Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adsl .... na Mac.u

[es] :: Macintosh :: Adsl .... na Mac.u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10354 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Adsl .... na Mac.u05.01.2006. u 19:21 - pre 221 meseci
Pitanje vezano za Power Book 500MHz/1mb cache , 768 Mb sdram ,video, DVD ... itd.
Dali je moguce da se koristi na ADSL.u . Tacnije za koji dan ce se ispuniti dugo ocekivani san, ADSL. prikljucak. Dali cu morati da se vratim na PC. ( kineze ) .
Verujem da ce nekome sve ovo biti smesno .... ali za Mac. sam truba .... iako ga koristim vise od godinu dana , iskljucivo samo za Net. i prezadovoljan sam kako masina funkcionise .

Pozdrav Mac grupi .... Zdravko Novi Sad .

Malo citajuci starije postove na ovom delu foruma ... ima clanova koji koriste Adsl .... ali nisu iz Srbije .... ima li tu onda nade za mene da ce se moja masina moci podesiti .

[Ovu poruku je menjao zdravko vas 5051 dana 05.01.2006. u 21:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u05.01.2006. u 23:11 - pre 221 meseci
pa ako imas driver za adsl modem ili ga mozes skinuti sa sajta proizvodjaca onda ok.ako ne moraces da pogledas da li ima utp izlaz ako ne onda da trazis ili nabavis odgovarajuci model.
u svakom slucaju moze raditi.naglasi provajderu svoj slucaj tj. kakav uredjaj ti je potreban.
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u05.01.2006. u 23:44 - pre 221 meseci
Dejane ..... hvala na odgovoru . Jos uvek nisam dobio Adsl, ali sada vec juce jer je prosla ponoc za nekih tridesetak minuta ...... jedini koji su mi se javili da imam tehnicke mogucnosti za Adsl je Ptt ( nije reklama za njih ) .... ostali provajderi su me stavili na cekanje ili obavestili da trenutno nepostoje tehnicke mogucnosti. Tako da bas nisam odusevljen sa Ptt mada sam kod njih vec nekih pet godina na Dial up.u pre toga sam bio nesto kratko kod jednog poznatog provajdera , to je bilo tuzno , ali po njih .... pucanje veze i kradja vremena .... strasno. Dok dial up kod gore navedenih ide sasvim korektno, kako cujem da je kod drugih provajdera .
Sto se tice drivera za modem .... to je njihova obaveza da mi ga isporuce u paketu . Jedino ne znam kako cu ostala podesavanja da zavrsim ..... bice zanimljivo .
U svakom slucaju nadam se da cu od vas dobiti tehnicku podrsku ( sto se tice Mac Os. ) ako mi zapne .
Pomogli ste mi pre nesto vise od godinu dana da podesim masinu i od tada se nista nije promenilo . Radi kao sat ..... Iz tog razloga mi je i zelja da Mac. koristim za Net. a kinezi ( Windows ) neka zaborave da ce se pojaviti u mom slucaju, cak ni kao alternativa za Net.

Pozdrav N.S.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u06.01.2006. u 06:30 - pre 221 meseci
jeste njihova obaveza da isporuce driver uz modem ali to ce verovatno biti samo driver za pc windows masinu.zovi ih i nagovesti da imas mac makinu i proveri da li imaju driver za tu platformu.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u06.01.2006. u 08:17 - pre 221 meseci
Najsigurnije je da tražiš verziju modema sa Ethernetom, ili da ti omoguće da sam kupiš ADSL ruter koji će raditi preko njihove veze.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u06.01.2006. u 15:04 - pre 221 meseci
Hvala ljudi na savetima ... ali sa njima je jako tesko ostvariti kontakt . Izgleda da imaju samo jednog coveka koji poznaje sve oko Adsl.a , ostali su po meni nezainteresovani .... Coveka sam danas zvao nekoliko puta i nisam ga dobio .... cak vesto izbegavaju da mi kazu i njegovo ime ... bar bi znao koga da trazim ... ovako , sa njihove strane totalno neprofesionalno.
A sta ce biti od opreme mislim da to ni oni neznaju. Po ugovoru treba da postave Asus Usb modem ( 1 Usb interfejs ) ili ako se nevaram Asus Ruter modem ( 1 Usb i 1 Ethernet interfejs ) ... koja je tu logika da se covek u startu zbuni sta mu je od opreme potrebno , jer ovo sam iscupao izmedju njihovih redova koji stoje u samom ugovoru.

Inace paket je ... 512 Kbps / 128 Kbps. Ako i to bude funkcionisalo kao sto se prema poslu postavljaju oni sami, onda .... ne znam sta reci .
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u06.01.2006. u 22:06 - pre 221 meseci
Citat:
A sta ce biti od opreme mislim da to ni oni neznaju. Po ugovoru treba da postave Asus Usb modem ( 1 Usb interfejs ) ili ako se nevaram Asus Ruter modem ( 1 Usb i 1 Ethernet interfejs )

Ako možeš, uzmi ovaj drugi i nećeš imati problema. Nadam se samo da ne naplaćuje skuplje...
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u06.01.2006. u 22:55 - pre 221 meseci
Modem se ne naplacuje ( u svakom slucaju madamov verujem da si u pravu ...... Asus Ruter modem je onaj sto ce odgovarati za Mac.a ) Prepisano sa Ptt sajta : Korisnicima Adsl usluge Ptt nudi sledece modeme na koriscenje bez nadoknade :
Za fizicka lica :
Asus Usb modem ( 1 Usb interfejs ), Zyxel Prestige 630-C3 za Isdn liniju ( 1 Usb iterfejs ), Asus Ruter modem ( 1 Usb i 1 Ethernet interfejs ), uz koriscenje dinamickih IP adresa.
Za pravna lica :
Asus Ruter modem ( 1 Usb i 1 Ethernet interfejs ), Allied Telesyn Ruter modem za Isdn liniju ( 4 Ethernet interfejsa ) , uz mogucnost dobijanja potrebnog broja statickih IP adresa.

Sve je to lepo ..... samo da se docepam onog sto stoji u ugovoru ..... Telekomu je potrebno nekih petnaestak dana ( imaju guzvu ) da odradi njihov deo posla u centrali te nakon toga treba da cekam poziv neke firme ( Trigon ) koja ce da me kontaktira o terminu za postavljanje kucne opreme i podesavanja racunara ( setup ).
Proce i tih petnaest dana ..... pa se javljam da napisem sta sam ocekivao a sta dobio.

Pozdrav grupi .... Zdravko Novi Sad..
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u29.01.2006. u 22:08 - pre 221 meseci
Pozdrav ... Macintosh grupi.
Nazalost ..... od ADSL.A ... nista. Zadnji E-mail licno od Telekoma .
Od Direkcije za medjunarodne usluge je vas zahtev za ADSL.om storniran jer nema tehnickih mogucnosti .Kako ste u medjuvremenu dobili ISDN prikljucak ( cuj dobio ... platio ) nadamo se da cete biti zadovoljni protokom od 128 Kb/s u oba smera .
To je E-mail od 26. januara ... koji sam skratio jer detaljnije pojasnjenje je da sam od centrale udaljen vise od 3 Km. ....... sto nije istina . Nemam ni 200.metara ...... jesam zadovoljan sa 128 Kb/s ... ali sto potpisah ugovor posle dobijenih tehnickih mogucnosti 05.01.2006.te kada od toga nema nista ....... cak sta vise kako znaju da cu biti zadovoljan .No to nije pitanje , vec tek toliko mozda nekome pomogne ako potpise ugovor, da moze svasta da ocekuje ...... i radost treba ostaviti za kraj ... a ne kao ja ...... posle potpisanog ugovora bio srecan , sve dok nisam dobio E-mail od Telekoma.

Pitanje je .... Cekam E-mail od Grcke firme INTRACOM ...... ili tacnije da mi posalju driver za MAC.a .... da bi mogao ostvariti brzinu od 128 Kb/s. koju imam na PC. racunaru dok na Macintoshu svega 64 Kb/s iz razloga sto na njihovom instalacionom CD. nema drivera za Macintosh . Javio sam im se ukoliko imaju da mi posalju jer na njihovom zvanicnom sajtu , nema .

Cak ni tih 64 Kb/s na Macintoshu nebi bilo da nisam pokusao da u delu podesavanja modema probam sa nekim od ponudjenih ISDN na 64 Kb/s i rade skoro svi ali samo na toj brzini sto je i OK.
Intracom Net modem MLPPP ....... njega nemam u listi modema ... a vec iz do sada napisanog Net. na MAC.u je bas ono pravo u odnosu na Windows Os.
Moze li neko da pomogne i posavetuje sta bi valjalo da cinim da dobijem i na Mac.u 128 Kb/s ....... imate li u listi modema Intracom Net mod.
Imam instaliran Mac Os X 10.3. ......
Veza Mac.a sa Intracom modemom je na USB port ...... RS-232. na Mac.u nemam dok na modemu postoji .

Pozdrav Zdravko Novi Sad.
 
Odgovor na temu

kondor-n
Nenad Kondic
Beograd

Član broj: 53332
Poruke: 62
212.200.1.*



Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u30.01.2006. u 00:36 - pre 221 meseci
Ovde je bilo govora o tome:
http://www.elitesecurity.org/tema/144668/0#944376
 
Odgovor na temu

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
*.b92.net.

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u30.01.2006. u 10:25 - pre 221 meseci
Aj jedan mali offtopic ali mozda i nije posto nista od adsl-a :(

Citat:
zdravko vas 5051: Dali cu morati da se vratim na PC. ( kineze :):):))


ja moram da kazem da uzivam na mom kinezu PB 1.67ghz 2gb 17" i ipod 60gb :)



[Ovu poruku je menjao Toni dana 30.01.2006. u 11:26 GMT+1]
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u30.01.2006. u 10:41 - pre 221 meseci
postoje tri scripta
Intracom netMod MLPPP 128K
Intracom netMod PPP 128K
Intracom netMod PPP 64K

u modem setupu izaberes ”Intracom netMod PPP 128K”
.
Stay In Tune
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vukk

Član broj: 333
Poruke: 187
217.24.19.*



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u30.01.2006. u 12:49 - pre 221 meseci
Citat:
SIT:
u modem setupu izaberes ”Intracom netMod PPP 128K”
.


ja bih preporucio MLPPP 128K jer ne zauzima odmah dva kanala, vec prema potrebi, a kad dobijes poziv automatski raskida jedan kanal i mozes da odgovoris :)

 
Odgovor na temu

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u30.01.2006. u 14:59 - pre 221 meseci
Citat:
vukk: ja bih preporucio MLPPP 128K jer ne zauzima odmah dva kanala, vec prema potrebi, a kad dobijes poziv automatski raskida jedan kanal i mozes da odgovoris :)


e sada si mi otvorio oci... pojma nisam znao koji da stavim od ta dva :)
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u30.01.2006. u 23:45 - pre 221 meseci
Hvala Mac. grupi na pomoci ...... 128 Kb/s ..... Intracom .... ipak je potreban driver koji sam E-mailom dobio jer ga u listi modema nisam imao .... sada je sve Ok.
Za Tonia .... mislim da me nisi razumeo ... ili nisi procitao sve od pocetka ... kada sam napisao za Kineze mislio sam na serpu od PC.a .... i na komponente za sklapanje istih koje dolaze iz Kine ... a da nepisem o problemima sa , virusima itd.
Safari je ipak mnogo jak za sve ono sto Win. ima kao dodatnu opremu za Net.
Jos jednom ... hvala svima na vremenu koje su odvojili da bi pomogli .

Pozdrav .... Zdravko Novi Sad.
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u31.01.2006. u 07:16 - pre 221 meseci
Opet bih podvukao,
intracom zna da nekako zauzme obe linije,
i posle prekida veze telefon ti je zauzet, ne možeš da primiš poziv
ne pomaže samo "izvlačenje iz struje", moraš da ga resetuješ na malo crno - reset dugme
ispod poklopca

Stay In Tune
 
Odgovor na temu

MacMladen
Mladen Đurić
Blue Fish d.o.o.
Novi Sad

Član broj: 58644
Poruke: 137
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.bluefish.rs


Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u31.01.2006. u 09:50 - pre 221 meseci
Pitanje ADSLa na Mac-u sam i ja hteo da postavim pošto sam se i sam dosta mučio sa tim.

Evo iskistava:

Uplatio sam paket Neobee zato što sam procenio da mi najviše odgovara odnos cena/ponuda. Beocity nudi povoljniji paket sa statičkom adresom a Sezam i neki drugi su jeftiniji za malo ali ograničavaju protok.

I u skladu sa kupujmo domaće (novosadsko ;) ja to uzeh.

Veoma brzo je sve odrađeno putem maila (bukvalno par dana) tako da sam i tim zadovoljan. Iako sam njihov provider (kao) usluga, nisam imao nikakvu preferenciju jer i drugi koje sam ja prijavio su istom brzinom rešeni (a ja od toga ionako nemam ništa).

Uglavnom, moj osnovni problem bio je modem jer oni besplatno u paketu daju neki Actiontec USB modem (dostupan za 15 evra kod prodavaca) koji NIKAKO ne može da se poveže ni na Mac ni na Linux jer je u stvari (kako su mi rekli few good felas @ neobee, unofficialy) to samo fizička veza ADSL-USB a host (Windows) radi sve ostalo.

Drajvera nema jer je to neki ostatak od AOL. Strujni adapter je takvo sr*nje da jedan čovek to nije hteo da stavi kod sebe i insistirao da dobije papir o razduženju.

Uglavnom, ja sam svašta pokušao ali to jednostavno nije dobro rešenje kao ni bilo kakva Windows XP sharing solucija.

Rešenje je (u zavisnosti od potreba) uzeti ADSL Ethernet modem (npr D-Link 302 Ethernet/USB combo koji je onda i DHCP server, oko 20 evra) ili ADSL Ruter (ima ih raznih, svi su DHCP serveri, Firewall, NAT itd... oko 40 evra) razne kombinacije sa drugim servisima (wireless, print server, VoIP port, itd) a veoma dobro rešenje je USRobotics 9108 koji sve to integriše u sebi za oko 120 evra.

Ja lično sam uzeo pomenuti D-Link modem i Linksys WRT54GP2 (180 evra), koji ima wireless i dva VoIP porta koja sam priključio na Panasonic centralu.

Sva rešenja su daleko bolja i svi koji su zamenili Actiontec su progledali nakon toga.

Ako je potrebno neko dodatno objašnjenje, na raspolaganju sam :)
Use Mac.
 
Odgovor na temu

vukk

Član broj: 333
Poruke: 187
217.24.19.*



+2 Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u31.01.2006. u 10:40 - pre 221 meseci
Citat:
SIT: Opet bih podvukao,
intracom zna da nekako zauzme obe linije,
i posle prekida veze telefon ti je zauzet, ne možeš da primiš poziv
ne pomaže samo "izvlačenje iz struje", moraš da ga resetuješ na malo crno - reset dugme
ispod poklopca


na srecu ja nemam takvih iskustava :) . . . imao sam drugi problem, jer sem inracomovih drajvera imam i drajvere za prilagodnik USB na RS232 i desava mi se, ne znam iz kojih razloga, da modem nece da se inicijalizuje jer "ne moze da nadje USB device", ali to nema veze sa ISDN-om. . .


 
Odgovor na temu

MacMladen
Mladen Đurić
Blue Fish d.o.o.
Novi Sad

Član broj: 58644
Poruke: 137
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.bluefish.rs


Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u31.01.2006. u 10:45 - pre 221 meseci
Glede ISDNa...

Već ima diskusija koja se bavi pitanjem IntraNET završetka i pitanja oko toga, tako da bi taj deo diskucije tamo trebalo da se nastavi.

Ja lično to koristim od kuće (tamo mi ne treba stalna veza, ne bi bilo loše ali mi je zajedno zasad preskupo), i kao i pre u firmi dok nisam imao ADSL, zadovoljan sam kada nema boljeg.

Koristim 64k script jer kod providera obično upotreba dva kanala, 128k zahteva drugačiju pretplatu u odnosu na standardnu ili se plaćeno vreme brže troši. Za surfovanje je 64 relativno dovoljno, ionako je na kućnom (ne poslovnom) broju vreme konekcije je jeftino. Za 17 sati online prošlog meseca to je koštalo oko 200 dinara.
Use Mac.
 
Odgovor na temu

SIT

Član broj: 30468
Poruke: 292
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Adsl .... na Mac.u31.01.2006. u 14:32 - pre 221 meseci
Ako surfuješ 17 sati mesečno onda je i modem dobar
Stay In Tune
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Adsl .... na Mac.u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10354 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.