Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!

[es] :: Linux :: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!31.12.2005. u 03:13 - pre 222 meseci
Čemu služi folder /etc/cron.d na slackware-u?

Drugim rečima, jasno mi je šta rade cron.daily, cron.monthly, cron.hourly, cron.weekly, a jasno mi je i kako da izmenim crontab listu (/var/spool/cron), ali folder cron.d jednostavno ne služi ničemu. Ne nalazi se u sistemskoj crontab listi, niti bilo šta što stavim u njega ima neki efekat.

Eto, skoro sam instalirao vnstat koji je ubacio svoju satnicu u cron.d, ali to nije dalo nikakvog efekta. Onda sam izmenio crontab listu i u nju ubacio vnstat onako kako treba da bi radilo.
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!31.12.2005. u 07:14 - pre 222 meseci
Citat:
pisac: Čemu služi folder /etc/cron.d na slackware-u?

Drugim rečima, jasno mi je šta rade cron.daily, cron.monthly, cron.hourly, cron.weekly, a jasno mi je i kako da izmenim crontab listu (/var/spool/cron), ali folder cron.d jednostavno ne služi ničemu. Ne nalazi se u sistemskoj crontab listi, niti bilo šta što stavim u njega ima neki efekat.

Eto, skoro sam instalirao vnstat koji je ubacio svoju satnicu u cron.d, ali to nije dalo nikakvog efekta. Onda sam izmenio crontab listu i u nju ubacio vnstat onako kako treba da bi radilo.


Dotični folder ne postoji kod mene na Slack-u 10.2. Izgleda da ne postoji ni u official Slackware-10.2. Mora da je došao sa nekim programom koji si instalirao sa make install ili slično.

http://slackware.it/en/pb/sear...p;t=2&q=%22etc%2Fcron.d%22
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!31.12.2005. u 14:08 - pre 222 meseci
/etc/cron.d ne postoji na Slacku.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!01.01.2006. u 00:54 - pre 222 meseci
Ja ga imam. Znači, nešto ga je instaliralo pre ovog zadnjeg programa (pošto sam ga imao i ranije). Dobro, onda ga brišem.
 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!01.01.2006. u 19:06 - pre 222 meseci
I ja ga imam i to ga je instalirao vnstat. Pogledaj njegov Makefile:

Code:
CRON = $(DESTDIR)/etc/cron.d

To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!01.01.2006. u 20:32 - pre 222 meseci
Ma ja ga imam od ranije (pre vnstat-a), pa sam mislio da ima neku funkciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Čemu sluzi cron.d na Slackware-u? Naglašavam: na Slackware-u!

[ Pregleda: 3818 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.