Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema SBB interneta u novoj godini!

[es] :: ISP :: Nema SBB interneta u novoj godini!

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ostaobezinterneta
ljutiti korisnik iz Bul. kralja Aleksandra
siroce sveta
Zvezdara

Član broj: 81600
Poruke: 15
195.252.126.*

Jabber: nikad cuo
Sajt: neki strani, ne znate i n..


Profil

icon Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 03:13 - pre 222 meseci
Da li sam samo ja sa Zvezdare dobio novogodisnju cestitku od SBB kablovskog providera?
Zvezdara, Bulevar kralja Aleksandra?
I da li sam samo ja doziveo kaobajagi "osmocasovni" privremeni prekid u noci izmedju utorka i srede pre Nove 2006.?

Iako sam unapred jos krajem decembra platio i sledecu rati flat home-a i ocekivao da cu se u zimskim nocima ususkan veseliti pred komojuterom, ono -- nista i nista i nista.

Moj modem ne radi. "Ne vidimo Vas ovde" vele u "HELP" servisu.

I da li samo ja dobijam taj "HELP" servis iz TRECEG pokusaja?

Ima li jos ko "lepa iskustva" sa nekim ko se zove "Slobodan" tamo i prica kao da ste mu se popeli na...?

Niko da mi objasni kako da reinstaliram modem, a meni javlja SETUP not responding.
Cika koji mi je einstalirao te skalamerije ovog leta nije mi ostavio broj svoga telefona "jer su mu ga bili ukrali" a posle se nije javio na mejl.

Dakle, ima li jos ko problema - bar na Zvezdari - sa SBB internetom ili sam ja jedini koji je unapred platio nizasta (pravopisi nisu usaglaseni, ali u prenesenom znacenju se pise u svakom slucaju zajedno)?

Takodje, posle tako iz cista Boga mira nestanka modema, kao da se sam deinstalisao na prelazu u novu godinu, odjednom dobijam citav paket bug-ova
= Msgsrv32.
= Rundll32
=Rannpp
ili slicno, a preko preskupe DIAL UP konekcije sam nekako saznao
da je Msgrsrv32 vezan za NEFUNKCINOSANJE USB modema...!
Naime, sve se zablokira i kad dosjem na END TASK, moram da zatvrim taj Msgsrv32...
To pre 1.1.2006. nisam imao!

Da li je to povezano sa krahom SBB kablovskog interneta pred kraj prosle godine?

I radi li uopste vise neko tamo ili su od svetog Nikole svi na slavama i novim godinama i bozicima...?


bem ti internet
 
Odgovor na temu

ostaobezinterneta
ljutiti korisnik iz Bul. kralja Aleksandra
siroce sveta
Zvezdara

Član broj: 81600
Poruke: 15
195.252.113.*

Jabber: nikad cuo
Sajt: neki strani, ne znate i n..


Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 09:22 - pre 222 meseci
Da preciziram, taj "osmocasovni prekid" izmedju utorka i srede pre Nove godine bio je dakle izmedju utorka 27. XII i srede 28. XII.

Oko 02.30 ujutro u sredu 28.XII dobio sam "help servis" i neko je samo rekao - kad sam ga obavesti gde sam, koja adresa i koji je broj ugovora -
"uffuf to tek oko 8 ujutro..."
..
..

A i petak 16.XII je bio "crni petak", kaobajagi "imacete povremene prekide od 07.00 do 08.00, a ono ceo dan i vikend svaki cas trac i cetvrta lampica na modemu - znate sta to znaci - prestaju da trepcu...!



bem ti internet
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 09:47 - pre 222 meseci
Prave trenutno veće pretumbacije u mreži, daj im koji dan da se srede.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
195.252.126.*



+257 Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 09:54 - pre 222 meseci
Gojko, obrati paznju na datume koje covek pominje. To se desavalo u DECEMBRU PROSLE GODINE!
A ja sam popizdeo iz drugog razloga, a to je sto su ukinuli realni IP za pripaid pakete, bez ikakvog prethodnog obavestenja. Cak se nisu udostojili ni na mail da posalju obavestenje da ce menjati opseg ip adresa (sto je prouzrokovalo dva dana cimanja po sbb-u i pricanja jedne te iste price na milijardu mesta i slanje istog maila na support po nekoliko puta).
A da ne pricam sto nisu mogli da nam vrate staru ip adresu (ovo je treca za 2 godine! sto je preterano, preterano je).

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 10:35 - pre 222 meseci
Pozdrav,

vidis Gojko, pojedinima iz SBB-a bih ja licno dao dosta vremena da se srede, realno, merio bih im vreme u mesecima recimo...samo na adekvatnom mestu za to. Ovo sa IP adresom je skroz tacno, pred samu Novu godinu ja prebacujem internet sa flat rezima na prepaid upravo radi dobijanja staticne adrese, nista vise. Bilo koje prebacivanje icega kod njih je Sizifov posao, prebacivanje sa fizickog na pravno lice (dakle, obican zahtev uz propratnu dokumentaciju firme i profaktura sa njihove strane) me kostao zivaca i zivaca. Na kraju, posle nekoliko prekida u radu (licna intervencija nekog u call centru ko mi produzi za 48h ako je na smeni neko sa takvim ovlascenjima pa opet posle Jovo-nanovo) ja konacno dobijam stabilan internet i "caste" me sa par dana Flat-a. Ruku na srce, i raniji problemi (sedam dana treba nekome iz tehnicke sluzbe da dodje i otkloni fizicki kvar kod mene na njihovoj opremi) su kasnije refundirani dodavanjem primetnog broja dana ali meni licno to nije satisfakcija, meni internet treba u svakom momentu i to je to, dzaba sve kasnije.

Novi problemi nastaju sa neisporucivanjem fakture (cak ni faksom posle brojnih intervencija iz mog knjigovodstva ne salju ni do danas) jer godinu i poslovanje treba zatvoriti. Naredno iznenadjenje stize u vidu obavestenja na njihovom sajtu kako sada moze da se dobije staticka IP adresa i na Flatbussines rezimu pa se smejem sam sebi kako sam pravio glupost prebacujuci se sa Flata na prepaid radi adrese ali ko bi mogao da zna, SBB je u pitanju, tu neka teska magija samo moze mozda da predvidi nacine poslovanja. Ipak, narednog dana (nedelja) ja nemam internet, odnosno, mogu ga dobiti nazad ako sam sebi iskljucim staticku IP adresu!!??

Za sta tacno predlazes da im se da vremena?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 11:04 - pre 222 meseci
Ne branim ih uopšte - znam za sporu administraciju i procedure, samo navodim razlog zbog koga možda baš ovih dana imate probleme sa uslugom. Niste jedini, dosta korisnika je imalo prekide. Takođe su pre koji mesec ostali bez glavnog administratora, novi se tek uhodavaju tako da za sada angažuju drugu firmu za neke ozbiljnije zahvate i održavanje mreže (ne za kabliranje, već mislim na "upper layers"). To može objasniti probleme koje imaju.
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!18.01.2006. u 20:19 - pre 222 meseci
Ja u novoj godini mogu samo da ih pohvalim, od pre nekoliko dana Pre Paid i Post paid paketi
imaju brzinu od 2 Mbps/1 Mbps ka internetu + 2 Mbps/1 Mbps u lokalu.
Znači Internet+Lokal= 4 Mbps/2 Mbps što nikako nije loše, internet radi odlično, otvaranje stranica može da se meri u stotinkama, a skidanje sa neta je perfektno (npr. pesmu od 3,5 MB skine za 10-15 sekundi).
Jedino loše što je preneto iz prošle godine je tehnička podrška, to su ljudi koji ne znaju ni kako izgleda kablovski modem a treba nama da pomognu!
 
Odgovor na temu

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
*.icentrala.net.



+2 Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!20.01.2006. u 03:04 - pre 222 meseci
pa kako mozete da ocekujete od te BAGRE da radi svoj posao kako treba kad oni na oglasima za posao zaposle koga stignu tj ljude koji ne znaju ni kako da instaliraju ni kablovsku tv a ne jos i internet:)))))))))))
 
Odgovor na temu

digisatplus
Bgd

Član broj: 21309
Poruke: 348
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Nema SBB interneta u novoj godini!21.01.2006. u 12:48 - pre 222 meseci
O njihovom Wireless internetu stvarno , moze se reci katastrofa nad katastrofama tehnicka podrska, uzas nad uzasima, strucnost instalerske ekipe koja je postavljala WIRELESS opremu tvrdoglavost ne opisana. Zamisli te kada nece da priznaju gresku da su postavili CLIENT-SKE panel antene od 15 db firme Hyperlink koje su kupljene u netiksu i koje imaju 22h i 22v stepeni ugao zracenja, umesto da su stavili Omni ili sektorske antene. Mada i od drugih korisnika koliko cujem, samim tim nazovi montazerima nije dozvoljeno da nista rade kako treba nego po direktivi Menadjmenta a direktiva bi mogla da se objasni kao iz onog vica " Mujo nahrani svinje i ne pipaj dugmice "
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Nema SBB interneta u novoj godini!

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.