Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mreza brza a mrezno stampanje sporo???

[es] :: SOHO Networking :: mreza brza a mrezno stampanje sporo???

[ Pregleda: 2291 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
*.ptt.yu.

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon mreza brza a mrezno stampanje sporo???18.01.2006. u 19:07 - pre 222 meseci
staro stanje

lan mreza ima 12 racunara pod win2000. takodje ima i 4 stampaca koji zakaceni za cetiri racunara i podeljeni su sa mrezom. na svaki racunar je upisan manje vise random ip sa subnet maskom 255.255.0.0 . Postoji i takozvani server koji u stvari ima jedan serovan folder na kojem se nalaze svi fajlovi firme koji se otvaraju direktno sa njega. Na tom serveru radi projektant.

novo stanje. dodat server(athlon64 1gb ddr sata) koji je samo server i pod linuxom je. ima dignute samba, mysql i dhcp servere. ip adrese se sad dodeljuju preko spomenutog dhcp-a.

problem: dva kompjutera koju su na istom switchu, jedan ima shareovan stampac a na drugom je taj stampac default. pokrenem word fajl i cekam 5-10sec da bi on izbacio poruku da stampac ne reaguje i pita me da li da ga cekam. u oba slucaja on otvori fajl a stampanje je skroz moguce samo je ekstra sporo(pritisnem properites za stampac i onda cekam 2-7sec) da mi on otvori kao da vuce 100 mb s mreze) inace kopiranje preko mreze ide 8-10mb/s

Korisnici me urnisu za stampace a ja ne znam sta se desava. zna li neko? jedino sto ja znam je da ?mozda? smeta dhcp ali mi previse nelogicno. HELP
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.75.EUnet.yu.



+73 Profil

icon Re: mreza brza a mrezno stampanje sporo???22.01.2006. u 14:01 - pre 222 meseci
Svaki je problem specifican ali kreni recimo odavde

http://www.resortdata.com/Customers/Knowledge/KB-DOS/K000036.htm

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: mreza brza a mrezno stampanje sporo???

[ Pregleda: 2291 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.