Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# Početnička kniga i IDE

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# Početnička kniga i IDE

[ Pregleda: 2354 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon75319
freelancer
Varazdin(Hrvatska)

Član broj: 75319
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon C# Početnička kniga i IDE10.01.2006. u 16:17 - pre 221 meseci
Znači početnik sam u C#...
Koju mi knjigu preporučujete za C#.NET
Koristim #Develop kao IDE i radio sam neke forme i tak ali još ništa ne znam isprogramirati.
Koja je uopče razlika između C# i C#.NET

Zanima me izrada Windows aplikacija ne Web

Unaprijed hvala!
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE10.01.2006. u 19:36 - pre 221 meseci
Ovako ide prica...
C/C++ su jezici i nema velike koristi od njih bez "bar" najjednostavijih biblioteka (npr. IO) - stdio.h, stdlib.h...
...shvacas pouku...
C# je jezik i nema velike koristi od njega bez "bar" najjednostavijih biblioteka, samo sta on nema tako nazovimo jednostavne biblioteke, nego se koristi jednom jakom .NET tehnologijom.
Ne postoji C# koji se oslanja na ista drugo do .NET-a. I to se vjerojatno nece mjenjati.
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE11.01.2006. u 08:29 - pre 221 meseci
Sto se knjige tice, preporucujem (po ko zna koji put na ovom forumu) "C# Profesionalno Programiranje" u izdanju CET-a. Ona pokriva skoro sve potrebno za programiranje na ovom jeziku, a ako te zanima samo WinForms programiranje nije losa knjiga "Razvoj Windows aplikacija Visual C#.NET i Visual Basic.NET", to je udzbenik za pripremu ispita za MS sertifikate, pisana je "korak po korak" pa ako volis takav stil pisanja - navali...

Citat:
wiktor:Koja je uopče razlika između C# i C#.NET


.NET je okruzenje za izvrsavanje C# aplikacija, biblioteku klasa i jos po nesto. C# je jezik razvijan specialno za ovo okruzenje. Pun naziv ovog jezika je Visual C# .NET i ne postoji C# nezavistan od .NET okruzenja.

[Ovu poruku je menjao Fedya dana 11.01.2006. u 09:29 GMT+1]
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE11.01.2006. u 12:29 - pre 221 meseci
Citat:
Fedya: ... u izdanju CET-a.

Kakvi su sad CET-ovi prevodi? Secam se da je (pre mog odlaska) svaka rec bila prevodjena lingvisticki bez obzira na tehnicku implikaciju pa je bilo prakticno nemoguce razumeti dok se ne prevede "bukvalno" nazad na engleski.

Citat:
Fedya:.NET je okruzenje za izvrsavanje C# aplikacija, biblioteku klasa i jos po nesto. C# je jezik razvijan specialno za ovo okruzenje. Pun naziv ovog jezika je Visual C# .NET i ne postoji C# nezavistan od .NET okruzenja.

1. .NET nije okruzenje za izvrsavanje C# aplikacija. .NET je MS-ova biblioteka klasa (framework) bazirana na CLI-u. C# aplikacija koja ne koristi .NET klase moze da radi po defaultu na bilo kojoj drugoj CLI platformi (mada, bez samih klasa tesko da mozes nesto pametno uraditi).
VB.NET, sa druge strane, je programski jezik koji je razvijan specificno za .NET i za koji aplikacije ne rade van .NET-a (jednostavno zato sto sam kompajler implicitno koristi .NET framework klase iz namespace-a Microsoft.VisualBasic).

2. CLI izvrsava C# aplikacije, i nema veze sa samim .NETom sem sto je deo instalacije Microsoft.NET-a i sto sluzi kao njegova podloga. MS je "izmislio" CLI i C# (mada je i ovo diskutabilno do neke mere), ali ga je standardizovao, pa je je deo ECMA standarda i mozes ga nezavisno skinuti sa par lokacija, ukljucujuci i sam MS: Shared Source Common Language Infrastructure 1.0 Release.

3. Pun naziv jezika je C# (referenca: Standard ECMA-334 C# Language Specification. MS ga je krstio u Visual C#.NET u promotivne svrhe (da bi i vrapci znali da je iz Visual Studia), iako se koristi u svim mogucim CLI implementacijama, kao sto je Mono Runtime (dakle, moze da postoji nezavisno od MS-a i .NETa).

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE11.01.2006. u 13:03 - pre 221 meseci
Sto se prevoda tice, oni su OK, nije takva katastrofa kao pre par godina ali jos uvek ima dosta gresaka, posebno u kodu, ali to se da ispraviti. U svakom slucaju moze da se razume.

Sto se .NET tice, sve je to OK, ali zar naslov ove teme nije C# Početnička kniga i IDE? Po meni nema potrebe toliko komplikovati posto ce u svakom slucaju (bar u pocetku) .NET dozivljavati kao izvrsno okruzenje (posto mora da isporuci Framework uz svoje aplikacije).
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE11.01.2006. u 17:19 - pre 221 meseci
Citat:
Fedya: Po meni nema potrebe toliko komplikovati posto ce u svakom slucaju (bar u pocetku) .NET dozivljavati kao izvrsno okruzenje (posto mora da isporuci Framework uz svoje aplikacije).


Pazi, to je sad vec filozofska polemika, da li pocetnike treba lagati da im se ne bi mnogo komplikovalo. Ja sam u principu tvrda struja koja insistira na egzaknosti i ne verujem u tu "ne moras znati kako radi motor da bi vozio kola" filozofiju. To moze da vazi za rekreativce, ali ne i za profesionalne vozace. Licno, takvo gledanje na stvari smatram delimicno odgovornim za jadno stanje danasnjeg softwera, suvise ljudi ima mnogo slabe osnove. Ljudi svoje znanje grade hijerarhijski na osnovu onog sto su vec naucili, sto dalje odmaknu od pocetka to im osnove ostaju dublje urezane u pamcenju, i teze je ih se odreci iako znas da nisu tacne. I onda takvog covek stavis pred Mono i on instalira .NET framework jer je pobogu Mono baziran na .NET-u Malo preterujem, ali je ideja ta...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon75319
freelancer
Varazdin(Hrvatska)

Član broj: 75319
Poruke: 239
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE11.01.2006. u 17:36 - pre 221 meseci
Razvoj Windows aplikacija Visual C#.NET i Visual Basic.NET gdje mogu nabaviti knjigu? po mogučnosti u elektronskom formatu, a ako je nema onda gdje je mogu kupiti...
i koliko ja cijena
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: C# Početnička kniga i IDE12.01.2006. u 07:14 - pre 221 meseci
[obrisano]
Sto se paprinog izdanja tice, ne znam za Hrvatsku ali kod nas je negde oko 2000 din. (to je oko 25E).

[Ovu poruku je menjao Fedya dana 12.01.2006. u 08:14 GMT+1]

[Moderator: obrisan deo koji je protivan pravilniku ES-a.]

[Ovu poruku je menjao mmix dana 12.01.2006. u 14:47 GMT+1]
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# Početnička kniga i IDE

[ Pregleda: 2354 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.