Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brzina mreze

[es] :: Windows mreže :: Brzina mreze

[ Pregleda: 5054 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Brzina mreze28.10.2003. u 11:10 - pre 248 meseci
Imam klijent-server aplikaciju koja radi sporo u nekim momentima.
Mislim da je razlog opterecena mreza i optereceni server.
Kako to najlakse dokazati?
Pretpostavljam da se ukuca ping i adresa servera, ali koji se onda rezultati smatraju losim?
U pitanju je domenska mreza sa windows2000 i SQL server.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Brzina mreze28.10.2003. u 12:25 - pre 248 meseci
Mozes da upotrebis Performance Monitor da vidis detaljno protok a i druge informacije o mrezi.
 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Brzina mreze28.10.2003. u 13:12 - pre 248 meseci
Citat:
Mozes da upotrebis Performance Monitor


Jel to standardan alat na windows2000 i na sta da obracam najvise paznju, tj. sta mi moze najvise posluziti kao dokaz da ne funkcionise mreza onako kako treba.
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.adsl.highway.telekom.at

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Brzina mreze30.10.2003. u 14:50 - pre 248 meseci
da to je standardan alat ... na netu mozes naci koji se counteri gledaju i cemu sluze ... najbolji je resourse kit za server
srpski test je prost .. uzmes na primer divx film (700mb) i pustis ga sa vise klijenata na mrezi
ukoliko je svuda protok isti .. u teoriji i praksi (protok mb/s) ... :) ... nevalja ti klijent server aplikacija. ukoliko se razlikuju .. pocinjes od kablova, preko switch-a do mreznih i drajvera za isti (zaboravih konektore) ... u svom tom radu naravno pratis opterecenje servera procesora, protoka, diskove, memoriju ... pa ces za relativno kratko vreme od 1 dan doci do zakljucka u cemu je problem ... na malo vecim sistemima od 100 klijenata koji non stop komuniciraju sa serverom potrebno je pratiti vise dana minimalno 3 ...
u 99% slucajeva uzrok usporenja je aplikacija na klijentu i lose podesen sql server

p.s. kupi win2000 do kraja u izdanju kombib-a
ajde bree!
 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Brzina mreze30.10.2003. u 17:02 - pre 248 meseci
hvala fangio.

Zamolio bih te jos da mi kazes koja su to podesavanja na SQL serveru koja potencijalno mogu da uticu posto meni ne pada trenutno nista posebno na pamet.

Uzgred ako aplikcija dobro funkcionise u jednoj mrezi, a u drugoj ne onda je definitivno do mreze, zar ne?
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.adsl.highway.telekom.at

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Brzina mreze31.10.2003. u 11:27 - pre 248 meseci
nazalost nisam SQL mag .. pa ces morati da pitas druge ljude koji znaju mnogo vise od mene ... konkretno sam mislio na normalizaciju baze .. i broj upita izmedju klijenta i servera za odredjenu transakciju

- :))) ... naravno da je problem u mrezi .. ako ti aplikacija radi na drugom mestu ...

iz mog malog iskustva ako nemozes da se snadjes problem se resava sa scenerom za mrezu ... posto stvarcica za skeniranje i test mreze kosta malo mnogo od 3000-15000$ pozoves ljude koji to rade za pare ... mislim da informatika ima nesto slicno ... naravno to je sve u situaciji da klijent (posto sam shvatio da ti prodajes aplikacuju) zeli da ulozi novac u takvu stvar ...
ajde bree!
 
Odgovor na temu

daredevil

Član broj: 7768
Poruke: 2
80.93.234.*



Profil

icon Re: Brzina mreze20.11.2003. u 18:07 - pre 247 meseci
nedovoljno podataka dajes..bilo bi jednostrano da se da misljenje
1.moze biti los domen (DNS,Wins)
2.Preopterecenje usled nedostatka memorije na serveru ili klijentu
3.orphaned connections na SQL-u
4.bottle neck na switch-u (losa koncepcija mreze i WLAN-ova )
5.antivirus program na serveru ili klijentu
6.lose pisana aplikacija
7.............i jos milion "problemcica"

nego:
A)daj skini sa www.sysinternal.com za pocetak TCPview da vidis koliko imas konekcija i ka kome i na serveru i na klijentu.Kroz ovaj util ces bar videti sta se desava sa konekcijama i koliko ih pravi klijent ka SQL-u.Ako je lose pisana appl bice ih previse.
B)pusti na klijentu neki network monitor-snifer pro po mogucstvu
c)vidi koliko si definisao licenci na serveru za klijente
D)procitaj ovo za pocetak: Microsoft Knowledge Base Article - 319942
e)ako ti switch nije L3,ugasi mreznu opremu,mozda pri opterecenju pravi probleme
pa sad jos i ono sa Performance Monitorom dodaj na sve ovo da bi bio siguran.Ovo je samo pocetak,ali ako si uporan...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Brzina mreze

[ Pregleda: 5054 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.