Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banner exchange

[es] :: E-Marketing :: Banner exchange

[ Pregleda: 4749 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Banner exchange08.01.2006. u 11:05 - pre 222 meseci
Zanimaju me vasa iskustva sa banner exchange-om kada se radi o sajtu koji je u specificnoj, bilo kojoj nisi. Molim, ne reklamirajte se ovde, jer imam tematske banner exchange programe koje uzimam u razmatranje. Narocito bih voleo cuti, ako je moguce, iskustva webmastera posecenih sajtova, jer se plasim odliva poseta.

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 18.01.2006. u 15:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Banner exchange (produzetak naslova)08.01.2006. u 13:26 - pre 222 meseci
Pre puno godina napisao sam jedan tekst koji pokriva i ovu tematiku.

Ukratko, kada imate posećeniji sajt postavlja se samo jedno pitanje: koliko će neki program za razmenu banera da "ugrozi" kredibilitet vašeg sajta. Najveći problem je nemogućnost kontrole koji će se sve sajtovi naći kao reklama na vašem sajtu.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Banner exchange (produzetak naslova)08.01.2006. u 13:30 - pre 222 meseci
Moje misljenje je da klasicna banner razmena preko posrednickog sistema funkcionise sasvim dobro, pogotovo za sajtove koji sami vec imaju puno poseta i koji su orijentisani na najsire krugove. Koliko god svi pricali da "banneri ne funkcionisu", oni su prisutni i bice prisutni i dalje, bez obzira sto se CTR krece od 0.1 do 1%. Sa dosta prikaza sopstvenog bannera stvara se ako nista drugo osecaj prisutnosti kod ljudi i jacanje brenda. Cak i kada neko ne klikne na banner, dovoljno je da ga vidi, pa je on ispunio svoju funkciju. Sve u svemu, ceo taj koncept je toliko klasican i prost da ce upravo zbog toga i opstati (za razliku od recimo varijanti kao sto su exit-exchange, cije pop-up prozore browseri uspesno blokiraju) ili varijanti veoma intruzivnih reklama koje niko ne voli i koje u mnogome smanjuju rejting sajta.

Konkretno, na mojoj razmeni bannera najveci clanovi sistema kao sto su upoznavanje.com ili indjijacafe.com imaju dnevno 20-30 poseta generisanih sa razmene bannera sto nikako nije zanemarljivo...

[Ovu poruku je menjao noviKorisnik dana 18.01.2006. u 15:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
195.252.90.*



+2 Profil

icon Re: Banner exchange11.02.2006. u 14:05 - pre 221 meseci
@pyc:

Ako hoces da imas ozbiljnu razmenu, mislim da bi stvarno trebao da sklonis one tvoje AleryPay banere... Sada kad imas dosta clanova i prikaza, koristis razmenu da bi reklamirao sebe. Moj baner, pored svih onih tvojih, u proseku ima 1 klik na 1000 prikaza. Ako vec hoces da zaradis preko sajta, uvedi placene prikaze i klikove. Mnogo je bolje i sigurnije od ovoga sto sada radis.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Banner exchange11.02.2006. u 15:28 - pre 221 meseci
@andrej: Gde se mogu naci placeni klikovi i prikazi? Ti si imao adsense na sajtu ali si ga skinuo. Nasta onda mislis?

@svi: Ja licno mislim da su baneri jako neefektivni i kvare izgled i temu svakog sajta...posebno oni animirani a posebno oni koji trepcu:


Nema sajta koga ovi baneri ne bi dizajnerski i estetski unistili...


...moram i da priznam da sam mozda jednom ili dvaput za ovih 6-7 god koriscenja interneta kliknuo na neki baner.
Sto se vise koristi internet sve se vise postaje slep na banere i uopste bilo sta sto nije iste boje kao sajt.
Bolje bi vam bilo da postavite obicni tekstualni link sa opisom sajta ka sajtu sto i dokazuju razna istrazivanja. Npr CTR za adsense tekstualni ad je 3-4% dok je za slikovni ad cesto i manje od 0.1%.....
 
Odgovor na temu

sasamsa
NS

Član broj: 74088
Poruke: 62
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Banner exchange11.02.2006. u 15:59 - pre 221 meseci
...a ako se vec koriste baneri onda bi bilo najbolje da se koriste umereno...

sad sam bas nasao sajt koji se baz izivljava na reklamama, banerima i affilate linkovima: http://www.e-kladionica.tk/
Mislim da je svakom posetiocu ovog sajta jasna njegova svrha...cak ni one opcije results i standings nerade...

pozdrav
 
Odgovor na temu

GREJHER
hrvatska

Član broj: 89330
Poruke: 24
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 281432967
Sajt: www.netzarada.com


Profil

icon Re: Banner exchange25.03.2006. u 12:36 - pre 219 meseci
uf pa i da oce vise nema di stviti neku reklamu.Sve je nabacano s brda s dola,i sve na 1oj jedinoj stranici
www.netzarada.com
domaci sajt o zaradi na internetu

www.hostcow.info
10$ bonus
 
Odgovor na temu

Vujo91
Indjija

Član broj: 87932
Poruke: 48
*.bxy.org.yu.

Sajt: www.Dodirnime.com


Profil

icon Re: Banner exchange14.04.2006. u 00:52 - pre 219 meseci


Svi ste pomalo u pravu!!

Opet kazem, imam sistem razmene baera svoj... i prijavljen sam na mnoge siseme...

Znam samo to da mi dnevno donose desetine poseta!

Nekad je bio najbolji beogradcafe ali sad su ugasili razmenu...

Sad je najbolji otkaceno
 
Odgovor na temu

mnicic
Kragujevac

Član broj: 6424
Poruke: 167

Sajt: https://www.pravac.com


Profil

icon Re: Banner exchange16.04.2006. u 00:11 - pre 219 meseci
ako sajt ima 10tak-15 posetilaca dnevno - sistem za razmenu linkova ga nece proslaviti.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Banner exchange

[ Pregleda: 4749 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.