Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa instalacijom baze na serveru

[es] :: Baze podataka :: problem sa instalacijom baze na serveru

[ Pregleda: 2284 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon problem sa instalacijom baze na serveru11.01.2006. u 22:15 - pre 222 meseci
Cisto sumljam da mi neko moze pomoci,ali vi ste mi jedina nada.Imam jednu bazu koju treba instalirati na server kompjuteru pod Windows Server 2003.,a sa klijentske strane treba da se nalazi program koji ce vuci podatke iz te baze.
Na instalacionom CD-u imam u jednom folderu je program Crystal Reports 8 a u drugom folderu folder pod nazivom support u kome se nalaze fajlovi ciju sam sliku zakacio pod nazivom support, jedan fajl GRADJANI.CAB u kome se nalaze fajlovi ciju sam isto sliku zakacio,tu je i setup fajl i fajl setup.lst.Baza je radjena u Accessu.
Moze li mi neko bar dati neko uputstvo da znam odakle krenuti?
Unapred zahvalan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.01.2006. u 22:50 - pre 222 meseci
sve slike su spojene u jednu cd install, gradjani.cab i folder support.
Ako bi mi neko dao neki odgovor mnogo bi mi znacilo
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru11.01.2006. u 23:12 - pre 222 meseci
Ovo sto ti imas je klasicna instalacija napravljena u VB 6.0 Setup Wizard-u. Koliko vidim u instalaciju je ukljucena i baza podataka local_gra.mdb, kao i dizajn reporta potrebnih za program (datoteke sa ekstenzijom *.rpt), kao i Word template-i (*.dot). Koliko vidim, u pitanju je evidencija maticnih knjiga.
Ono sto ti treba da uradis je da pokrenes Setup.exe na klijentu, a Support direktorijum sluzi za ono sto mu ime kaze - kao rezervna varijanta u slucaju da ne prodje instalacija kako treba. Ako je zamisljeno da se radi u mrezi, na vise racunara, neophodno je da *.mdb datoteku, kao i *.rpt i *.dot datoteke stavis na lokaciju kojoj ce imati pristup svi klijenti (kako ce program znati gde je to - pitaj autora), a ako ce se raditi samo na jednom racunaru - nadaj se da je autor programa podesio instalaciju tako da ti ne moras nista da intervenises.

Nadam se da sam ti pomogao, a mislim da treba da se za pomoc obratis autoru programa.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
*.99.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru13.01.2006. u 10:20 - pre 222 meseci
Jeste, baza se nalazi na serveru pod Windows Server 2003 ,a 4 klijent racunara koriste ovu bazu.Da li je neophodno napraviti neku putanju do baze?
Cemu sluzi fajl GRADJANI.cab?
Pored ovog programa na instalacionom CD-u postoji i program Crystal Reports 8,cemu on sluzi?
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
*.99.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru13.01.2006. u 10:22 - pre 222 meseci
Da li je na svakom klijent racunaru neophodno pokrenuti setup za instalaciju?
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru13.01.2006. u 11:03 - pre 222 meseci
Pretpostavljam da je instalacija Crystal Reports 8 stavljena za svaki slucaj (da ga je autor stvarno platio tesko da bi stavljao na CD) i ne verujem da je potrebna. Instalaciju treba da pokrenes na svakom klijentu, a dalje je vec stvar nacina na koji je autor omogucio u programu da se definise gde je centralna lokacija (mesto gde ti je baza i ostale datoteke koje sam vec naveo). Dakle, ili postoji neki *.ini fajl, ili se u samom programu negde podesava putanja baze - to moras da proveris sam (koliko vidim, opcija "pitaj autora" kod tebe nije moguca :-))

Nadam se da sam ti pomogao, pa javi kako si se snasao.

E, da, program se zove GRADJANI, pa se zato i cab fajl zove GRADJANI.CAB, u njemu imas sve sto imas u Support direktorijumu - pokreni Setup.exe, nakon instalacije pokreni GRADJANI.exe (instalirace se tamo gde ti odredis) pa ce ti se samo kazati.

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 13.01.2006. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru14.01.2006. u 13:50 - pre 222 meseci
Javio mi se problem.Naime kad sam pokrenuo setup prilikom instalacije pojavljivale su se poruke da odredjene fajlove imam novije u Windowsu negoli sto su oni koji ce se instlirati.Ja sam naravno zadrzao ove novije.Zatim na kraju mi se pojavila poruka

" An error while registering the file C:\WINDOWS\System32\msado25.tib"

i ponudio mi je 3 opcije: da ignorisem problem, da prekinem i da nastavim.

Ja sam izabrao nastavak i program se instalirao na klijent racunaru.U folderu gde je instaliran program nalaze se .rpt i .dot fajlovi jedan implode.dll, aplikacija Gradjani i jedan putgra.txt fajl.Kada startujem aplikaciju Gradjani izbaci mi poruku da proverim putanju do baze.

Sada da se vratim na msado25.tib.Ovaj fajl sam primetio da se nalazi u Gradjani.cab i on je kompresovan.Kad pokusam da ga raspakujem on mi trazi gde cu ga raspakovati.E sad ja to ne znam gde raspakovati?U Gradjani.cab postoji i baza i ovi .rpt i .dot fajlovi i setup.Kad pokrenem ovaj setup isto mi trazi opciju gde cu raspakovati fajlove.
Imas li prijatelju sad neku viziju da me uputis sta da radim?
Dakle instalirao sam setup na klijent racunaru,sta dalje?
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru14.01.2006. u 14:01 - pre 222 meseci
Takodje i pored problema sa registracijom prilikom instaliranja programa fajl msado25.tlb postoji i u C:\windows\system32\msado25.tlb
Nije ekstenzija fajlu tib nego tlb.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru14.01.2006. u 16:31 - pre 222 meseci
Pa jesi proverio sta ti pise u putgra.txt? put - putanja; gra - gradjani, da ti ovo mozda ne lici na datoteku gde treba da se upise putanja baze? Hajde malo se potrudi oko ovoga, pa ako bas negde zapne ti se javi.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 12:40 - pre 222 meseci
Ovu datoteku sam izbrisao i kad sam startovao aplikaciju Gradjani ova datoteka se ponovo formira,ali se pojavi i poruka pronadjite putanju do baze.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 14:47 - pre 222 meseci
I sta pise u toj datoteci kada je otvoris u notepad-u?
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 15:52 - pre 222 meseci
C:\Program files\Gradjani
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 16:49 - pre 222 meseci
Pa tu upisi putanju direktorijuma gde ti se nalazi local_gra.mdb (ako ti nije nigde postavljena ta datoteka imas je i u support direktorijumu na cd-u). Npr. ako ti je putanja datoteke C:\Program files\Gradjani\local_gra.mdb onda ne trebas nista da upises, a ako ti je negde na drugoj lokaciji onda putanju direktorijuma gde se local_gra.mdb nalazi.

Obavezno proveri atribute local_gra.mdb i skini ReadOnly ako je postavljen. Ponavljam jos jednom, baza podataka za program o kom pricamo je local_gra.mdb
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 19:04 - pre 222 meseci
sve sam ovo uradio opet isto.
Ja sad nesto sumljam da nema slucajno veze to sa licencom softvera.
Ja sam ovaj install CD nasao na poslu.Radim u opstini i takav program imam instaliran na klijent racunarima i serveru.To je instalirao neki tipus koji je radio pre mene.Otisao je za inostranstvo i nikakvu dokumentaciju i nista u vezi programa mi nije ostavio.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 19:21 - pre 222 meseci
Ako si u datoteku putgra.txt upisao putanju direktorijuma u kom se nalazi local_gra.mdb, a program ti i dalje javlja poruku da pronadjes putanju do baze - postoje bar 3 mogucnosti: 1) program je stvarno zasticen 2) baza podataka je READONLY 3) Nemas najnoviju instalaciju ADO i JET komponenti pa program ne moze da uspostavi konekciju jer je baza u nekom od novijih JET formata. To su samo neki od mogucih uzroka koji su mi pali na pamet.

Ako si sve ovo probao na Windows XP sistemu verovatno nije ovo pod 3), ako si me poslusao i proverio da li je local_gra.mdb READONLY onda nije ni pod 2), ako je program do sada radio (da li je problem nastao zato sto si reinstalirao sisteme?) onda ne verujem ni da je ovo pod 1).

Proveri jos jednom da li si sve dobro podesio, napisi mi gde si instalirao program, gde ti je local_gra.mdb, sta ti je upisano trenutno u putgra.txt, pa da vidimo moze li se jos nesto uraditi.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 20:59 - pre 222 meseci
Evo sta sam radio:
Pokrenuo sam setup sa instalacionog CD-a na klijent masini.Prilikom instalacije program mi je izbacivao da Windows ima neke fajlove novije verzije nego sto ce biti instalirani kao sto su ADO i JET.Ja sam naravno zadrzao ove nove.Pri kraju instalacije mi izbacuje poruku:
"An error while registering the file C:\WINDOWS\System32\msado25.tib".Instalacija mi nudi mogucnosti da otkazem instalaciju,ignorisem problem.Ja sam problem ignorisao i instalacija prijavljuje da je sve instalirano ok.Nakon instalacije da bih proverio da li ce program uopste raditi raspakovao Gradjani.cab u folder gde mi je program instaliran.Fajl msado25.tlb sam iz .cab fajla prekopirao u windows/system32/ jer sam smatrao da ovaj koji je instaliran sa windowsom los.Potom sam pokusao da startujem program gradjani.Cim sam ga startovao on je napravio putgra.txt i izbacio mi poruku da nadjem putanju do baze.Editovao sam fajl putgra.txt bas do baze lokal_gra.mdb.U fajlu putgra.txt sada pise "C:\Program Files\Gradjani\lokal_gra.mdb".Proverio sam atribut baze nije read-only nego stoji archive.
To je sta sam radio,ali nista ne pomaze.
Program mi radi na poslu,ali ga je taj tip azurirao(dodavao delove) sigurno bar 10 puta.Ja sam ovu instalaciju slucajno nasao i pokusavam sad da je instaliram na svojim masinama.Da ga malo istestiram vidim gde brlja itd.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 21:11 - pre 222 meseci
Citat:
Nakon instalacije da bih proverio da li ce program uopste raditi raspakovao Gradjani.cab u folder gde mi je program instaliran.Fajl msado25.tlb sam iz .cab fajla prekopirao u windows/system32/ jer sam smatrao da ovaj koji je instaliran sa windowsom los.

Zasto si ovo uradio? Zar ti se nije program instalirao u Program Files?

Citat:
Potom sam pokusao da startujem program gradjani.Cim sam ga startovao on je napravio putgra.txt i izbacio mi poruku da nadjem putanju do baze.

Odakle si ga startovao?

Citat:
Editovao sam fajl putgra.txt bas do baze lokal_gra.mdb.U fajlu putgra.txt sada pise "C:\Program Files\Gradjani\lokal_gra.mdb".

A gde ti je lokal_gra.mdb? Ako je tu gde si napisao probaj da u putgra.txt upises "C:\Program Files\Gradjani" (mozda treba samo folder u kom je baza).

Citat:
Program mi radi na poslu,ali ga je taj tip azurirao(dodavao delove) sigurno bar 10 puta.Ja sam ovu instalaciju slucajno nasao i pokusavam sad da je instaliram na svojim masinama.Da ga malo istestiram vidim gde brlja itd.

Ako ti program radi na poslu, snimi stanje na nekom od klijenata: Gde je program, gde je baza, sta pise u putgra.txt, sta je jos u folderu gde je program...

Srecno!
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 22:40 - pre 222 meseci
Citat:
Nakon instalacije da bih proverio da li ce program uopste raditi raspakovao Gradjani.cab u folder gde mi je program instaliran.Fajl msado25.tlb sam iz .cab fajla prekopirao u windows/system32/ jer sam smatrao da ovaj koji je instaliran sa windowsom los.

Ovo sam uradio jer nakon instalacije u Program files/Gradjani postojali su samo .rpt .dot fajlovi,taj Gradjani.exe i jedan fajl implode.dll.U Gradjani.cab postoji i baza lokal_gra.mdb i puno .dll fajlova. i zbog toga sam raspakovao .cab u direktorijumu Gradjani.

Citat:
Odakle si ga startovao?


Program sam startovao iz Program files/Gradjani direktorijuma



Citat:
A gde ti je lokal_gra.mdb? Ako je tu gde si napisao probaj da u putgra.txt upises "C:\Program Files\Gradjani" (mozda treba samo folder u kom je baza).


baza je u istom Gradjani direktorijumu gde se nalazi i exe fajl i putgra.txt.putgra.txt sam editovao i ovako kako si ti rekao ali nista.

Sutra kad odem na posao narezacu na cd ono sto se nalazi na serveru i ono sto je na klijent racunarima.Pa cemo videti
Pozdrav
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru15.01.2006. u 22:55 - pre 222 meseci
OK, u principu bi procedura instalacije programa koji radi sa nekom bazom podataka na racunaru klijentu trebala da bude sledeca:
1) Instaliras program - bez ikakvih peske intervencija (moguce je da si stavio neispravnu verziju msado25.tlb, a da je ova koju si vec imao na sistemu dobra)
2) Podesis bazu podataka (u ovom slucaju *.mdb datoteku stavis na lokaciju u mrezi koja je vidljiva svim klijentima - ako nije moras je share-ovati)
3) Podesis konektovanje na bazu (u ovom slucaju upis putanje do baze u odgovarajuci txt fajl)

Posto nisi imao iskustva sa ovim varijantama mislim da si konacno shvatio o cemu se radi, na osnovu ovoga sto si mi poslednje napisao verovatno je problem sto nemas odgovarajuce verzije ADO-a ili JET-a.

Srecno!
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
212.200.42.*



+3 Profil

icon Re: problem sa instalacijom baze na serveru16.01.2006. u 18:23 - pre 222 meseci
Prijatelju, resio sam problem.
Danas sam narezao na CD ono sto se nalazi sa klijentske strane i ono sa serverske strane i prekopirao ono sto je na serveru na moj kucni server,a ono sto je na klijentu na kucnom klijentu.Promenio putgra.txt,postavio ga prema mojim postavkama i program je proradio.U ovom novom programu sto sam narezao na CD,sa serverske strane postoji jos 2 ili tri .mdb baze,ali jedna je glavna Gradjani.mdb.Do nje sam postavio putanju i sve radi ko sat.
Puno ti hvala za ove preporuke i vreme sto si potrosio na mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: problem sa instalacijom baze na serveru

[ Pregleda: 2284 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.