledao trebalo bi da dobijem:

Code:

[root@mojkomp tmp]# netstat -an | grep :25 | grep tcp
tcp 0 0 0.0.0.0:25 0.0.0.0:* LISTEN 
[root@mojkomp tmp]#






[Ovu poruku je menjao monstrum dana 03.02.2006. u 12:22 GMT+1]
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.dynamic.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 11:29 - pre 221 meseci
Ukoliko je sendmail u pitanju, on je bas tezak za podesavanje. Ukoliko mozes predji recimo na postfix.
Za pop3 ti treba pop3 daemon, znaci poseban program (npr. vpop) jer je sendmail iskljucivo za slanje mailova (i primanje, ali ne i dostavljanje putem pop3/imap).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 11:38 - pre 221 meseci
Znaci ako instaliram vpop na server mocicu da resim problem e-mailva samo s
tim programom? Mozes li malo detaljnije... o tome, sta treba tacno da skinem i instailram na server, da li time resavam problem? ...Unapred hvala.

[Ovu poruku je menjao monstrum dana 03.02.2006. u 12:43 GMT+1]
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.dynamic.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 12:18 - pre 221 meseci
Hm, konkretno ne znam za vpop, sad sam primetio da sam ja koristio qpopper (za SuSE linux), on kad se instalira pokrece se iz xined daemona, koji gleda u direktorijum /etc/xined.d/
tamo se nalazi qpopper fajl, i u njemu je samo potrebno postaviti
disable = no
i nista vise - restartovati xinetd sa
/etc/init.d/xinetd restart
koji ce pokrenuti qpopper-a. Verujem da je relativno slicno i sa vpop ili neki drugi.
Generalno, mnogo bolje rezultate ce ti dati neki pretrazivac (npr google) ili sajt programa nego ja ovde :)
Ako te interesuje qpopper, pogledaj
http://www.eudora.com/products/unsupported/qpopper/index.html

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 12:27 - pre 221 meseci
Ok, pogledacu link, nego... samo nesto da razlucimo, ja imam dedicated
server, i pristpup preko ssh... znaci to mogu da uradim na njemu, jel tako?
iako je linux... bla bla ( izvini pocetik :( )
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.dynamic.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 14:22 - pre 221 meseci
Pa ako imas pristup tom serveru preko ssh, onda verovatno imas i celu strukturu tog servera normalno - onda moras da imas i wget i slicne alate za download necega na server. Onda imas i /etc/ direktorijum. Odakle ti sendmail uopste? Kako si njega instalirao? Verovatno mozes isto i ostalo... ne znam kako izgleda dedicated server, nisam nikad radio na tako necemu.
Eh da, i bitno je koji linux je na njemu (ne koji je kernel sto si napisao, vec i od koje firem i koja verzija (SuSE, RedHat, Mandrake, Slackware, Debian...itd itd. to mozes videti obicno u fajlu /etc/issue)

I da, generalno mozes to uraditi na njemu, na laksi ili tezi nacin (rpm i deb fajlovi za lakse i tar.gz za teze instaliranje, ili cak apt za najlakse instaliranje).

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?03.02.2006. u 14:59 - pre 221 meseci
Red Hat Enterprise Linux ES release 4 (Nahant Update 2)

Da imam pun pristpu i etc i svim ostalim folderima ali samo preko ssh. Send mail je vec bio instaliran, dolazi u paketu valjda s ovom verzijom linuksa. Instalirao sam qPOPer... ali kaze da je u konfliktu sa nekim fajlovima, i trazi neki examp.

error: Failed dependencies:
OpenPKG is needed by qpopper-4.0.8-2.5.0.ix86
openpkg >= 2.5.0 is needed by qpopper-4.0.8-2.5.0.ix86
MTA is needed by qpopper-4.0.8-2.5.0.ix86
fsl >= 1.2.0 is needed by qpopper-4.0.8-2.5.0.ix86
Suggested resolutions:
exim-4.43-1.RHEL4.5.i386.rpm


Tj. ovo mi vajlda treba...

exim-4.43-1.RHEL4.5.i386.rpm


[Ovu poruku je menjao monstrum dana 03.02.2006. u 16:00 GMT+1]
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: setivanje sendmaila na dedicated linux serveru?

[ Pregleda: 2506 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.