Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

signal šum grafikon

[es] :: Wireless :: signal šum grafikon

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon signal šum grafikon03.01.2006. u 20:44 - pre 222 meseci
Na wireless uredjaju tj.njegovom softweru imam tabelu-grafikon koji stalno prikazuje promjene izmedju signala i šuma na sopstvenoj anteni tj. lokalu . Isto tako mogu prebaciti na drugi grafikon koji pokazuje odnos signal šum na remote strani.
Kad posmatram grafikon vezan za moju stranu zanima me sta sve spada u ono sto se zove signal, a sta se sve podrazumjeva pod pojmom šum. Da li je signal izracena snaga mog uredjaja u zavisnosti od pojacanja antene i dali je šum prijemni signal koji zavisi od kvalitete mog prijemnika i od nekih smetnji iz okoline. Uopste koji sve parametri se podrazumjevaju pod signal,a koji pod šum.Ne bih smeo da imam manju razliku od 18 dB pise mi u uputstvu, a kod mene je nivo šuma mislim velik.Antena u lokalu mi mora biti kruzna tj. stap, a na suprotnoj strani imam usmerenu kod koje vidim i veci signal i manji šum.Zašto je kod mene šum velik,signal mislim da je normalan, a verovatno da nemam okolnih zracenja.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: signal šum grafikon03.01.2006. u 21:26 - pre 222 meseci
Koji je uredjaj?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: signal šum grafikon03.01.2006. u 22:49 - pre 222 meseci
Neki wireless iz profi iz prvih serija,moze dosta velik saobracaj raditi tj. citavu ucionicu kompjutera povezat wave wireless.Jel signal nivo ulaznog signala prijemnog u nekim mikrovoltima, a šum neka slabljenja tog istog signala?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: signal šum grafikon03.01.2006. u 23:49 - pre 222 meseci
Nisam cuo za model "Neki wireless iz profi iz prvih serija" pa ne mogu ni da pretpostavim kako radi.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: signal šum grafikon04.01.2006. u 07:52 - pre 222 meseci
Ja bih taj grafikon shvatio ovako.Signal mogu da zamislim kao prijemni signal npr.sinusoidalan odredjene velicine amplitude.Ako je antena sa vecim pojacanjem i amplituda je veca.Sum bi mogle stvarati okolne antene od drugih AP koje rade na slicnim frekvencijama i sum bi mogao imati i moj sopstveni prijemnik npr. losa podesenost stepena koji vrsi demodulaciju tj. izdvaja i iz losih ulaznih harmonika neki signal za koji smatra da je koristan. Uglavnom taj sum bi vizuelno shvatio kao nesto sto kvari osnovni izgled sinusoide.Resenje stavit antenu sa sto vecim stepenom pojacanja,eliminisat vanjske utjecaje sa nekim limom u blizini antene ili promjena lokacije antene,probat promjenit osnovnu frekvenciju uredjaja tj.kanal, mozda na drugim kanalima ima manje okolnih stetnih zracenja,naravno ovo se moze ispitat net stumblerom mislim i probat promjenit sam uredjaj ako se sumnja na los prijemnik.Naravno sve ovo uz dobar antenski sistem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: signal šum grafikon

[ Pregleda: 1933 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.