Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se zastititi od lopova?

[es] :: PHP :: Kako se zastititi od lopova?

[ Pregleda: 2839 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 16:51 - pre 222 meseci
Vec duze vremena pratim kako se na sajtu www.estrada.at vrsi kradja sadrzaja sa dosta drugih sajtova, pa posto me je prijatelj zamolio da mu pomognem da se spreci kradja sadrzaja njegovog sajta, ja sam probao preko .htaccess fajla da uradim zastitu, jer mu je ceo sajt u HTML-u i uspeo sam da uradim hotlink zastitu, ali ovi administratori sa Estrade imaju kod sebe uvoz preko iframe-a, kao npr. za sajt www.kljucani.com ciju su celu sadrzimu u delu sa muzikom uvezli na strani http://www.estrada.at/include....t/content.php&contentid=40
koristeci sledeci kod:
Code:

<iframe name="I1" width="680" height="2000" target="_self" src="http://www.kljucani.com/index.php?dirpath=./Muzika&order=0/" scrolling="no" border="0" frameborder="0"><br />
Skripte,besplatni programi,Download...</iframe>

Zeleo bih da prijateljev sajt prebacim ceo u PHP, jer su i moji svi sajtovi radjeni u varijanti PHP/MySql/Css ali jos nisam uspeo da uradim u PHP-u zastitu od ovakvog ucitavanja sadrzine sajta preko iframe-a, iako sam pokusao sa svim mogucim funkcijama koje prate sa kojeg servera ili IP-a dolazi posetilac, ali jednostavno nista nije bilo dovoljno dobro da bi moglo da spreci ovo ucitavanje sajta preko iframe-a!
Molim vas da mi pomognete sa sto konkretnijim predlozima, ako je tako nesto uopste moguce uraditi u PHP-u, jer ja to nikako ne uspevam, a mislim da bi i ljude sa sajta www.estrada.at trebalo da bude sramota sto to sve rade. Inace, moj prijatelj je postavio silne neke sifre na svoj sajt i zakljucao ga za pristup, jer je bio jako razocaran svim ovim sto se desava!
Hvala vam svima unapred!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 16:54 - pre 222 meseci
Jedino mozes da tuzis. kakv IFRAME, otvori se socket 80 na remote serveru, pokupi cela stranica i samo udaris echo. Nema nikakve zastite od toga, sem one koju pravosudje omogucava ;-)
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 17:05 - pre 222 meseci
Hvala ti puno na ovoj informaciji, jer sam se ja namucio u PHP-u da to resim i nikako nisam uspeo.
Nego problem je sto i taj moj prijatelj na svom sajtu ima gomilu domace komercijalne muzike koja je besplatna za download, tako da sigurno ne bi isao preko pravosudnih organa, jer i to sto on radi nije bas legalno, ali me zanima da li bi imalo uopste smisla da kontaktira administratore servera na kojem hostuje Web sajt pa da oni nekako onemoguce ovu kradju preko iframe-a za odredjene sajtove koji to rade?
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 17:42 - pre 222 meseci
Pitaj na JavaScript forumu kako JS da proveri koliko frame-ova ima na stranici (znam da moze) i onda, ako ima frame-ova (i iframe je frame) onda reaguj (preusmeri na neku šklj stranicu). Naravno ni tvoj sajt ne sme da ima frame-ove onda.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 17:50 - pre 222 meseci
Ja uopste ne koristim iframe tako da toga na mojoj verziji sajta u PHP-u nece uospte biti, tako da mogu da postavim upit koliko ima frame-ova na strani koja se prikazuje, pa ako ima bar jedan, da se onde prikaze nesto bezveze, ali nisam siguran da ce to da funkcionise, jer ovaj momak dovlacio celu ovu stranicu i prakticno cele sajtove preko iframe-a! Jel moze u PHP da se postavi pitanje da li ima neki iframe ili da idem na deo foruma gde je JavaScript, mada ja uvek referiram da uradim sve u PHP-u iako sam svestan nekih prednosti JavaScript-a.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 17:55 - pre 222 meseci
Ne moze. Mora sa Javaskriptom, jer server-side i client-side jezici su komplementarni tj. nesto moze samo u JS a nesto samo u PHP.
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 18:13 - pre 222 meseci
Stavi na tvoju stranicu JS kod:
Code:

if(top != self) top.location = location;

Banned - Not available
 
Odgovor na temu

inzenjer2005
Beograd

Član broj: 68840
Poruke: 222
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: fotografisanje.com


Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?14.01.2006. u 18:55 - pre 222 meseci
Citat:
Br@nkoR: Stavi na tvoju stranicu JS kod:
Code:

if(top != self) top.location = location;


Hvala ti najlepse! Ovo resava sve moje probleme, tj. probleme mog prijatelja koji me zamolio za uslugu!
Sto se mene tice, ova tema je za mene zavrsena.
 
Odgovor na temu

sisevac
Branko Marjanovic

Član broj: 91871
Poruke: 1
*.4.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kako se zastititi od lopova?17.04.2006. u 18:40 - pre 219 meseci
Tvoj prijatelj radi nezakonito i ako nema neke zarade bolje da se ostavi toga da nudi besplatnu muziku jer moze da ima mnogo problema ako se zakace za njega.Malo mi je cudno sve to,na primer sumnjam da bi estrada drzala nekoga na silu ako neko ima nesto protiv da mu se tamo nalazi link,jeste li se javili njima da ih opomenete da to ne rade ako niste onda je malo isto glupo da tak nesto pisete.Ja koliko znam to je jedna super ekipa sa mnogo posetilaca nebi oni dozvolili tako nesto.Upravo sam pregledao te linkove i vidim da oni reklamiraju takodje svaki sajt ekstra sa bannerom ko god ima tamo muziku.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako se zastititi od lopova?

[ Pregleda: 2839 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.