Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASP: global.asa

[es] :: Visual Basic 6 :: ASP: global.asa

[ Pregleda: 3128 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.wireless.blic.net



Profil

icon ASP: global.asa30.10.2002. u 21:26 - pre 260 meseci
Postovanje,

Koristim WIN2000 i IIS5.0, default direktorijum mi je D:\Inetpub\wwwroot\ a napravio sam virtuelni direktorijum prema sajtu koji je odranije snimljen na E:\www\
Pa sam jucer citao nesto o application objektu, pa pise da global.asa treba postaviti u root direktorijum aplikacije. Sta je u ovom slucaju taj root direktorijum aplikacije? Napravio sam asp fajl koji poziva taj application objekat, ali ne radi kad ga stavim u E:\www.. Kad ga stavim u default direktorijum onda radi..

Trazio sam i po internetu, na microsoftu, na w3c, itd, pise isto ovo sto i u knjizi - da global.asa treba staviti u root virtuelnog direktorijuma.. Sta sam pogrijesio, ima li negdje neka opcija u IIS-u koju prethodno treba podesiti, ili tako nesto?

Pozdrav,

Vladimir
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: ASP: global.asa30.10.2002. u 22:49 - pre 260 meseci
Otvori IIS i nalozi mu da kreira aplikaciju koja pokazuje na tvoj direktorij sa sajtom. Tada mozes tamo da stavis global.asa.

HTH
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.wireless.blic.net



Profil

icon Re: ASP: global.asa01.11.2002. u 21:43 - pre 260 meseci
Hvala, Dejane, tako i pise u ovoj knjizi i na ovim sajtovima gdje sam trazio. Tako sam i pokusavao ranije pa zbog necega nije radilo. Danas sam opet nesto petljao i evo bogami sad radi. Ne znam sta sam promijenio, ali radi.

Izgleda da previse radim ovih dana, pa sam se malo izgubio..
:-)

Pozdrav,

Vladimir
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.wireless.blic.net



Profil

icon Re: ASP: global.asa02.11.2002. u 20:39 - pre 260 meseci
Ukapirao sam gdje je zapelo: virtualni direktorijum mora da bude na istoj particiji gdje je IIS..
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: ASP: global.asa03.11.2002. u 06:19 - pre 260 meseci
Ni slucajno.
Kod mene su fajlovi na drugoj particiji i radi bez problema (samim tim i global.asa je na drugoj particiji).
Idi u Contol Panel -> Administrative Tools -> Internet Services Manager
(naravno moras da imas ovlascenja za ovo) i onda izaberi server i zatim Default web site (ovako je na Win 2K Pro koji ja imam).
Klikni desno na isti i izaberi New->Virtual Directory. Pokrenuce se carobnjak u kom prvo dajes ime sajtu (npr. mojsajt2) koje ce biti dodano na localhost (npr. http://localhost/mojsajt2). Sledeci korak je odredjivanje gde se fajlovi za sajt fizicki nalaze i moze da se stavi bilo koja particija, bilo koji folder. Global.asa stavis u taj folder i to je to.

Provereno radi :))))

Pozdrav



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.wireless.blic.net



Profil

icon Re: ASP: global.asa04.11.2002. u 22:07 - pre 260 meseci
Znam, znam, sve to sto si napisao, samo kod mene ne radi - ako napravim taj virtualni direktorijum na nekoj drugoj particiji onda mi u Internet Services Menageru pored imena tog direktorijuma stoji crvena ikonica sa natpisom "error" i ne radi ovo sa global.asa, itd..
Ne znam zasto kod tebe tako radi a kod mene ne radi.. Mozda je nesto u vezi podesavanja u windowsu.. ko zna..

 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: ASP: global.asa

[ Pregleda: 3128 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.