Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BidPay servis se zatvara

[es] :: E-Kupovina :: BidPay servis se zatvara

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

krabbe

Član broj: 79573
Poruke: 15
*.159.eunet.yu.



Profil

icon BidPay servis se zatvara01.01.2006. u 21:55 - pre 222 meseci
Ovo je veoma losa vest za sve one koji su koristili usluge BidPay servisa, ali pre svega kupuvinu posredstvom sajta www.ebay.com

Skoro dve godine sam uspesno kupovao razne stvari na eBay sajtu i vrsio placanja putem BidPay servisa. Dogodila su se dva-tri propusta, ali nije bilo strasno. To je bila jedina relativno jednostavna solucija placanja u inostranstvo jer znamo da PayPal zvanicno ne funkcionise kod nas.

Sada ne znam kako cu dalje saradjivati sa prodavcima eBay sajta, a i drugima, jer mi je jako komplikovano da jurim nekog u inostranstvo da bih placao putem PayPal-a. Naravno da se neki od nas registruju na PayPal sa naznakom druge drzave, ali su mnogi imali probleme zbog toga.

Interesuje me misljenje korisnika usluga BidPay servisa i ideje kako sada vrsiti kupovinu. Nadam se da ce nam neko za pozitivnim iskustvima objasniti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara01.01.2006. u 22:09 - pre 222 meseci
jedna ovakva tema vec postoji,ali nema veze posto u njoj niko nije dao nikakav predlog za resenje...i mene zanima sta sad raditi?
 
Odgovor na temu

krabbe

Član broj: 79573
Poruke: 15
*.159.eunet.yu.



Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara01.01.2006. u 22:20 - pre 222 meseci
Nisam primetio da ima ista tema. Nov sam clan sajta pa nisam stigao da pregledam sve teme iz ove oblasti.

Zaista sam u dilemi sta sada raditi, a da ne govorim o tome da imam neke porucene proizvode i ukoliko ih ne platim na vreme mogu biti suspendovan sa eBay sajta. Naravno da postoje razna dovijanja, ali nisam bas za takve varijante, vec ozbiljan nacin saradnje.

Ako neko ima pozitivna iskustva se drugim slicnim servisom, neka javi. Da li ima nasih ljudi u inostranstvu koji vrse redovne transakcije novca uz pristojnu proviziju?
 
Odgovor na temu

mister_Bi
Srbija

Član broj: 55474
Poruke: 61
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara01.01.2006. u 22:38 - pre 222 meseci
Citat:
: Nisam primetio da ima ista tema. Nov sam clan sajta pa nisam stigao da pregledam sve teme iz ove oblasti.


Da, postoji ali nije bitno. Na zalost, slicnog servisa kao sto je bio BidPay - nema. Ovaj servis je bio idealan za sve: podrzavao je sve zemlje sveta, Ameri (prodavci) dobijali novac direktno na racun. Sve lepo i jednostavno. Cak i sad ako pogledate, trenutno na eBay-u ima postavljeno oko 2.300.000 aukcija gde prodavci primaju BidPay kao placanje. Trazio sam po netu sta je uzrok zatvaranja, ali bezuspesno. Probao sam i na eBay-u da vidim sta prodavaci koriste kao alternativu BidPay-u, ali i to je bilo bezuspesno: korisnici iz zemalja kao sto su Bugarska, Rumunija, skandinavske, Kina, ex-SSSR, i slicno koriste CCNow... E sad, da li ce ga i Ameri prihvatiti!? Mislim da bi se trebalo strpeti malo, ipak idem nekom zdravom logikom (?!) da je Western Union preko BidPay-a ima lepu zaradu (kako kroz fee, tako i kroz obrt novca do naplate ceka) pa sad tek tako napustiti "zlatnu koku"....

[Ovu poruku je menjao mister_Bi dana 01.01.2006. u 23:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

krabbe

Član broj: 79573
Poruke: 15
*.159.eunet.yu.



Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara01.01.2006. u 22:58 - pre 222 meseci
Ocigledno je da treba sacekati i pratiti kako ce reagovati i drugi koji su imali koristi od tog servisa, a njih ima dosta. Svakako je dobro da pratimo na eBay sajtu sta se desava i da imamo kontakt kako bi pomogli jedni drugima. Ja kupujem neku strucnu literaturu, fotografije i casopise uglavnom iz US i UK i to mi je poseban problem jer ne znam za neki alternativni servis koji radi kao BidPay a podrzavaju ga Englezi i Amerikanci. Lako je njima kad imaju PayPal!!!

 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara02.01.2006. u 09:49 - pre 222 meseci
pazite ovako-u sustini treba ici na to da se nekako 'osposobi' PayPal za nas,ali ako to nije moguce,onda je i BidPay OK,mada je PayPal u svakom slucaju bolji-iz nekoliko razloga:
1. na eBay-u 99% prodavaca prima i PayPal
2. nema provizije na PayPal-u
3. kad se plati prodavac dobija automatski novac i mail,pa je samim tim i brze slanje/prijem posiljke

I,da,ljudi,dajte da organizujemo nesto-neku peticiju ili nesto slicno za paypal...bilo je ovakvih pokusaja,ali uvijek se pojavi neki pametnjakovic koji kaze da to nece uspijeti,iz tog i tog razloga,ali istina je da to nikad nije ni pokusano,a ne kosta nas nista da probamo.Takodje mislim da ne bi bio problem da sakupimo dosta potpisa za kratko vrijeme,jer bi nas vjerovatno podrzale i banke koje izdaju internet kartice,jer bi i oni imali koristi od toga.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara02.01.2006. u 09:58 - pre 222 meseci
Zapitajte se prvo zašto PayPal neće da radi sa našom zemljom...


 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara02.01.2006. u 10:20 - pre 222 meseci
Zbog toga sto je ranije bilo dosta zloupotreba kartica drzavljana drugih zemalja...sada vise toga nema,jer je sad i to kaznjivo nasim zakonom.tako da i dalje tvrdim da smo nepravedno izostavljeni...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara02.01.2006. u 10:46 - pre 222 meseci
evo peticije...da pokusamo,ne skodi,a cim ne skodi znaci da koristi :D
http://www.petitionspot.com/petitions/e-scg
 
Odgovor na temu

krabbe

Član broj: 79573
Poruke: 15
*.147.EUnet.yu.



Profil

icon Re: BidPay servis se zatvara02.01.2006. u 11:46 - pre 222 meseci
Mislim da nemamo neke vajde od te price "znate zasto nece sa nama da saradjuju", vec zaista treba koristiti sve nacine komunikacije sa ljudima na netu da se siri pozitivna prica u vezi PayPal-a. Ne mozemo biti vecni robovi onih koji prave mahinacije, a posebno jer toga ima i u drugim zemljama.

Kontaktirao sam neke ljude sa eBay sajta, ali oni nisu u problemu kao mi, jer imaju nekoliko drugih alternativa i bez PayPal-a, pocevsi od registrovanih pisama u kojima se salje novac na adresu prodavca... To je sve kod nas apsolutno nemoguce i zato treba pisati i eBay administraciji ali i PayPal-u. Sve peticije mogu samo da koriste, nece odmoci.

Javite ako saznate bilo kakvu novost u vezi ovih problema sa BidPay servisom i PayPal-om.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: BidPay servis se zatvara

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.