Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max

[es] :: 3D modelovanje :: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max

[ Pregleda: 3843 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladimirPile
Vladimir Jovanovic
Brus

Član broj: 43135
Poruke: 25
*.ptt.yu.

Jabber: VladimirPile


Profil

icon Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max23.01.2006. u 11:54 - pre 221 meseci
Napravio sam animaciju od 260 frejmova.Iz VideoPost menia renderovao u PAL video (720x576). U RAM playeru, preview ide normalno (citaj glatko).Kada sam to sacuvao u AVI format(XVid, uncompresed i sl.)imam problem da ta animacija ne ide glatko vec da secka i strecka. Da li je u pitanju neka "caka" u programu, ili je moj racunar slab da odradi tako nesto? Celeron1,7; 512RAM, 3dsmax7
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max23.01.2006. u 12:03 - pre 221 meseci
trebalo bi da postujes tu animaciju da vidimo sta je kako izgleda, ali mozda je problem u tome sto si stavljao kratke frejmove pa duge pa su se negde i izukrstali pa ide napred nazad pa dobijes sporo i iseckano ;) mozda

uploaduj animaciju
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max23.01.2006. u 17:24 - pre 221 meseci
Vidi u VirtualDubu dal su ti tu svi frejmovi i kako to
ide sliku po sliku, ako je ok, snimi ga kompresovanog,
pa vidi dal' se nesto menja.

@ValerijZajcev: Ne postoje kratki i dugi frejmovi. ;)

[Ovu poruku je menjao reject dana 23.01.2006. u 18:25 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max24.01.2006. u 09:49 - pre 221 meseci
kako ne postoje negde 10 nede 100 ;)
mozda se nisam dobro izrazio nije lepo postavio key-eve mozda mu se ukrstaju idi u curve editor pa u njemu proveri kako stoji situacija.
 
Odgovor na temu

VladimirPile
Vladimir Jovanovic
Brus

Član broj: 43135
Poruke: 25
*.ptt.yu.

Jabber: VladimirPile


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max24.01.2006. u 14:31 - pre 221 meseci
Evo dosao sam do nekog resenja.Iz RAM Playera sacuvao sam kao AVI (uncompresed),pa u AutoGK to prebacio u XviD, a zatim u NeroVisionu taj XviD convertovao u MPEG2.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max24.01.2006. u 17:12 - pre 221 meseci
Lepo sam rekao, a fora je u plejeru, a ne u animaciji.

@ValerijZajcev:Keyframe je iste duzine kao i svaki drugi
frejm. :) Moze da ih ima vise ili manje, ali to nema veze
sa ovom pricom. Keyframeovi ne mogu da se "ukrste", sta
god to znacilo, posto animacija ide ili unapred ili unazad.


Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

VladimirPile
Vladimir Jovanovic
Brus

Član broj: 43135
Poruke: 25
*.ptt.yu.

Jabber: VladimirPile


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max24.01.2006. u 22:14 - pre 221 meseci
Postoji li neka mogucnost da se iz RAM player-a animacija sacuva direktno u MPEG2 format? Da se skrati ovo moje setanje i convertovanje.
 
Odgovor na temu

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max28.01.2006. u 15:54 - pre 221 meseci
pa mozda je kojim slucajem izrenderovao animaciju na 24 frejmova po sekundi, pa nakon toga kompresovao u video fajl na 25 frejmova po sek.


...mozda
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
Odgovor na temu

VladimirPile
Vladimir Jovanovic
Brus

Član broj: 43135
Poruke: 25
*.ptt.yu.

Jabber: VladimirPile


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max28.01.2006. u 20:12 - pre 221 meseci
Izgleda da problem JESTE u player-u. Ponovo sam sve odradio i snimio u .tga formatu. Potom sam to otvorio u Premiere-u i sacuvao kao MPEG2 fajl (PAL DVD).
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max30.01.2006. u 15:07 - pre 221 meseci
Nisam 100% siguran, to ce ti neko ko se bavi profi video montazom sve da ti lepo objasni, ali je neuk kakav sam mogu da kazem ovako:
Mislim da player ima problema sa nekompresovanim animacijama jel su ooogromne po velicini, pa samim tim dolazi do kocenja i stekanja i slicnih nus pojava.

Inace se i radi ko sto si uradio, sve se izrenda u targe (sa alfom ako treba) pa se onda upakuje u film sa kompresijom koja ti treba.

@3D-generik: Mislim da bi samo dobio brzu animaciju.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max02.02.2006. u 12:23 - pre 220 meseci
nisam siguran za sta ti treba taj avi, ali ako je za divljenje nakon puno mukotrpnog rada, postoje dve varijante resenja:
1. da finalne slicice izbacujes iz 3d programa u bmp ili tga formatu (pro) ili u jpeg i slicno za kucnu upotrebu, a zatim bmp (targa, jpg i sl.) sekvencu prebacis u avi pomocu alata tipa Premier, After, pa cak i iz RAM playera 3dmaxa. paznju obrati na vrstu kompresije, po mom iskustvu najbolji je dvix (mozes da koristis dvix 4, najoptimalniji), nemoj izbacivati nekompresovan, jer hard diskovi na kucnim racunarima, osim ako su bas uradjeni, nisu jos uvek sposobni da citaju nekompresovan avi. u Xvid i ostalo smece nemam bas poverenje sto se tice odnosa kvalitet/velicina fajla.
2. da odmah pri renderingu 3dmax pravi avi fajl, koji takodje moras podesiti kao dvix ili eventualno msdv pal

tvoj problem je, verovatno, nekompresovan avi.
ako ti je avi za emitovanje na tv i sl. obavezno raditi u dv pal 720*576, pri kopresiji ukljuci fildove i td.
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.icentrala.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max02.02.2006. u 14:58 - pre 220 meseci
Klikni na klip i vidi koja mu je velicina - ako je klip od ~11 sekundi tezak oko 100mb, problem je u kompresiji. Taj klip ne sme da bude vise od 5mb, al' opet zavisi u kom formatu ga snimas i da li ga kompresujes.

[Ovu poruku je menjao forgotten dana 02.02.2006. u 15:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max03.02.2006. u 13:54 - pre 220 meseci
svaki avi fajl mora biti kompresovan, standardi velikih tv kuca je dvd ali polako se prelazi i na dvi, pojavom verzije 6. niko ni za sta ne koristi nekompresovan avi.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max04.02.2006. u 02:14 - pre 220 meseci
Pozdrav svima! Po pravilu animacije se uvek iz 3D ili kompozing programa eksportuju u .Tga sekvencu ili nekompresovani avi u zavisnosti da li je potrebna alfa ili ne a zatim, se od sekvence ili nekompresovanog videa pravi DV-avi ili Mpeg2 pa tek posle divX . Redosled bi bio ovakav: 3Dmax-->Premiere za DV avi [+adobe Mpeg encoder za mpeg2] i tek posle npr. Vdub za DivX, DivX koji bi se pravio od DV avi-ja a ne od Mpeg-a 2 da bi se izbeglo visestruko kompresovanje. Ako se gleda nekompresovan avi u plejeru normalno je da secka i zapinje.
 
Odgovor na temu

VladimirPile
Vladimir Jovanovic
Brus

Član broj: 43135
Poruke: 25
*.ptt.yu.

Jabber: VladimirPile


Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max04.02.2006. u 14:13 - pre 220 meseci
Da Cileinteractiv, posle par pokusaja tako sam i uradio i dobio najbolje rezultate. Hvala svima.
 
Odgovor na temu

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max06.02.2006. u 12:16 - pre 220 meseci
za prikazivanje avi fajla na kompu, treba odmah tga ili bmp kompresovati u dvix, ako ide prvo u ms dv pa opet u dvix drasticno gubi na kvalitetu, inace svaki put kada se rade prepravke u alatima za montazu ili efekte (pogotovo u "premieru" ili "afteru", mozda "edit" ne toliko) pa se materijal ponovo izbacuje u dv dolazi do rekompresije i gubitka kvaliteta, to se NE MOZE primetiti na kompu ali ukoliko se emituje na tv vidi se golim okom, za to ne treba biti strucnjak
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Pomoc oko zavrsetka animacije u 3Ds Max

[ Pregleda: 3843 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.