Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Par pitanja u vezi downloadovanih fotki

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Par pitanja u vezi downloadovanih fotki

[ Pregleda: 2010 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

diplodok
Miloš Biković
BGD

Član broj: 62170
Poruke: 151
*.ETF.BG.AC.YU.



+18 Profil

icon Par pitanja u vezi downloadovanih fotki15.01.2006. u 21:20 - pre 221 meseci
Imam a510 i zanima me:

1. Kako da procitam exif na kompu, postoji li neki canonov program ili opcija. (konkretno zelim videti parametre slike exp, blenda, balans bele, histogram kao sto te podatke imam dok je slika na aparatu. Je li to pripada exifu?)

2. Kad uploadujem pomocu tog programa (koji sam dobio na cdu) za manipulaciju aparatom preko kompa slike na aparat ako ih ne vratim u originalnoj rezoluciji slike budu losijeg kvaliteta. Kako da ih vratim a ne gubim na kvalitetu. Isto pitanje za slike koje nisu nastale na fotoaparatu? Kako vratiti filmic? Program za upload prepoznaje samo jpg format ne i avi.

3. Postoji li program koji moze da mi zalepi vise filmica koji se nadovezuju i da sve to ostane razumne velicine (Virtual Dub to uradi ali sa kolikim izlaznim fajlom!!).
Koji je kodek tih filmica i kako da ih kompresujem nazad?
Ako moram da koristim V.D. mogu li da ga "ubedim" da mi ih "vrati" istom formatu?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Par pitanja u vezi downloadovanih fotki19.01.2006. u 09:01 - pre 221 meseci
1. Otvori sliku u ACDSee-u. Alt-enter, pa sa desne strane izaberi "exif" tab. Ili uzmi FastStone viewer, otvori sliku i pređi mišem u desni kraj ekrana, automatski se otvara exif tabela. Ovo su samo primeri, imaš još na stotine načina da vidiš exif. Postoje i alati koji samo gledaju exif podatke, bez pregleda slike, na primer. Histogram ne pripada exif-u. Njega možeš videti u nekom specijalizovano programu za obradu slika, na primer Photoshop CS2, mada i mnogi vieweri podržavaju tu funkciju, na primer pomenuti FastStone.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Par pitanja u vezi downloadovanih fotki

[ Pregleda: 2010 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.