Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????

[es] :: .NET :: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????

[ Pregleda: 2149 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mbran
Marko Brankovic
Managing director
Beograd

Član broj: 30907
Poruke: 54
*.16.eunet.yu.

Sajt: www.puzzlesoftware.rs


Profil

icon MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????11.01.2006. u 18:10 - pre 222 meseci
Da li neko zna kako da kada napisem
MessageBox.Show("Neki Tekst","Neki Tekst",MessageBoxButtons.YesNo)
Tada mi se pokaze MessageBox sa Yes i No dugmicima, ja hocu Isto to samo sa Da i Ne dugmicima
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????11.01.2006. u 18:30 - pre 222 meseci
Custom form ili instalacija Windowsa na srpskom, biraj

Sistemski mesage box je vezan za jezik na kome je Windows instaliran i ne moze se programski menjati.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????11.01.2006. u 18:35 - pre 222 meseci
Interesantno pitanje?
U najgorem slucaju napravi svoj MessageBox...
 
Odgovor na temu

mbran
Marko Brankovic
Managing director
Beograd

Član broj: 30907
Poruke: 54
*.66.eunet.yu.

Sajt: www.puzzlesoftware.rs


Profil

icon Re: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????11.01.2006. u 22:18 - pre 222 meseci
Pa to sam i hteo, da napravim svoj MessageBox ali sam mislio da to moze malo elegantnije da se resi, posto svako ko je u zivotu pravio neki program morao je korisniku da postavi pitanje da li nesto hoce ili nece? Mislio sa da je to standardizovano, lepo bi bilo da moze da se napise linija MessageBox.Show("","",MessageBoxButtons.DaNe) i da ova staticka metoda vraca nesto kao sto inace vraca samo kada se stavi YesNo, i to bi bila vrlo lepa stvar.
Sto se tice prvog odgovora nije praktican, jer program treba da radi nezavisno od regije na kojoj je instaliran, a pored toga meni su regionalna setovanja podesena na Srpski jezik pa opet sve prikazuje na engleskom.
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????12.01.2006. u 06:36 - pre 222 meseci
Citat:
mbran: da napravim svoj MessageBox ali sam mislio da to moze malo elegantnije da se resi, posto svako ko je u zivotu pravio neki program morao je korisniku da postavi pitanje da li nesto hoce ili nece? Mislio sa da je to standardizovano, lepo bi bilo da moze da se napise linija MessageBox.Show("","",MessageBoxButtons.DaNe) i da ova staticka metoda vraca nesto kao sto inace vraca samo kada se stavi YesNo, i to bi bila vrlo lepa stvar.


Ti napravi klasu npr. Poruka i napravi enumeraciju npr DaNe, UReduOdustani i sl i javnu staticku metodu PrikaziPoruku(string poruka, string naslov, Tip tip). pa napravi custom formu koja prikazuje potrebne dugmice u zavisnosti od parametra tip. Druge ti nema...

(Kada zavrsis slobodno okaci negde na net, nekome ce sigurno biti potrebno a i lakse ces standardizovati )

Citat:
mbran: Sto se tice prvog odgovora nije praktican, jer program treba da radi nezavisno od regije na kojoj je instaliran, a pored toga meni su regionalna setovanja podesena na Srpski jezik pa opet sve prikazuje na engleskom.


Naravno da je na engleskom. Procitaj pazljivije poruku koju je napisao mmix, nije bitno koja su ti regionalna podesavanja, nega na kom jeziku je win instaliran (ili languge pack).
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
212.62.58.*

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????28.01.2006. u 15:57 - pre 221 meseci
Ako vec nisi napravio ili negde nasao probaj da li ti odgovara sledece:
http://www.codeproject.com/cs/miscctrl/MessageBoxEx.asp
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: MessageBoxButtons kako da prikaze Da Ne????

[ Pregleda: 2149 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.