Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

imaginarni cd citanje i prikaz strukture

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: imaginarni cd citanje i prikaz strukture

[ Pregleda: 2735 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon imaginarni cd citanje i prikaz strukture03.01.2006. u 18:34 - pre 222 meseci
Potrebno je da uradim sledece:
da pri ubacivanju cd-a u cd rom ovaj program iscita ceo cd i sve fajlove i foldere zapamti u bazi. na taj naicin bi se u bazi cuvali svi cd-ovi jednog korisnika. E sad nije problem da ja pomocu standardnih komponenti prikazem sadrzaj cd-a i da ga upamtim u bazi, ali je mozda problem kako kasnije kada korisnik zeli da vidi sta ima na nekom cd-u(citajuci iz baze a ne ubacujuci cd) kako to da prikazem, pomocu kojih komponenti a i da ima strukturu stabla(fajlovi i folderi)

Ima li neko neku ideju. Ja otprilike znam to da uradim, ali na dosta komplikovan nacin. Interesuju me vase ideje, koje bi komponente bile pogodne. Imam delphi 7
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: imaginarni cd citanje i prikaz strukture03.01.2006. u 18:46 - pre 222 meseci
Ne znam dal sam dobro shvatio al ja bi to uradio na ovaj nacin:
-napises neku funkciju koja ce se "otkrit" kad je ubacen cd
-napravis recimo folder c:\CD\
-napravis neku bazu u accessu i spremis ju u c:\CD\baza.mdb
-i sad recimo ubacis CD koji se zove MojCD
-program prepozna da je CD ubacen, uzme njegovo ime (MojCD), provjeri dal to ime postoji u bazi baza.mdb, i ako postoji ne radi nista a ako ne postoji onda dodaje ime MojCD u bazu i radi folder c:\CD\MojCD\ i tako kopira cijeli sadrzaj CD-a (kopiras preko TFileStream-a) i to je to..korisnik pokrene bazu (u njoj su imena svih ubacenih CD-a, i dvoklikom na neko ime CD-a u bazi napravis da se otvara folder u kojem je sadrzaj tog CD-a) i to je to..


edit: jedino ako zelis da se sadrzaj CD-a (koji je skopiran) gleda iz programa, ni to nije nista posebno tesko..

[Ovu poruku je menjao Passwd dana 03.01.2006. u 19:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.dlp114.bih.net.ba.



+27 Profil

icon Re: imaginarni cd citanje i prikaz strukture03.01.2006. u 18:51 - pre 222 meseci
Pa radi kao i Windows Explorer, za prikaz stabla koristi TTreeView kontrolu a za prikaz fajlova TListView. Mozes raditi i da izgleda kao Total Commander gdje mozes koristiti TListView.
 
Odgovor na temu

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: imaginarni cd citanje i prikaz strukture03.01.2006. u 18:52 - pre 222 meseci
ne treba da kopira ceo sadrzaj cd-a, verc samo nazive fajlova i foldera i da pamti tu strukturu, a da korisnik moze da vidi sta se nalazi na kom cd-u iako nije uutra, na ravno neotvarajuci fajlove jer oni stvarno nisu tu. problem je prikaz tih imaginarnih fajlova i foldera, u kojoj komponenti, kako simulirati to stablo. Ostalo je suvise jasno
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: imaginarni cd citanje i prikaz strukture03.01.2006. u 20:20 - pre 222 meseci
Da pomognem onima koji znaju ( posto ja ne znam ) i da im objasnim samo na sta je mislio, pa neka oni pomognu . Covek hoce da uradi nesto kao WhereIsIt recimo, tj. da moze da napravi neki kao katalog CD/DVD-ova i da ne mora da ih ubacuje i drajv da bi gledao da li su mu ti podaci bas na tom CD/DVD-u nego da to moze da pogleda u ovom programu pre ubacivanja.

Ko i dalje ne razume neka skine WhereIsIt, nije prevelik, pa neka vidi kako on pravi kataloge i sve ce mu biti savrseno jasno .
 
Odgovor na temu

Bojann
Zrenjanin

Član broj: 13255
Poruke: 217
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: imaginarni cd citanje i prikaz strukture03.01.2006. u 22:03 - pre 222 meseci
e upravo to mi treba
 
Odgovor na temu

osmica
Beograd

Član broj: 38009
Poruke: 74
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.imagenedthe.com


Profil

icon Re: imaginarni cd citanje i prikaz strukture05.01.2006. u 02:59 - pre 222 meseci
Mozda ti ovo pomogne,ako je to to,probao sam,radi,nije povezano sa bazom,ti ga ispravi i povezi!On jednostavno ucita fajl,ali ga ne sacuva u bazu!Ako ti nesto ne bude jasno,vici!
Pozzzzzz
Ivan :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: imaginarni cd citanje i prikaz strukture

[ Pregleda: 2735 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.