Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dali ovde moze pomoci UPS

[es] :: Ostali hardver :: Dali ovde moze pomoci UPS

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sabah
sabah hudini
novi pazar

Član broj: 23134
Poruke: 152
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Dali ovde moze pomoci UPS07.01.2006. u 22:39 - pre 222 meseci
Desava mi se da mi kopjuter restartuje i po nekoliko puta u toku dana napon trepne i onda se kompjuter restartuje.Kada takvih problema sa naponom nema onda komp radi normalmo pa me interesuje dali UPS moze pomoci.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dali ovde moze pomoci UPS08.01.2006. u 02:37 - pre 222 meseci
Svakako! Meni se to veoma cesto desava. Nisam strucnjak, ali ipak mislim da su takvi nestanci struje, od delica sekunde, pa vrlo brzi dolazak, najgori za uredjaje. Obavezno kupi UPS.

Ti bi mogao da podesis u BIOS-u da se kompjuter nakon nestanka struje ne ukljucuje ponovo, da moras ti da ga ukljucujes, ali mislim da je to losije resenje. Ovako, struja trepne, UPS se ukljuci, kompjuter mirno radi i dalje, ako struja brzo dodje UPS ponovo prebaci napajanje na mrezu i sve lepo i fino. Ja sam cak napravio i jedan kabl kojim sam povezao i ADSL modem preko UPS-a (eksterni modem, Ethernet, napajanje iz mreze), ne toliko zbog eventualnog reseta modema vec iz straha da ce mi ti padovi i skokovi napona pokvariti modem.

Ako pak struja nikako da doje, UPS pisti, ti nakon nekoliko minuta ugasis aplikacije i iskljucis racunar i gotovo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sabah
sabah hudini
novi pazar

Član broj: 23134
Poruke: 152
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Dali ovde moze pomoci UPS08.01.2006. u 08:10 - pre 222 meseci
Nisi me razume ja ne pominjem nestanak struje na sekund nego pad napaona dovoljan da restartuje kompjuter to je kao blic to se primeti kada je osvetljenje u prostoriji upaljeno vidi se samo blic i kompjuter se tada resetuje pa me interesuje dali UPS moze taj blic zaustaviti ja sam probao sa regulatorom napona ali ne moze on to spreciti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dali ovde moze pomoci UPS08.01.2006. u 08:41 - pre 222 meseci
Mislim da sam te ipak razumeo. Recimo, struja "nestaje" kao da pljesnes rukama - trepne, sijalica se zamraci i odmah se vraca. Bas o tome ti i govorim. Kod mene se to desava skoro svake noci, valjda u centrali nesto preklapaju, pa ne znaju ili ne mogu da to urade bez tog trepkanja a meni bi kompjuter bas trpeo. Cim mi se to desilo nekoliko puta zaredom odmah sam kupio UPS.

Do neke mere UPS nece prebaciti. On to kontrolise elektronikom, i cim napon padne ispod neke vrednosti, on jednostavno prebaci napajanje racunara privremeno na unutrasnji akumulator, dakle fizicki ga odvoji od spoljne struje, pomocu ugradjenog releja - lepo se cuje kad klikne. Pise u tehnickim podacima kojom brzinom reaguje. Dotle cak i samo napajanje racunara ima neku minimalnu rezervu, tako da ako se napon samo malo smanji a ipak je vidljivo preko sijalice, UPS ne prebacuje a racunar taj delic sekunde izdrzi.

Onda imas zanimljivu situaciju - racunar mirno radi a sijalice se nesto muce, zavisi koliko sekundi ili delova sekunde traje pad napona. UPS takodje saceka neko vreme, ne vraca bas momentalno. Ne mogu reci koliko je to - sekunda, dve, u tom podrucju, ali ipak saceka

Nisam strucnjak, ali mislim da regulator napona to ne moze resiti, jer i on ima svoje podrucje rada, od - do, a ako u jednom trenutku dobije napon jednak nuli, ne moze nista da uradi bez dodatnog izvora energije, kao sto je akumulator u UPS-u.


Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Dali ovde moze pomoci UPS08.01.2006. u 08:55 - pre 222 meseci
kupi jedan od "Online UPS-a"

više o njima http://www.elitesecurity.org/tema/71090

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Dali ovde moze pomoci UPS

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.