Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ogranicavanje konekcije ?? Help

[es] :: SOHO Networking :: Ogranicavanje konekcije ?? Help

[ Pregleda: 2774 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z0mbie

Član broj: 80679
Poruke: 6
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Ogranicavanje konekcije ?? Help10.01.2006. u 13:54 - pre 222 meseci
Pozdrav svima, imam jedan problem...

Ja i frend smo se umrezali preko rutera(planet - ne znam koji tacno) i on koristi moj internet, inace imam 256kbps ali hocu da njemu ogranicim na 64kbps ...

e sad kako da to izvedem ? Da li je to moguce preko rutera izvesti? Imao sam u planu da mu instaliram neki program na racunaru koji mu nece dozvoljavati da koristi internet preko odredjene brzine, e koji program da koristim... da je simple .. i da se pokrece kao services ili ... uf ...

HVALA!!!!
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Ogranicavanje konekcije ?? Help10.01.2006. u 16:18 - pre 222 meseci
To ne bi trebalo raditi na računaru, već na ruteru. A da li može na ruteru, ćeš morati da pogledaš u uputstvu za taj model.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

z0mbie

Član broj: 80679
Poruke: 6
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Ogranicavanje konekcije ?? Help10.01.2006. u 17:56 - pre 222 meseci
to je ovaj ruter

http://www.planet.com.tw/produ...?product_id=326&menu_id=15

na njemu ima VPN ... da li se moze preko toga ... ??? ako ne moze .. sta mi preporucujete ???

hvala
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Ogranicavanje konekcije ?? Help10.01.2006. u 19:49 - pre 222 meseci
Citat:
QoS support also can classify bandwidth usage in order to meet time-critical applications; administrators may define QoS rules by service type, source/destination IP, communication port numbers or MAC address to take full advantage of network bandwidth.

Ovo mi zvuči kao mogućnost oraničavanja brzine. Konsultuj uputstvo za tačnu proceduru, ili probaj sam da pronadješ u meniju i da se snadješ.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

z0mbie

Član broj: 80679
Poruke: 6
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Ogranicavanje konekcije ?? Help11.01.2006. u 12:13 - pre 222 meseci
Hvala na odgovoru!!!
eeee ... sto je najgore to nije ruter koji ja imam ... posto sam ga tek danas dobio u ruke a kada sam pitao prijatelja koji je on je rekao XRT-104D ... a ovo moje je XRT-401D... covek je malo okrenuo brojeve .. i sada gledam u konfigu rutera i vidim da nema QoS-a ...

Milane da li postoji ikakav drugi nacin da na drugom racunaru ogranicim brzinu konekcije ???

Hvala!!1

b.t.w. ovo je moj ruter http://www.planet.com.tw/produ...?product_id=201&menu_id=15
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Ogranicavanje konekcije ?? Help11.01.2006. u 12:33 - pre 222 meseci
Koliko vidim, taj drugi model nema mogućnost ograničavanja brzine. To dalje znači da, bez dodatnog hardware-a, možeš brzinu da ograničiš jedino na samim računarima, što i nije baš najsrećnije rešenje. Ako ipak hoćeš, pronadji neki software koji to može da radi, čini mi se da je bilo priče o tome i na ovom forumu...
ex.mangel
 
Odgovor na temu

z0mbie

Član broj: 80679
Poruke: 6
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Ogranicavanje konekcije ?? Help11.01.2006. u 13:28 - pre 222 meseci
nazalost ... Da li neko moze da mi preporuci neki simple soft. za ogranicavanje konekcije ... Ja sam ih hrpu skinuo sa neta ali ni jedan nije nešto extra ... pa ako neko zna za neki fini programcic ili kako da se softwerski ogranici konekcija .. nek odgovori ... hvala :D
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ogranicavanje konekcije ?? Help

[ Pregleda: 2774 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.