Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da pokrenem XP

[es] :: Windows desktop :: Ne mogu da pokrenem XP

[ Pregleda: 6112 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djuka_ns
Nikola Djukic
Novi Sad

Član broj: 76883
Poruke: 39
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 190434706


Profil

icon Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 11:43 - pre 222 meseci
Imao sam ranije nekih problema sa XP, ali sada ne mogu da ga pokrenem uopste!!!
Kada se ukljuci racunar i cim prodje provera sistema i pocne da ucitava Windows racunar se restartuje... Hard disk je u redu, proverio sam (inace je Maxtor sata 160GB).
Probao sam i sa safe modom - rezultati isti.
Last known configuration that worked - rezultati isti.
Ubacio sam XP cd boot-ovao sa njega i pokrenuo system recovery, medjutiim ni posle popravke boot-a, ni posle prepisivanja boot-a ne radi...
Ako neko zna sta je resenje, sem novog sistema... Posto su mi potrebni neki podaci sa starog sistema.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 12:29 - pre 222 meseci
Može se može... dakle podaci koji su ti bitni su na c:\ particiji?
imas jos neki hard disk pri ruci (bilo kakav) ili neki drugi komp da priključiš ovaj disk pa preseliš podatke? Bilo bi dobro da imas neku Live distribuciju linuxa pa ubacis cd..opla opla :)
Jesi li probao opciju "repair installation"?

koji su to bili raniji problemi, da utvrdimo uzrok zašto se resetira stalno pri podizanju? možda nešto s diskom, bad secotri?

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 13:23 - pre 222 meseci
Citat:
JOJO847: Bilo bi dobro da imas neku Live distribuciju linuxa pa ubacis cd..opla opla :)


Svaka ti čast kako umeš valjano da objasniš situaciju!

Pazi ovako do skoro sam i ja imao takav problem, ništa nije pomagalo, krenem da podižem win i učita ga i kada treba da mi se pojavi ono plava XP pozadina i piše Dobrodošli, on mi na nekih pola sekunde izbaci plavi ekran i resetuje računar. Retko kada sedešavalo da se posle toga ulogujem na komp, tj da podignem XP, kasnije sve ređe i ređe i na kraju nisam uopšte mogao, pa sam formatirao hdd i instalirao novi XP.

E sada meni je bilo lakše jer su mi svi drugi podatci bila na drugom hdd-u, što kod tebe nije slučaj. Vidi da pozajmiš od nekog drugara ili otidi kod njega pa ubaci svoj hdd kao salve u njegov računar (izvadiš mu obavezno džamper pozadi) i podignite windows ili koji kod drugi sistem korisiti. Zatim će ti se 100% pojaviti primarna tvoja particija (tj tvoj ceo hdd) pored njegove, onda jednostavno udješ u tvoj hdd i prekopiraš šta ti treba na njegov disk...zatim kod njega iz DOS-a uradiš low level format, znači da bude skoro pa fabrički prazna i formatiran, zatim lepo uzmeš pa ponovo instaliraš sistem pa prebaciš te podtake sa ortakovog diska na tvoj i problem rešen.

Ovo ti je najbezbolniji i najjednostavniji način kako to da uradiš, da se sada ne zezaš sa raznoraznim programima, koji zahtevaju dobro poznavanje računara...

Poz i javi šta si uradio...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 15:17 - pre 222 meseci
Jesi li u zadnje vrijeme instalirao nekakav hardver, jesi li instaliravao kakve drivere (bilo za postojeći hardver ili onaj koji si naknadno dodao) i koji si softver instaliravao u zadnje vrijeme? Meni se takva stvar događala nakon ugradnje nove grafičke kartice, kad mi je memorija bila neispravna te kad sam petljao sa nekoliko firewalla. Ako je memorija neispravna onda ne bi trebala proći testiranje od strane BIOS-a kad uključiš komp, pogledaj to.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 16:04 - pre 222 meseci
Meni se nesto slicno desilo jedanput ili dvaput.
Radim na kompu, ugasim komp, ukljucim ga normalno i taman kad treba da se pojavi ona plava pozadina i da se cuje muzika pri ulasku u windows meni se komp restartuje i tako se vrti u krug. Primoran sam bio da ga gasim na dugme. Probam posle odredjenog vremena opet da ga ukljucim ali isto, ja probam sutradan opet isto. Primetio sam da nekad kad ukljucim komp sam udje u bios (samo dok sam imao tih problema) i postavi se na opciju za podesavanje MHz procesora, a sa strane dobijem odredjeni tekst ispisan crvenim slovima. Isto ovo se desilo i mom drugu. Nisam siguran dal je i njemu tako sam ulazio u bios. To se desilo par dana nakon instaliranja demon tulsa i njemu slicnog programa alkohol 120%. Ja sam problem resio tako sto sam uradio format C: instalirao windows i sve je posle radilo OK. U cemu je bio problem i kako ga resiti na jenostavniji nacin ako se ponovi jos koji put?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 16:09 - pre 222 meseci
dragi i cijenji deda mraze načelno se slažemo oko metode osim što moja malenkost nebi nikada radila low level format iz dos-a. Inače ove stvari koje sam genijalno objasnio su rečene na forumu već milion puta pa mislim da ih netreba više pisati.Dovoljno je najprije čovjeku principjelno reći što da radi, pa vidjeti njegov odgovor i daljnje upite k tome i nivo znanja pa prema tome mu adekvatno pružiti pomoć dalje.Mislim da je to pošteno.




[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 08.01.2006. u 17:10 GMT+1]

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 16:18 - pre 222 meseci
Nešto mi nije baš najjasnije, kakav to low level format iz dosa? Jedino upotrebom programa proizvođača diska ali i to se radi samo ako ima nekih težih problema sa hardom tipa loši klasteri i slično. Pogrešnim low level formatiranjem može da se uništi hard. Low level je imao smisla kod onih starih diskova, već sam im zaboravio ime ... beše MFM, onih pre ide diskova.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP08.01.2006. u 17:58 - pre 222 meseci
za widows desktop
 
Odgovor na temu

djuka_ns
Nikola Djukic
Novi Sad

Član broj: 76883
Poruke: 39
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 190434706


Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP09.01.2006. u 00:53 - pre 222 meseci
Ovako ljudi: Memorija je OK, hard je OK.

Pre ovoga sam imao problem kada izvadim usb disk pojavi se plavi ekran i nakon sto izbroji do sto restartuje racunar, e pa drugar je izvadio flash, restartovao se racunar i nastao je gore pomenuti problem. Nista nije instalirano (ni softver ni hardver).

Kada kazem podaci na c:/, mislim, ne na one podatke koje mogu skinuti sa drugog racunara (kada prebacim hard), nego na one kojima pristupam preko sistema...
Jedna od stvari su caletova posta i adresar (koristi eudoru)...

Dali postoi ikakva sansa da podignem postojeci sistem? Meni je ponestalo ideja... :s
 
Odgovor na temu

djuka_ns
Nikola Djukic
Novi Sad

Član broj: 76883
Poruke: 39
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 190434706


Profil

icon Re: Ne mogu da pokrenem XP09.01.2006. u 23:13 - pre 222 meseci
Sredio sam stvar!!! :)) Pretabao sam novi XP preko starog...

...ali...

...imam novi problem: racunar mi ne vidi dvd (pioneer 108d), tj. kada prepozna dvd krene da instalira drivere pojavi se plavi ekran (dumping physical memory) izbroji do sto i restartuje se...

HELP
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Ne mogu da pokrenem XP

[ Pregleda: 6112 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.