Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acces + Word ???

[es] :: Baze podataka :: Acces + Word ???

[ Pregleda: 3670 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Acces + Word ???24.10.2002. u 09:09 - pre 261 meseci
Da li je neko radio dotično povezivanje, dakle imam gotove templejte u Word-u i bazu u Access-u i potrebno mi je klasično cirkularno pismo, tj. da Word štampa (ili šalje fax-om) na osnovu adresa iz Access-ove baze pisma na dotične adrese. Na koji najbezbolniji način može to da se uradi (eventualno bez potezanja VBA)? Ako mora VBA, onda me bar uputite na neki tutorial jer do sada se nisam sretao sa njim.

Ovo može da se odradi naravno i pomoću reporta, ali templejti su mi ogromni i i mnogo ih ima tako da bi mi to oduzelo mnogo vremena (a svi primaju iste podatke: Firma, Klijent (prezime i ime), adresa, br.tel, fax, i email i još ponešto).

Pozdrav.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Acces + Word ???25.10.2002. u 20:23 - pre 261 meseci
Ma hajde, nije valjda da niko to nije radio pre mene?

P.S. Tipujem da će prvi da se javi Simke
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

Mx_2
Z. Jovanovic
Nemacka

Član broj: 5074
Poruke: 45
*.dip0.t-ipconnect.de



Profil

icon Re: Acces + Word ???25.10.2002. u 23:29 - pre 261 meseci
Posto niko nije odgovorio, ajd da pokusam ja.
Posto koristim ofice na nemackom koristicu nemacke izraze, nadam se da nece biti problema da skontas, ako bude onda neka proba da to nekako prevede na engleski.
Ja imam Office 2000 professional, mada je mislim i na ostalim slicno.

U word dokumentu u kome ti se nalazi "pismo" ( ili dokument koji zelis da saljes) izaberes pod meni Extras polje seriendruck... otvorit ce novi "seriendruck Manager" izaberes pod
1 Erstelen
(i tu sta zelis, koliko sam shvatio, ti zelis nesto poput slanja / stamapanja jednog dokumenta za vise musterija sa istim dokumentom i razlicitim adresama musterija. )
znaci onda pod erstelen - Serienbrief
2 Datenquelle- klik na Daten Importieren-Datenquelle öffnen.
Otvara se novi prozor za izbor baze podataka u donjem polju gde stoji "Alle Word Dokumente" izaberes MS Access a gore biras direktorijum gde ti se nalazi ta access baza, klikom na taj acces file otvorice ti se manji prozor u kome mozes da izaberes polja koja zelis da ti budu upisana u word dokument., isto tako pojavice ti se novi navigacioni red sa dva nova menija u tom word dokumntu: "seriendruckfeld einfügen" biras dodatna polja recimo "firma"
Pojavice ti se u dokumentu >>firma>> sto znaci ovde stoji ime firme iz access-ove baze, i drugi meni "Bedinungsfeld einfügen" ( skontaces vec sam koja mu je funkcija)
u toj novoj navigaciji imas i ostle tools, klikom na "dugme ABC" videces napr. da ce da tamo gde je stojalo >>Firma>> puno ime Firme....
Ostalo nije tesko ukapiraces brzo malo testiranja ide nije problem, samo ako zelis da to saljes putem fax-a mislim da fax treba da podrzava funkciju slanja seriskog pisma.
 
Odgovor na temu

vbraca
Bratislav Velickovic
Administrator informacionih sistema
Kragujevac

Član broj: 4956
Poruke: 230
*.ptt.yu

Sajt: velickovic.net


Profil

icon Re: Acces + Word ???25.10.2002. u 23:33 - pre 261 meseci
Cini mi se da je problem postavljen pogreno ?!?

Mozda je, ako te dobro razumem, lakse da sve to uradis iz Word-a - cini mi se da je opcija Mail merge => pa uvezes polja sa adresama iz Access-a => a onda stampa.

U slucaju da treba da startujes Word iz Access-a moraces da koristis VBA i da kao parametar zadas i Template (imas objasnjenje u Help-u samog Access-a)

Nadam se da ce ti ovo pomoci ...
Bratislav Velickovic
hhtp://blog.velickovic.net
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Acces + Word ???26.10.2002. u 07:19 - pre 261 meseci
Xvala vam mnogo momci, sad znam u kom pravcu treba da idem.

Inace, postoji još jedna stvar:ne treba odjednom da štampam sva pisma, već pojedina, 3-4 u toku dana iz baze od 1000 klijenata. Nadam se da to može da se ostvari putem gore navedenih opcija, o'ma ću da probam!

Pozdrav.

Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

vbraca
Bratislav Velickovic
Administrator informacionih sistema
Kragujevac

Član broj: 4956
Poruke: 230
*.verat.net

Sajt: velickovic.net


Profil

icon Re: Acces + Word ???26.10.2002. u 18:59 - pre 261 meseci
Ma znao sam odmah da ti treba takvo sto.

Elem u tom slucaju najbolja opcija ti je da iz Access adresara izaberes polja koja ces da stampas - recimo napravis tabelu sa dodatim Boolean poljem "Stampati pismo DA NE" pa ond iz te tabele saljes Wordu kroz Mail Merge adrese koje treba da odstampa.

Ovako je monog lakse nego ici od adrese do adrese kroz Word ....

Bratislav Velickovic
hhtp://blog.velickovic.net
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Acces + Word ???29.10.2002. u 23:05 - pre 261 meseci
OK, rešio sam većinu stvari, ali mi opet ostaje to startovanje Word-a iz Accessa. Naime, kada formiram upit iz koga štampam pisma i otvorim Word pojave mi se dva dialog boxa na kojima piše:

The database has been placed in a state by user "Admin" on machine "Vuruna" that prevents it from being opened or locked.

...znaci da on pokušava da mi da do znanja da ne mogu ništa više da uradim sa bazom osim štampanja! Što je pametan, pa više mi ništa ni ne treba! Napominjem da mi se ovo javlja kad pokušam da ručno startujem template (File->New->templates...). Šta bi se desilo kad bih is Accessa direktno pokušao da startujem Word i kako se to radi? Pokušao sam da proučim help, ali nemam objašnjenje za Word specifične objekte. Stigao sam do Appactivate ali ne znam šta dalje?

VBA stručnjaci, pomagajte!
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.privsav.co.yu



+1 Profil

icon Re: Acces + Word ???29.10.2002. u 23:46 - pre 261 meseci
Ajd da odgovorim sam sebi, mada nisam opet rešio problem dosadnog dijaloga. Elem, startovanje može na više načina da se uradi:

Set wrd = GetObject(, "Word.Application")
wrd.Visible = True
wrd.Documents.Open "C:\proba.doc"
Set wrd = Nothing

zatim (tako sam ja uradio):

Dim ReturnValue
ReturnValue = Shell("WINWORD.EXE c:\proba.doc", 1)
AppActivate ReturnValue

i najzad:

Dim oApp As Object
Set oApp = CreateObject("Word.Document")
oApp.Visible = True

...s tim što u ovom poslednjem nisam provalio kako se u objektu oApp kreira novi dokument ili template ili bilo šta drugo...

Kao što sam rekao, opet se pojavljuje onaj dijalog koji me izluđuje!!! I još, otvara se još jedna instanca Accessa????

Ko je još imao ovakvih problema? Kako to da rešim? Unapred zaxvalan.
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Acces + Word ???

[ Pregleda: 3670 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.