Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267276 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Christabel
profesor engleskog jezika, osnovna skola

Član broj: 251758
Poruke: 31
109.121.54.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2011. u 12:17 - pre 159 meseci
Ima li neka od koleginica da je trazila odlaganje prvog dela ispita (tj.pedagogiju)? Ili bilo ko da zna kakva je procedura oko toga - sta treba podneti od papira i na koliko se odlaze polaganje?
Danas mi je stigao poziv za pedagogiju a ja sam na bolovanju zbog odrzavnja trudnoce od 1.marta. U skoli imaju onaj papir o otvorenom bolovanju, a ja kod kuce imam neki izvestaj sa poslednjeg ultrazvuka mada ne znam koliko to njima znaci. Koliko znam, kod nas u ambulanti ne postoji nikakva posebna potvda o trudnoci ili tako nesto.
Posebno me zanima na koliko se odlaze to polaganje - ima li nekog pravila? Da ne bude da me ponovo pozovu pred sam porodjaj ili odmah posle? Bilo bi lepo kad bi bilo najranije krajem oktobra - pocetkom novembra...
 
Odgovor na temu

marijakoman
prof. engleskog jezika,osnovna skola

Član broj: 243395
Poruke: 2
178.222.140.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2011. u 15:26 - pre 159 meseci
Da li ima neko ko polaze pedagogiju 26. marta u 14?
 
Odgovor na temu

marijana zts
strucni saradnik, psiholog
beograd

Član broj: 281656
Poruke: 1
87.250.51.*

Sajt: www.zts.edu.rs


Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2011. u 15:34 - pre 159 meseci

Postovane kolege,
evo da podelim sa vama svoje iskustvo u polaganju ispita za licencu. Meni je znacila svaka informacija kada sam pregledala forum, pa se nadam da ce nekome biti od koristi. Radim kao strucni saradnik psiholog u srednjoj skoli. Iz skole sam prijavljena za ispit u junu 2008. godine. Poziv za polaganje pedagogije dobila sam za 12. februar 2011., polozila kod prof. Grandica, a strucni deo ispita, zakone i pedagoske situacije sam polozila 11. marta. Dakle, poziv za drugi deo je stigao jako brzo. Na fakultetu u Beogradu (psihologija), nismo imali pedagogiju, pa je to razlog sto smo je polagali mi sa BU, dok su neke kolege sa drugih univerziteta imali pedagogiju.
E sad, moji utisci. Pedagogija - da ne ponavljam vec toliko puta receno - Djordjevic Trnavac, knjiga u ruke, uciti, prof. korektan, odlican pedagog, a bogami i psiholog, proceni i ceni vrlo dobro koliko se ucilo, ucinak treme, ima razumevanje i vidi se da voli svoj posao. Jedino sto nam je kroz salu dao do znanja da bas ne simpatise psihologe, steta. Nemate brigu ako ste bar 15tak dana posvetili citanju i razumevanju, koliko nam to svima dozvoljava posao, porodica i okolnosti drugacije nego kad smo bili samo studenti...
Strucni deo za psihologe. Tema za esej se dobija dan ranije, oko 9 ujutro. Moja tema - Psiholoski aspekt ocenjivanja ucenika. Vazno je da postujete koncept akademskog rada, uvod, kljucne stvari vezane za temu, zakljucak, preporuke, i literatura. Moj esej je bio oko 6-7 strana, ne ocekujte da za jedan dan napravite naucni rad. Napravite dobar koncept, to oduzme najvise vremena, i onda polako pisite, da zaokruzite temu. Ne zaboravite na ulogu psihologa u skoli, u vezi sa temom. Teme koje su imale ostale kolege su uglavnom vec pomenute od koleginice psihologa koja je pisala svoja iskustva ranije. Dobijate temu u zavisnosti od toga da li ste u osnovnoj ili srednjoj skoli. Jedan kolega je pao jer nije razumeo da je vec trebao da napise esej, vec je mislio da esej pise kad dodje na ispit. Nesporazum i neinformisanost. Koleginica je pala jer je pisala sve svojim recima, koliko sam shvatila, nije dobro razumela temu, bez ikakve literature. Ostali su svi polozili, bilo nas je 9 tog dana. Na samoj odbrani, od uzbudjenja nisam upamtila imena savetnika i profesorke koji su ispitivali. Procitaju radove neposredno pre odbrane, dvoje kandidata ulaze. Postavljaju vam pitanja iz eseja, pricate o tome kako to funkcionise konkretno u vasem radu. Savetnik je pitao i zakonske procedure, ali nista ne izlazi iz okvira onoga sto jeste nas posao u skoli. Verujem da vecina polaze nakon bar tri cetiri godine rada u skoli, i ne postoji stvar koju vas moze pitati a da je niste imali u iskustvu. Oko pola sata traje odgovaranje po kandidatu, ali duze izgleda onima koji cekaju, nego onima unutra, sve tece kao razgovor. Profesorka ljubazna i korektna, savetnik malo manje ljubazan, ali takodje korektan, isto se vidi da jako voli svoj posao, i da mnogo zna. On je psiholog po struci, iz Zajecara je, toliko sam upamtila.
Zakon i situacije - sve vec receno na forumu. Zakon iscitala dva puta, ispitivac nam dala da biramo po tri pitanja. Situacije za strucne saradnike nesto drugacije postavljene nego za nastavnike, ali vazno je da ispricate kako ste vec reagovali na potencijalnu situaciju, ili kako biste. Prijatan razgovor sa komisijom.
Toliko od mene, veliki posao zavrsen, i osecaj je odlican. Stresno jeste, mnogo rada i truda, ali prodje. Zelim svima da uspesno poloze sto pre!
 
Odgovor na temu

Danči
nastavnik ekonomske grupe predmeta,
ekonomska škola

Član broj: 279418
Poruke: 4
178.79.47.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu15.03.2011. u 17:25 - pre 159 meseci
Danas sam dobila poziv za polaganje pedagogije i psihologije za 02.04.2011.
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 00:26 - pre 159 meseci
Ja polazem 19.03 u 12h....A zasto ne bi mogla Lidija da ispituje psihologiju tada?Vas od deset ce srediti brzinom svetlosti i onda predje na nas mucenike :)
 
Odgovor na temu

jelenica011
jelena jaukovic
profesor biologije
beograd, srbija

Član broj: 256022
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 09:02 - pre 159 meseci



Pozdrav svima!!!
Ima li nekog ko jos treba da drzi cas 31.3. u OS "20.oktobar" Na Nbg, biologija? Bas se usamljeno osecam ;))! I da pitam jos samo, da li neko ko je polagao tamo, a videla sam da ih je bilo, jos uvek prati forum...ne znam odakle ponovo da iscitaam sve.. Bilo bi mi korisno da jos jednom cujem njihiva iskustva. Zovem skolu niko mi se ne javlja, pa ne znam da li da se uputim tamo?
Hvala unapred svima koji bi mogli da mi pomognu, a ostalima pozz jos jednom
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 09:44 - pre 159 meseci
Sada sam zvala,profesorka Vera ispituje i grupu od dvanaest sati :).Znaci 19.03,prof Vera
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 09:46 - pre 159 meseci
Sada sam zvala,profesorka Vera ispituje i grupu od dvanaest sati :).Znaci 19.03,prof Vera
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 09:49 - pre 159 meseci
Sada sam zvala,profesorka Vera ispituje i grupu od dvanaest sati :).Znaci 19.03,prof Vera
 
Odgovor na temu

rosans
Jelena Rosić Nemet
profesor engleskog jezika
Novi Sad

Član broj: 280669
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 10:39 - pre 159 meseci
Aloha!
Sveza informacija: 19.3. CEO DAN (pedagogiju) ispituje Lidija Radulovic!
Ajd pa vidimo se tamo.
Pozz
 
Odgovor na temu

dacacaus
PROF.RAZ.NASTAVE

Član broj: 158487
Poruke: 28
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 11:32 - pre 159 meseci
Da li neko polaze 24.03. u OS ,, Branko Radicevic``?
Da li je potrban Zakon o osnovnoj skoli? Ja pripremam Zakon o osnovama sistema O I V.
 
Odgovor na temu

jelenica011
jelena jaukovic
profesor biologije
beograd, srbija

Član broj: 256022
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 11:48 - pre 159 meseci
I ja ucim samo taj zakon... negde sam procitala da na kraju samo to treba...
 
Odgovor na temu

josnelicencirana
prof likovne kulture

Član broj: 280711
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 12:59 - pre 159 meseci
Znaci, 19.03. svi odgovaramo kod Lidije i Vere. Srecno i vidimo se u 10h!
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu16.03.2011. u 22:36 - pre 159 meseci
kolege pricajte malo kako ide ucenje Psihologije.ja presla sva pitanja iz pravilnika,ali vidim da gospodja Vera pita po nekim njenim pitanjima :).treme nemam uopste,nekako mi se cini da ce to biti jedno lepo iskustvo,mozda zato sto volim ovaj predmet (fino rekose da interesovanje igra veliku ulogu u ucenju).Odgovore za Razvojnu psihologiju imate na netu,tj.sva pitanja koja vas muce iz Psihologije imate na netu :)
Pozdrav i SRECNO
 
Odgovor na temu

josnelicencirana
prof likovne kulture

Član broj: 280711
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.03.2011. u 04:49 - pre 159 meseci
A koja su to Verina pitanja?
Ja sam se drzala Pravilnika! Dobro, jednim okom sam pogledala i teorije licnosti, za svaki slucaj...
 
Odgovor na temu

Minja1976
nastavnica,biologija

Član broj: 271085
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu17.03.2011. u 08:56 - pre 159 meseci
Da li neko zna kada i ko je u obavezi da nam kaze tacnu nastavnu jedinicu pre polaganja? Ja sam cula da je to dan pre polaganja, ne znam da li je tacno i koga zvati za to. Polazem 28.3.
Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.03.2011. u 12:54 - pre 159 meseci
za josnelicencirana-Pitanja su joj malo izvucene iz kontesta,evo nekih
1-individualizovano ucenje
2-fobije
3-sposobnost po Spirmanu i Terstonu
4-emocionalni razvoj deteta
5-socijalni zivot i tako
uglavnom je sve iz gimnazijske knjige :)
Za drugu koleginicu,u obavezi su da ti posalju naziv nastavne jedinice 24 h pre polaganja,a stvar dobre volje da li ce ti reci naziv nastavne jedinice ako pozoves skolu u kojoj drzis cas.Moj ti je savet da odes do skole i sretnes se sa profesorom koji predaje u tom odeljenju.Srecno :)
 
Odgovor na temu

gaga biologija
profesor biologije

Član broj: 249836
Poruke: 20
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.03.2011. u 14:15 - pre 159 meseci
>

--bcaec53f91ddee3342049eae4b0f
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Kod profesorke Vere postoje crvene i plave kvitice, zute i zelene. Plave i crvene su pitanja iz pravilnika. To nam je ona i sama rekla, pitala nas da biramo, crvene i plave ili zute i zelene. Profesorka je divna. Pise se koncept, kratko, a onda se odgovara, ali samo se pocne od pitanja , a zavrsi se na sasvim drugoj stvari i na sasvim drugoj osobi. Svi smo sve odgovarali, tj. dopunjavali ono sto nas je ona pitala.� Svi smo polozili.Barem oni koji su bili u mojoj grupi. Srecno!<br>
<br>
<div class="gmail_quote">2011/3/16 jelenaivetic <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">kolege pricajte malo kako ide ucenje Psihologije.ja presla sva pitanja iz pravilnika,ali vidim da gospodja Vera pita po nekim njenim pitanjima :).treme nemam uopste,nekako mi se cini da ce to biti jedno lepo iskustvo,mozda zato sto volim ovaj predmet (fino rekose da interesovanje igra veliku ulogu u ucenju).Odgovore za Razvojnu psihologiju imate na netu,tj.sva pitanja koja vas muce iz Psihologije imate na netu :)<br>
Pozdrav i SRECNO<br><font color="#888888"><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/p2834103" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...;/a><br></font>
<div>
<div></div>
<div class="h5"><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#156895" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...t;/a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:156895:195bfa88e743aed50daf5c210693c81d<br>Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:<br></div></div></blockquote></div><br>

--bcaec53f91ddee3342049eae4b0f--
 
Odgovor na temu

josnelicencirana
prof likovne kulture

Član broj: 280711
Poruke: 10
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.03.2011. u 14:50 - pre 159 meseci
Devojke,

hvala na informacijama! Koliko vidim njena (Verina) su pitanja zapravo vec u kontekstu pitanja iz Pravilnika.
...ovo ponavljanje vec pocinje da me zamara! Osecam se kao adolescent koji ima vec dovoljno svojih briga na pameti, pa mi samo fali jos i ova. :)

Nadam se uspesnoj Suboti za sve nas!!!
 
Odgovor na temu

jelenaivetic
jelena ivetic
predajem sve :)
cuprija

Član broj: 281695
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu17.03.2011. u 17:49 - pre 159 meseci
Informacija sa bojama mi je najbolja moguca informacija u poslednje vreme :),ako je tako ja sam zavrsila sa ucenjem :),hvala!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267276 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.