Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267476 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nataj
prof.engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 238521
Poruke: 1
93.86.2.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.11.2009. u 22:06 - pre 176 meseci
Pozdrav svim kolegama...

Zaista mi je prijalo konacno procitati konkretna iskustva kolega, jer u skoli gde radim nikakve korisne informacije ne mogu dobiti..:) a da ne pominjem info na sajtu ministarstva prosvete.
Kao da to uopste nije bitno, i da ljudi ne treba da budu informisani kako se polaze taj famozni strucni ispit.

Ja sam tek pocetnik, profesor sam engleskog, radim u osnovnoj skoli.
E sad, od skole do skole se razlikuje procedura oko mentorstva, pa me zanima ima li neko iskustva po tom pitanju?
Moj mentor mi je rekao da mi treba 12 casova, koje ce on posetiti, a uzgred i pripreme u pisanoj formi za mentora, na osnovu cega ce on napisati izvestaj...

Svaka pomoc mi je dobrodosla..

Hvala svima unapred.
 
Odgovor na temu

w...
nezaposlen

Član broj: 234233
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.11.2009. u 21:20 - pre 176 meseci
31. 10. pedagogiju je polagalo oko 30 ljudi a neverovatno je da je svoje utiske ostavio samo 1 covek!
Ovaj forum mi je mnoooogo pomogao da prezivim taj famozni ispit, pa jednostavno osecam obavezu da kazem
kolegama svoje utiske.

Pre nego sto udjete u Ministarstvo, iz kog nema mrdanja dok se ne zavrsi posao, obezbedite se hranom, vodom i cigaretama! Tetkica nas je tek oko 2 popodne usput obavestila da na nekom tamo spratu postoji kafemat i automat za slatkise!

Naravno, prvenstvo na ispitu imale su trudnice i mlade mame. Na moje zaprepascenje, prva je odgovarala devojka koja sestri treba da kiti svatove! Tek posle ono cetvoro sto su pali proslog puta.

Ispitivanje je u pocetku islo prilicno sporo, 20-30 minuta po kandidatu. Dok sam ja stigla na red, oko pola 4, resetao nas je blic pitanjima i cini mi se da je trajalo manje od 10 minuta.
Ispit je bio u 4 oka.
Niko nije pao.
Profesor Grandic pita osnovne stvari i ponavlja pitanja. Nema koncepta.
Nista mi nije palo iz oblasti vaspitanja.

Da ne gnjavim vise, konkretna pitanja su mi bila:
tipovi testova
domaci zadatak
osnovna skola
dijaloska metoda pa popularno predavanje
tipovi nastavnih casova
nastavnik kao licnost
 
Odgovor na temu

mira007
nastavnik
kragujevac, osnovna skola

Član broj: 237759
Poruke: 6
93.86.105.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.11.2009. u 21:57 - pre 176 meseci
w..... hvala na obavestenju! a sta ti znaci ovo- na moje zaprepascenje...devojka koja je kitila svatove.....? NE KAPIRAM/
DA LI SU SVI POLOZILI? KOLIKO SE VREMENSKI ODGOVARA? KOJI UDZBENIK TREBA?
 
Odgovor na temu

w...
nezaposlen

Član broj: 234233
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.11.2009. u 22:05 - pre 176 meseci
Ni ja ne kapiram zasto svatovi ali je to profesoru bio prioritet!
 
Odgovor na temu

w...
nezaposlen

Član broj: 234233
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.11.2009. u 22:09 - pre 176 meseci
Svi su polozili jer niko nece da se bruka i da dodje nespreman!
Treba samo Pedagogija- Djordjevic i Trnavac su autori.
Mada cujem da je citljivija Grandiceva knjiga
 
Odgovor na temu

englez11
prof.engl.jezika

Član broj: 238676
Poruke: 11
93.87.197.*



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 09:45 - pre 176 meseci
na polaganju 31.10. je sve bilo ok sto se tice profesora i samog ispita
bila sam unutra 4 minuta, a za to vreme je uspeo da me pita:
ekskurzija
domaci zadatak
ponavljanje
funkcije nastavnika kao odelj.staresine
osobine nastavnika
tipovi casa
nisam uspela da kazem vise od 2-3 recenice za svako pitanje, kad vidi da znate, ide dalje. maximalno je fer, pomaze, navodi na odgovor

a sto se tice one divote od cekanja, pa sta reci... sedeli smo na patosu jer je bila cela jedna stolica na celom spratu... prvo je zaista odgovarala devojka cija se sestra udavala u nedelju, onda su isle trudnice i mame sa malom decom, pa onda mi koji smo mogli da cekamo. nemojte se izvlaciti recenicama tipa da bas to niste naucili, ili da je to na kraju knjige pa niste stigli ili da je malo vremena bilo za spremanje ispita ili sl. samo pricajte, ne pita covek nista sto nije u knjizi i ne zakera, da se narodski izrazim

pozdrav mojim dragim sapatnicama sa patosa ispred kancelarije tomice milosavljevica (znace one vec sta to znaci!), i cekam vas na zakonima da se preslisavamo
pozz
 
Odgovor na temu

englez11
prof.engl.jezika

Član broj: 238676
Poruke: 11
93.87.197.*



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 09:56 - pre 176 meseci
poruka za teachern
javi mi se na pp
nesto u vezi one diane-kako-se-vec-zove
please
 
Odgovor na temu

mira007
nastavnik
kragujevac, osnovna skola

Član broj: 237759
Poruke: 6
93.86.105.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 10:35 - pre 176 meseci
W... I OSTALI , HVALA VAM! VAZNO JE DA JE DOBRO PROSLO! CESTITAM! Slazem se da nije u redu sto cekamo po podovima tih hodnika ali verovatno ne moze drugacije. Gde moze da se kupi Grandicev udzbenik ( procitah negde ovde da je dobar)? hvala!
 
Odgovor na temu

mira007
nastavnik
kragujevac, osnovna skola

Član broj: 237759
Poruke: 6
93.86.105.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 12:53 - pre 176 meseci
w.... ;)))))))))))
 
Odgovor na temu

nananina
prof.engleskog jezika

Član broj: 238700
Poruke: 6
93.86.107.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 14:33 - pre 176 meseci
Prvo,mnogo znaci sto postoji ovaj forum,daje podrsku,motivise tera na rad,daje mnoge bitne informacije koje su deo iskustva.Dakle dobar orijentir za rad.Da,prepoznali smo se mi sa poda Ministarstva,bese stresno a opet zanimljivo iskustvo.Sad kad je to iza nas,pricamo sa dozom olaksanja.Nadam se da cemo isto tako svi pricati i posle drugog dela.
Sam ispit je bio dobar,bez problema osim sto si umoran iscrpljen i gladan,narocito ako si dosao istog dana i vracas se istog.Moras da naravno naucis celo gradivo,ali sustinski bitno i da umes da primenis u svojoj praksi.Profesor je imao puno strpljenja sa svima i umor nije uticao na njegovu objektivnost.Sad kad sam pocela sa zakonima,vidim koliko je pedagogija laka.Ne leze mi pravni termini.Ali mora se i to.Ustvari najvise me brine sam cas,uvek cu se pitati da li je priprema dovoljno dobra,kakvo ce mi biti odeljenje,da li ce nastavnik hteti da mi ranije saopsti nast.jedinicu,i sl.Toliko za sad.Cucemo se.
 
Odgovor na temu

mira007
nastavnik
kragujevac, osnovna skola

Član broj: 237759
Poruke: 6
93.86.105.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 14:42 - pre 176 meseci
To sve zavisi od skole do skole. U 99posto -da. DA, uciti zakon je najteze.Pedagogija, psihologija su lake, za mene, u odnosu na ove pravnicke termine. Nikada to ne bih mogla da zavrsim...Tesko i grozno ali ispitivaci su korektni, koliko cujem. Bice dobro!
 
Odgovor na temu

teachern
Osnovna skola

Član broj: 236912
Poruke: 13
212.200.194.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 17:00 - pre 176 meseci
Evo jos jednog sapatnika sa poda ispred kancelarije T.M od 30og oktobra.
Slazem se sa svime sto su napisale moje koleginice w... i englez11 i ostalima koju su u subotu polagali sa mnom. Tako da ne bih da se ponavljam kako je sve proslo super (sem onog cekanja), al' kad imate dobro drustvo (kao sto smo mi imali) onda je sve punoooo lakse
Moja pitanja su bila:
domaci zadatak, ekskurzija, tipovi nastavnika, nastavnik kao odeljenjski staresina, didakticki principi, princip ociglednosti (Komenski), metode vaspitanja, procenjivanje, ocenjivanje.

Mislim da je to to. Blic pitanja, kratki i konkretni odgovori i to je to. Nista nije strasno, samo citajte Trnavca i naoruzajte se strpljenjem.

Sada da se usresredimo na zakon i da cekamo poziv. Da li je neko vec pozvan od nas koji smo sad polagali?
Puno hvala svima ovde na pomoci i veliki pozdrav mojim drugarima sa poda

P.S. Pravilnik o ocenjivanju se ne slaze sa novim zakonom, da li ipak treba da se uci?
 
Odgovor na temu

englez11
prof.engl.jezika

Član broj: 238676
Poruke: 11
93.86.43.*



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 18:33 - pre 176 meseci
teachern, mozes li da nam nekako ostavis ovde obrazac pripreme za cas od one diane larsen freeman, ili da mi posljes na mail?
thanks
 
Odgovor na temu

englez11
prof.engl.jezika

Član broj: 238676
Poruke: 11
93.86.43.*



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.11.2009. u 21:14 - pre 176 meseci
teachern
ne mogu da saljem pp
ostavila sam ti poruku ovde
sorry
 
Odgovor na temu

bubatara
gimnazija, nis
Nis

Član broj: 238059
Poruke: 29
93.86.216.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.11.2009. u 08:40 - pre 176 meseci
Pozdrav svim kolegama koji cekaju x godina neizbezno
Zamolila bih, ako je moguce, da neko postavi pitanja iz psihologije (naravno ko je koja pitanja imao) sa polaganja od 24-tog i 31-og oktobra. Svi su stavili akcenat na pedagogiju a psihologiju kao da su zanemarili.
 
Odgovor na temu

brankovic.dragan
Nastavnik
Nis, Srbija

Član broj: 238817
Poruke: 4
93.86.230.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.11.2009. u 15:36 - pre 176 meseci
Postovane kolege

Pratim ovaj forum vec neko vremo, polako spremajuci se za ispit i iz peagogije i psihologije.

Kako sam nastavnik informatike, i ORGANIZACIJA mi je jaca strana dosao sam na sledecu ideju, koju cete nadam se prihvatiti.
Ideja je sledeca:

Kada pogledate koliko ima pitanja za pologanje licence, dolazite do broja oko 200 svrstanih u 20-ak kategorija.

Svako od nas ima u digitalnom obliku neke odgovore (pripremu) a neka mu fale.
Ja licno imam spremnih odgovora u digitalnom obliku za oko 100 pitanja a fale mi jos toliko.

Zasto onda ne bismo kreirali forum gde bismo razmenili, odnosno dopunili, odnosno formirali bazu odgovora za sva pitanja.

U tu svrhu krenuo sam sa kreiranjem foruma koji ima 23 kategorija npr. Vaspitanje, Nastavnik, Pedagogija......
U okviru kategorije kao podforumi stoje konkretna pitanja za tu kategoriju.

Odlucio sam se za www.serbianforum.info a novokreirani forum je

www.prosvetalicenca.serbianforum.info

U narednim danima kao teme postavicu odgovore koje imam i bice dostupni svima.
Od ostalih ocekujem da odgovore na pitanja koji oni imaju postave u obliku obicne poruke na forumu.

Time bismo sakupili sve odgovore na jednom mestu, ti odgovori bi svima bili dostupni,
a o njima bismo mogli da diskutujemo i uoblicavamo odgovore kao sto se i radi na forumima.

Voleo bih da cujem vase misljenje o ovoj mojoj ideji jer je za realizaciju ideje potreban ogroman rad.
Sugestije i misljenja posaljite mi na

[email protected]
Brankovic
 
Odgovor na temu

teachern
Osnovna skola

Član broj: 236912
Poruke: 13
212.200.194.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu07.11.2009. u 18:24 - pre 176 meseci
@teachers: na Anglistici u Nisu, metodika se radi po knjizi Diane Larsen Freeman: Techniques and principles in language teaching, tu su date nastavne metode.
 
Odgovor na temu

bubatara
gimnazija, nis
Nis

Član broj: 238059
Poruke: 29
93.86.216.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.11.2009. u 19:26 - pre 176 meseci
Pozdrav kolegi brankovic.dragan-u koji je pun elana krenuo u novi poduhvat
Slazem se sa idejom o kreiranju neke vrste skripte i verujem da svi mi imamo neke svoje verzije. Imam svoje beleske po temama (propisane u Pravilniku) iz Trnavca i Rota. Nedostaju mi 2 pitanja iz pedagogije i malo vise iz psihologije i nisam sigurna da li je to sto imam dovoljno i bas ono sto se trazi. Naravno, nedostaje mi (citaj svima nama) i vreme. Kolega neka naglasi tacno sta mu nedostaje i ukoliko imam, ja cu ostaviti na forumu odgovor
 
Odgovor na temu

brankovic.dragan
Nastavnik
Nis, Srbija

Član broj: 238817
Poruke: 4
212.200.223.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu07.11.2009. u 19:59 - pre 176 meseci
Mene jos nisu pozvali (druga godina cekanja) tako da imam vremena.

Ideja je da pocnemo da ucimo i da najvise razgovaramo o odgovorima.

Cak i sugestije tipa pogledaj za tu oblast, ovu knjigu na toj i toj strani moze mnogo da pomogne.

Svako od nas ima neke konkretne zabeleske, koje mogu svima da koriste.

Danas sam kreirao teme sa svim pitanjima. Sutra cu poceti da postavljam odgovore koje imam u digitalnom obliku.

Ako npr. nas desetak postavimo samo po 10-15 odgovora eto skripte za nedelju dana.

Unapred hvala na saradnji


Brankovic
 
Odgovor na temu

jabuka1
jeca pereca
beograd

Član broj: 238798
Poruke: 9
93.86.105.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.11.2009. u 08:56 - pre 176 meseci
Brankovicu, odlicna ideja za pitanja i skriptu. Moramo da napravimo dobru. Ima na forumu neka skripta ali je prekratka i nerazumljiva.A sto se tice cekanja, ne cekas mnogo ..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267476 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.