Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa eksternim HD-om

[es] :: Storage :: problem sa eksternim HD-om

[ Pregleda: 3033 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 03:09 - pre 222 meseci
nadam se da ce neko imati neku pametnu ideju, posto ovo sto mi se dogadja nikako ne mogu da shvatim.
naime, imam portable HD simpletech 80gb koji se povezuje preko usb porta. sve je radilo savrseno, a onda se odjednom desilo da ne mogu vise da prikljucim disk na racunar! jednostavno, kada prikljucim usb, disk ne reaguje, ne pali se! istovremeno, svi ostali usb uredjaji (kamera, memory stick, stampac) savrseno rade na istom racunaru! taj isti disk savrseno radi kad ga prikopcam na laptop ili bilo koji drugi racunar!
pokusao sam ga prikopcati direktno i preko dodatnog kabla koji sam dobio uz HD, misleci da je problem u kontaktima, ali nista nije pomoglo.

molim vas dajte neki koristan savjet, posto mi taj HD sluzi kao backup, a sada ne mogu prebacivati nove podatke na njega.
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 08:31 - pre 222 meseci
nešto mi je tu malo čudno pošto se nečuje da se disk uopće pali. Jesi li siguran da memory stick radi na tom istom USB portu?
Kad uključiš disk, za probu pokušaj sve ostale usb uređaje koji nemaju vlastito napajanje ( znači stick, kamera, printer ne) iskopčati.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 09:26 - pre 222 meseci
Da li priključuješ na normalan USB port koji je na ploči ili na onaj prednji koji je povezan kablom na ploču? Vrlo često je to skoro neupotrebljivo na jeftinim kućištima, meni je jedan pred očima jednostavno izgoreo, srećom digitalcu nije ništa falilo. Dovoljno je da pogledam kakvi se kablovi tu koriste za vezu a kakvi na mom Chieftecu i sve mi je jasnije.
 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 13:49 - pre 222 meseci
potpuno sam siguran da svi ostali uredjaji rade bez problema, bas to mi je i cudno. portovi koje koristim su na ploci direktno, uopste nemam porove koji su sa prednje strane kucista.
pokusao sam i sa iskljucivanjem svih ostalih uredjaja, ali nista ne pomaze.
pokusao sam koristiti produzni usb kabal od diska da prikopcam kameru, cisto da provjerim ispravnost kabla, i kamera je radila. izgleda kao da je problem u disku, medjutim disk radi na svim drugim racunarima na koje sam ga prikopcao.

bas cudno.
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 14:07 - pre 222 meseci
Možda hard koristi nešto što ne koriste ostali uređaji, napajanje recimo, a tu ima nekih problema ili je nešto pokvareno. Kako se napaja hard?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 14:08 - pre 222 meseci
koja ti je konfiguracija?

 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 20:49 - pre 222 meseci
hd se napaja direktno preko usb porta, sa mogucnoscu ukljucivanja u drugi usb za dodatno napajanje. pokusao sam i te opcije, ali bez uspjeha. postoji i mogucnost prikljucivanja dodatnog ac/dc adaptera koji ja nemam, a dosad mi nije ni trebao, posto disk radi i na laptopu bez dodatnog napajanja.
inace, disk je ranije radio na ovom racunaru, a onda su odjednom poceli problemi.
postoji li mogucnost da je doslo do problema u napajanju usb-a na samom racunaru, posto disk radi na svakom drugom racunaru na koji sam ga prikopcao?
konfiguracija je athlon 1000, sve integrisano na ploci, ne znam tacno koja je ploca, ali mogu provjeriti ako bi to moglo pomoci, mada ne vidim kako.

u svakom slucaju, disk se ponasa bas kao da nema napajanja. ne znam kako bi se moglo desiti da usb radi a da napajanje preko usb-a ne radi?

u svakom slucaju, nadam se da problem nije u hd-u, posto su mi svi podaci tamo. ipak hd radi bez problema a svim drugim racunarima.
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om03.01.2006. u 21:08 - pre 222 meseci
pa ja upravo i sumnjam na napajanje posto kazes da se disk ni ne pali a na drugim racunalima radi. Znam da se napaja iz USB-a na5 v jer je to 2,5".
e ali daj sigurnosti radi napravi backup podataka s tog diska tek da si miran u dusi :)

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 03.01.2006. u 22:09 GMT+1]

 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om04.01.2006. u 01:12 - pre 222 meseci
konacno sam uspio naci rjesenje, pa hajde da ga podijelim s vama i da vam zahvalim na pomoci.

usb port je nekako ostao bez napajanja, mada mi nije jasno kako se to moze dogoditi, ali eto... ocito je nesto pregorilo, sreca pa nije citava ploca ili jos gore moj HD!

posto disk dolazi sa kablom koji se moze prikljuciti na jos jedan dodatni port radi dodatnog napajanja, ja sam jednostavno prikljucio napajanje na laptop, a usb na racunar, tako da se disk napaja sa usb-a na laptopu, a usb port na racunaru mu sluzi samo za konekciju, pa se preko njega ne mora napajati.

jeste malo komplikovano za povezivanje, ali svakako mi taj disk sluzi samo za prenos vecih fajlova, dok manje skidam na usb stick.
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om05.01.2006. u 12:19 - pre 222 meseci
Eto, ipak je do napajanja HDD-a.
Jel bi imao od koga da posudiš malo kvalitetnije napajanje i probaš ga staviti u svoj komp da vidiš dešava li se to i s drugim napajanjem? ( ako znaš to napraviti i ako hočeš naravno)
koja je trenutno ploča i napajanje?


 
Odgovor na temu

voodoosin
sinisa sasic
DTP
chicago, IL

Član broj: 10812
Poruke: 153
*.hsd1.il.comcast.net.

ICQ: 323174686


+3 Profil

icon Re: problem sa eksternim HD-om07.01.2006. u 00:05 - pre 222 meseci
pa u principu bi mogao pokusati sa drugim napajanjem, medjutim ne vidim sta bi time dobio? naime, usb je integrisan na ploci, tako da, koliko mi je poznato, ne bi mogao prespojiti napajanje.

uostalom, svakako racunar samo privremeno koristim, tako da mi nije posebno bitno, glavno je da mogu spojiti hd i prekopirati svoje podatke.

hvala u svakom slucaju
>>> ThatsOnlyMe <<<
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: problem sa eksternim HD-om

[ Pregleda: 3033 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.