Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa instalacijom baze na serveru

[es] :: Access :: problem sa instalacijom baze na serveru

[ Pregleda: 2705 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon problem sa instalacijom baze na serveru11.01.2006. u 23:06 - pre 222 meseci
Cisto sumljam da mi neko moze pomoci,ali vi ste mi jedina nada.Imam jednu bazu koju treba instalirati na server kompjuteru pod Windows Server 2003.,a sa klijentske strane treba da se nalazi program koji ce vuci podatke iz te baze.
Na instalacionom CD-u imam u jednom folderu je program Crystal Reports 8 a u drugom folderu folder pod nazivom support u kome se nalaze fajlovi ciju sam sliku zakacio pod nazivom support, jedan fajl GRADJANI.CAB u kome se nalaze fajlovi ciju sam isto sliku zakacio,tu je i setup fajl i fajl setup.lst.Baza je radjena u Accessu.
Moze li mi neko bar dati neko uputstvo da znam odakle krenuti?
Unapred zahvalan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.01.2006. u 23:07 - pre 222 meseci
sve slike su spojene u jednu cd install, gradjani.cab i folder support.
Ako bi mi neko dao neki odgovor mnogo bi mi znacilo
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.01.2006. u 23:52 - pre 222 meseci
Nije mi jasno sta trazis Cab File je kompresovani file koji valjda treba raspakovati i koristiti.
Kristal report je izvjestaj od vB programa i on valjda treba da gleda u te slike.
E sad vidim ima i neki setup program.
Ako pri instalaciji programer nije napravio da se baza i slike mogu prenijeti na neki drugi comp tj. ostavio mogucnost izbora putanje to je malo teze uraditi.
Ovo samo nagadjam jer ne znam u stvari sta tebi treba.
zxz
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
*.99.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru13.01.2006. u 10:25 - pre 222 meseci
pa treba mi da na server racunaru instaliram bazu,a 4 klijent racunara treba da koriste tu bazu.Sad da li mozes da mi das bliza uputstva ili bar neke smernice sta raditi?
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru13.01.2006. u 14:43 - pre 222 meseci
Pa evo na osnovu onoga sto si napisao.
Trebao bi bazu i folder suport staviti na server i naravno ovaj cab raspakovati.
E sad ne znam u cemu je program radjen i kakva je konekcija na bazu.
Program treba instalisati na lokalne masine pa ces vidjeti kako se linkovati na bazu i na slike.
Ako je program radjen da radi u mrezi mora postojati i mogucnost konekcije.
to ces vidjeti kada instalises.

[Ovu poruku je menjao izonic dana 13.01.2006. u 15:44 GMT+1]
zxz
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru14.01.2006. u 13:58 - pre 222 meseci
Program je meni se cini radjen u Visual Basicu.Evo kako je protekla procedura instalacije na klijent racunaru.
Kad sam pokrenuo setup prilikom instalacije pojavljivale su se poruke da odredjene fajlove imam novije u Windowsu negoli sto su oni koji ce se instlirati.Ja sam naravno zadrzao ove novije.Zatim na kraju mi se pojavila poruka

" An error while registering the file C:\WINDOWS\System32\msado25.tlb"

i ponudio mi je 3 opcije: da ignorisem problem, da prekinem i da nastavim.

Ja sam izabrao nastavak i program se instalirao na klijent racunaru.U folderu gde je instaliran program nalaze se .rpt i .dot fajlovi jedan implode.dll, aplikacija Gradjani i jedan putgra.txt fajl.Kada startujem aplikaciju Gradjani izbaci mi poruku da proverim putanju do baze.

Sada da se vratim na msado25.tib.Fajl postoji na klijentskoj masini i pored toga sto je izbacio poruku sa problemom prilikom registrovanja ovog fajla.Ovaj fajl sam primetio da se nalazi u Gradjani.cab i on je kompresovan.Kad pokusam da ga raspakujem on mi trazi gde cu ga raspakovati.E sad ja to ne znam gde raspakovati?U Gradjani.cab postoji i baza i ovi .rpt i .dot fajlovi i setup.Kad pokrenem ovaj setup isto mi trazi opciju gde cu raspakovati fajlove.
Imas li prijatelju sad neku viziju da me uputis sta da radim?
Dakle instalirao sam setup na klijent racunaru,sta dalje
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru14.01.2006. u 18:27 - pre 222 meseci
Ado je sistem konekcije na bazu i bez njega namozes niti pokusati dalje nista ako ne radi.
Morasd ga zvaditi iz Cab-a i instalirati na sve lokalne masine na ovu adresu:
C:\WINDOWS\System32\msado25.tlb
Pretpostavljam da taj postojeci ado nije isti ako jeste onda vjerovatno trazi bazu ali mu ado daje gresku pa tako i pise.

Sad ti dalje nemogu pomoci dok mi ne kazes koja je baza ako je MDB onda mozda nesto i uspijemo ovako na daljinu
Pokusaj raspakovati bazu tj taj cab na istome mjestu gdje je program.
Vidi hoce li tu raditi pa cemo vidjeti kako je prebaciti na server.
Tu bi trebala da radi ako je sve kako valja.
zxz
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 12:37 - pre 222 meseci
Baza jeste Access .mdb. Iz .cab sam izvadio msado32.tlb i prekopirao ga u windows/system32.Raspakovao sam .cab fajl u direktorijum gde je program ali isto nadjite putanju do baze.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru16.01.2006. u 18:25 - pre 222 meseci
Uspeo sam da resim problem samo je bilo potrebno izmeniti putanju u putgra.txt i dodati jos neke fajlove i sve je proradilo.Hvala ti na savetima
 
Odgovor na temu

pahuljica
Daniela Panic
Beograd

Član broj: 75446
Poruke: 11
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru09.07.2008. u 10:56 - pre 192 meseci
Imam problem na istu temu - ali je kod mene malo jednostavniji.
Želim da instaliram bazu CENTAR.mdb na server i nakon toga da je instaliram klijentima kojih ima 5. Preko alatke Database Splitter sam je podelila na dve i nastala je pozadinska baza CENTAR_BE koja sadrži samo tabele (smeštena je prilikom deljenja na server) i čeona baza CENTAR.mdb - baza koju sam ustvari u startu podelila i sada ona sadrži sve elemente kao početna, s naznakom da se kod tabela prikazuju strelice koje označavaju da postoje linkovi ka pozadinskoj bazi na serveru. Trebalo bi da tu čeonu bazu instaliram kod svih klijenata.
Međutim, kada unesem podatak u čeonu bazu, on se vidi i u pozadinskoj bazi (gde su samo tabele) i u čeonoj (ali samo u tabelama). Ali forma koje predstavlja pregled te tabele ne daje nikakav prikaz, kao da nije registrovala nikakav unos i kao da nije povezana sa ostalim.

Pitanja - Šta treba uraditi kad se izvrši deljenje baze alatkom Database Splitter i kad se deo baze samo sa tabelama smesti na server (CENTAR_BE), šta ja treba da instaliram klijentima da bi sve funkcionisalo?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru09.07.2008. u 16:14 - pre 192 meseci
1. Na server samo BE sa tabelama.
2. Kod klijenta FE, sve sem tabela. Ako postoje tabele u FE, obriši ih i ponovo ručno ulinkuj.
Kad se uveriš da je kod prvog klijenta sve uredu, ponovi operaciju za korak 2.
 
Odgovor na temu

pahuljica
Daniela Panic
Beograd

Član broj: 75446
Poruke: 11
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru10.07.2008. u 09:44 - pre 192 meseci
Izvini ovo pod 2. nisam bas razumela. Moja BE je nastala iz baze Centar.mdb, a sama ta baza mi je ostala kao FE. U njoj se zaista nalaze tabele i one su obelezene strelicom, čime pokazuju da su u vezi sa BE (koja je na serveru).Ti kazes sada za tabele FE - "obrisi ih i ponovo rucno ulinkuj". Ako ih obrisem iz Centar.mdb, sta treba da rucno ulinkujem??? - (šta ustvari povezujem.....to nisam razumela...))

Mnogo ti hvala i na vec poslatom odgovoru!
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru10.07.2008. u 10:34 - pre 192 meseci
Ovako , onu bazu u kojoj su ti tablice iskopiraš
na neki server, ili stroj koji če ti biti stalno upaljen

i tu bazu če svi koristiti recimo da se zove tablicecentar.mdb

E sad u ovoj bazi Centar.mdb ( koju budeš kopirala korisnicima ) ti je ostao
link do baze u kojoj su tablice ( a link ti npr d:\podaci\tablicecentar.mdb

Sad kliknes s desnom tipkom ( kursor stoji na nekoj tablici) i dobiješ ( slika izborlink.jpg)

Kliknes na Link Table Manager

onda dobiješ izbornik ( slika linkaj.jpg)

Čekiraš ono polje u desnom kutu , klikneš na select all,
pa na OK, onda ti se otvori Explorer i snjim odeš do onog kompjutora
gdje ti je tablicecentar.mdb i samo klikneš na nju

I sad če on linkat tablice , i to ti je sva mudrost
ako češ ponavljat postupak , vidjet češ da su sad podaci linkovani na
npr

\\pahulja\\podaci\tablicecentar.mdb

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pahuljica
Daniela Panic
Beograd

Član broj: 75446
Poruke: 11
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru10.07.2008. u 11:16 - pre 192 meseci
Hvala Tvrtko, ja radim u Office 2007 i sa alatkom Datatbase Splitter racunar je sam vec napravio linkove.
To vidim i kad uradim sve ono sto si rekao i kada udjem u Linked Table Manager pored svake tabele vec stoji da je ostvarena veza sa BE na serveru ( samim tim posle Select All, racunar mi, naravno, ne daje Explore da bih kliknula na server, vec samo OK).

Osim toga, podatke koje unesem kroz (FE) klijentsku formu za unos u neku tabelu, ja ih vidim na serveru da su unete u BE, ali forme za pregled ili kveriji na klijentu (FE) ne prikazuju nista, odnosno svi ostali kveriji i forme ne ostvaruju vezu.

Mislim da klijentska baza (FE) ne bi trebalo da sadrži tabele, ali Database Splitter ih ostavlja u njoj i pri tom su obeležene strelicom koja ustvari predstavlja link sa BE......

 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru10.07.2008. u 12:09 - pre 192 meseci
Ja sam na Office 2003 ali mislim da je svejedno. Pojasniću ti korak 2. Iako ti je Database Splitter ostavio linkovane tabele u FE, obriši ih. Moraćeš ručno da linkuješ svakog klijenta za server.

Kasnije kad je ažuriranje FE kod klijenata u pitanju može se koristiti .bat procedura. Evo linka: http://www.elitesecurity.org/t308433-0#1849068
 
Odgovor na temu

pahuljica
Daniela Panic
Beograd

Član broj: 75446
Poruke: 11
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru10.07.2008. u 13:01 - pre 192 meseci
Getsbi, shvatila sam to što kažeš i obrisala tabele u FE (znači kod klijenta). To se, nadam se, odnosi i na tabelu Switchboard items. Ali šta sad? Šta ja linkujem sa ovog klijenta prema serveru ? Tu više nema tabela.
Možeš li mi tačno reći na šta da idem?

Pozdrav, hvala......
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru10.07.2008. u 14:32 - pre 192 meseci
Na klijentu otvoriš prozor za linkovanje u Access 2003 je to File, Get External Data, Link Tables. Nađeš u stablu svoj server na kojem je BE, selektuješ u tvom slučaju .accdb fajl i pritisneš Link. Otvoriće ti se prozor sa ponuđenim tabelama koje trebaš da čekiraš (može i sa Select All) i pritisneš Ok. Linkovanje će da se izvrši. Predpostavljam da ti je i tabela Switchboard items na spisku tabela na serveru. Ovo mora da radi. Nakon toga sve bi trebalo da ti bude rešeno. Ja u principu ne koristim Database Splitter i BE i FE pravim ručno ali sve jedno.
 
Odgovor na temu

pahuljica
Daniela Panic
Beograd

Član broj: 75446
Poruke: 11
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.07.2008. u 08:38 - pre 192 meseci
Getsbi, sve sam uradila kako si rekao. Uspostavljen je link prea BE. (A to je već inače uradio i Database Splitter prethodno, dobiila sam istu stvar).
Ali, moj problem je ostao....Ni jedna od formi koja (preko kverija) vuče podatke iz tih tabela ne može da mi da pregled unetih podataka. Šta se dešava?
Ja sam mislila da ceo postupak deljenja baze nisam dobro odradila, ali sada vidim da to nije to. A razlog ne shvatam....Da ti ne pada nešto na pamet?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.07.2008. u 09:49 - pre 192 meseci
Tražio sam da ručno ulinkiješ tabele sa servera da bi ti bila sigurna da klijent gleda baš BE na serveru a ne neke druge zaostale tabele. Ako možeš da otvoriš linkovanu tabelu i pristupiš podacima, to je prvi dobar znak. Ako možeš da pokreneš query već napravljeni ili neki novi i pristupiš podacima to je drugi dobar znak. Ako nakon toga napraviš formu nad query-jem i ne možeš da pristupiš podacima onda je do načina pravljenja formi u Access-u 2007. Pogledaj svoje uputstvo za pravljenje formi, pronađi sve načine i isprobaj ih. Nažalost ne mogu da ti dam konkretan odgovor jer radim na Access-u 2003. Ja sam od onih koji će Access 2007 da uzmu u ruke kad bude izašla sledeća nova verzija (čitaj otklonjeni svi bagovi na staroj).
 
Odgovor na temu

pahuljica
Daniela Panic
Beograd

Član broj: 75446
Poruke: 11
*.pioz.org.yu.



Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.07.2008. u 10:26 - pre 192 meseci
Getsbi, hvala u svakom slučaju.
Inače, imam prvi dobar znak, ali drugi nemam, jer ni kroz kveri ni kroz formu ništa ne vidim. A ja znam da je sve dobro napravljeno, zato što je cela baza odlično funkcionisala sa mnoštvom probnim podtaka na jednoj mašini. E kakav problem ovde nastaje zbog deljenja, nije mi baš jasno..... Ali mnogo, mnogo hvala.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: problem sa instalacijom baze na serveru

[ Pregleda: 2705 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.