Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows XP instalacija

[es] :: Windows desktop :: Windows XP instalacija

[ Pregleda: 6745 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savovuk
Podgorica

Član broj: 5831
Poruke: 90
*.pg-dialup.cg.yu



+1 Profil

icon Windows XP instalacija19.10.2002. u 21:00 - pre 261 meseci
Imam jedan veliki problem.
Od skora su pocele da mi se pojavljuju razne greske u Windowsu u toku rada u skoro svim aplikacijama. Trenutno koristim milenium verziju koji sam instalirao kao upgrade preko 98. koja mi je dosla kad sam kupio kompjuter.
Samo da napomenem da je ovaj ME sto sam instalirao sumnjivog porijekla, tj nasao sam ga na CD-u na kom je bilo jos brdo raznih stvari, tako da po mom misljenju to nije full verzija (da se tako izrazim).
Prije dva dana sam odlucio da instaliram novi XP ali mi nikako ne ide od ruke.
Zelim da uradim full instalaciju, a da pritom ne "unistim" podatke koje imam na disku (D), hard mi je podijeljen na 2. particije, na C je Windows ME instaliran, a na D mi je brdo muzike i svega koje ne zelim da izgubim.
Ne znam kako to da uradim jer nijesam neki strucnjak.
Vec sam probao i uradio sam jos gore. Instaler ispita sistem i sve je u redu dok se ne restartuje da bi pocela instalacija, ali onda odjednom ukoci ?!
ne moze da se uradi nista. nista ne funkcionise, samo radi restart (tvrdi).
Sad mi se pojavljuje jos vise gresaka.

Moze li neko u kratkim crtama da mi napise kako da instaliram ovaj XP a da ne izbrisem ovo sa particije D.
Napominjem da ne znam da radim u BIOSu, a u Windowsu se dobro snalazim.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ppp-bg.sezampro.yu



+536 Profil

icon Re: Windows XP instalacija20.10.2002. u 18:55 - pre 261 meseci
Sve što želiš da sačuvaš od podataka prebaci na D particiju. Zatim butuj računar sa CD (instalacion CD Windows XP Professional) i odatle FORMATIRAJ C particiju (preporučujem NTFS). Instaliraj lepo XP na C i nema problema.
 
Odgovor na temu

savovuk
Podgorica

Član broj: 5831
Poruke: 90
*.cg.yu



+1 Profil

icon Re: Windows XP instalacija20.10.2002. u 21:16 - pre 261 meseci
Izgleda da je u tom bootovanju najveci problem.
Vec sam jednom probao to da uradim (po savjetu prijatelja) i sistem se tada podigao preko CDa, sve je bilo u redu, a ja sam onda opet pokrenuo windows setup sa CDa. Izgleda da sam tu pogrijesio. Nijesam znao da prvo treba da se formatira disk.
E sad se javlja sledece.
Kad stavim da se boot-uje sa CDa odmah se pokrene windows setup i to onaj sa plavom pozadinom, slova su kao u DOS-u, onda pocne da provjerava razne stvarcice itd. i kad se to zavrsi pise da treba da pocne setup i onda odjednom ukoci. Probao sam vise puta i opet isto. Ne radi nista, samo mi ostaje da restartujem i vratim se na stari milenium.
Mozete li mi kako pomoci. U jednom servisu su mi trazili 20 eura da mi instaliraju XP !!!
 
Odgovor na temu

krvopije
Dusko Maksimovic
Beograd

Član broj: 3289
Poruke: 136
*.yubc.net

Sajt: www.reosonline.com


Profil

icon Re: Windows XP instalacija20.10.2002. u 23:05 - pre 261 meseci
Mozes da butujes racunar sa start up disketa ne primjer. To znaci otidji kod nekoga ko im XP i napravi doticne diskete. Ond butuj racunar sa disketa, pa formatiraj c particiju i uradi clean instalaciju XP-a.

To ti je jedna varijanta za resenje problema.
 
Odgovor na temu

goran0505
MKD

Član broj: 2371
Poruke: 241
62.220.221.*



Profil

icon Re: Windows XP instalacija21.10.2002. u 01:33 - pre 261 meseci
Ja sam sve uradio pre par dana i to tako sto sam snimio 6 flopi diskete za boot od www.microsoft.com. 6 diskete su zato sto tu ima puno drivera za scsi kontrolere a ja mislim da je tebi tu problem bas kao i meni.Recimo na pocetku kad ja instaliram i daje mi info dali da sam trazi kontroler i da instalira ili F6 da pritisnem da sam izaberem kontroler, moram na F6 da ubacim flopi disk gde mi je snimljen ATA66 kontroler koji i nije za winXp ali ipak samo tako moze jer ako on ubaci iz njegove datoteke onda mi instalacija blokira. On pokusava da mi ubaci ATA100 RAID kontroler koji kad je vec win. instaliran radi ali prilikom instalacije windowsa ipak blokira.
Boot file mozes snimiti ovde:
http://www.microsoft.com/downloads/release.asp?releaseid=33290 (za home edition)
http://www.microsoft.com/downloads/release.asp?releaseid=33291 (za pro edition)
+ ovde mozes da pogledas neke stvari http://www.bootdisk.com/ ali nemoj da koristis verzuju koji oni nude za boot sa jednom flopi jer kod mene je napravila jedna greska prilikom kopiranja fajlova.
I obavezno prebaci potrebne stvari na D particiju, pa zatim format C.
I ne boj se nece nista da ti se desi na D ako je jedino ne formatiras.

@Cvejic
Zasto preporucujes particija da bude NTFS? Dali to nesto pomaze XP-u ili samo radi sigurnosti?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

savovuk
Podgorica

Član broj: 5831
Poruke: 90
*.pg-dialup.cg.yu



+1 Profil

icon Re: Windows XP instalacija21.10.2002. u 10:20 - pre 261 meseci
Hvala na linku.
Probacu danas pa cu javiti sta je bilo.
ako mi uopste bude radilo :)
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

savovuk
Podgorica

Član broj: 5831
Poruke: 90
*.pg-dialup.cg.yu



+1 Profil

icon Re: Windows XP instalacija21.10.2002. u 13:34 - pre 261 meseci
Opet problemi !
(oce li im doci kraja ?)
Uradio sam sve kako ste napisali i snimio 6 startup disketa.
Kad sam boot-ovao sa diskete poceo je Windows Setup i ja sam pritisnuo F6 da se izaberu kontroleri sa diskete. Sve je normalno pocelo i mijenjao sam diskete, a kad je doslo do cetvrte (negdje na sredini njenog citanja) pojavilo se sledece :

SETUP COULD NOT DETERMINE THE TYPE OF ONE OF MORE MASS STORAGE DEVICES INSTALLED IN YOUR SYSTEM, OR YOU HAVE CLOSEN TO MANUALLY SPECIFY AN ADAPTER. CURRENTLY, SETUP WILL LOAD SUPPORT FOR THE FOLLOWING MASS STORAGE DEVICES(S):

onda sledeci red

<NONE>

*Sada pise da treba da pritisnem S ako hocu da dodam SCSI Adaptere, CD ROM Drives ... (ja pojma nemam ni shto je SCSI ?!)
* ili ako necu da pritisnem ENTER da se ovo nastavi.

Probao sam prvo ovo sa S, pa mi je trazilo neku disketu sa drajverima ...
pa sam se onda vratio i pritisnuo ENTER da se nastavi i sve je islo normalno, mijenjao sam diskove sve do zadnjeg (6) i kad sam ga stavio, floppy je samo malo krenuo da radi, pisalo je PLEASE WAIT ... i opet je zablokirao isto kao sto se desavalo prije.

Ovo sam probao vise puta i opet isto.
Pomagajte.
Da napomenem verzija XP koju sam nabavio na CD-u je Professional i taj sam exe fajl skinuo sa onog linka (fajl koji je za pro verziju)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ppp-bg.sezampro.yu



+536 Profil

icon Re: Windows XP instalacija21.10.2002. u 23:20 - pre 261 meseci
Pa koji UDMA/RAID/SCSI kontroler imaš?

SCSI (Small Computer System Interface) iliti SKAZI!

Ako ti je hard na koji želiš instalirati Windows XP nakačen na neki dodatni integrisani ili PCI IDE kontroler onda treba na disketu da snimiš *.sys fajl. I kada te setup pita (nebitno da li je sa CDa ili sa disketa) ti lupiš F6 i izabereš taj kontroler.

Setup već ima načešće korišćene drajvere (Intel IDE, VIA, HPT370 i gomilu SCSI drajvera) ali opet neke nema (HPT366)...

Možeš nakačiti hard privremeno na IDE kontroler koji je u čupsetu (Intel ili VIA) pa instaliraš XP, pa onda instalirašp drajver za taj kontroler pa onda prebaciš hard na dotični kontroler.
 
Odgovor na temu

NikolaM
Podgorica

Član broj: 5716
Poruke: 21
*.beotel.net

ICQ: 93500338
Sajt: www.mugosa.host.sk


Profil

icon Re: Windows XP instalacija22.10.2002. u 00:08 - pre 261 meseci
Udji u Bios podesi da ti bootuje sa cd-a, sve sto treba da sacuvas stavi na toj D particiji, kada butujes sa cd-a NEMOJ pretiskati F6 (barem je tako u win2k da bi izabrao SCSI drivere i ostalo), pusti neka odradi pripremu, kad te bude pitao na koju particiju izaberes C i formatiras sa NTFS-om (FAT32 ti je kao bolji za igrice, ali win2k i XP ne mogu da zamislim da se formatira sa FAT32) pusti neka odradi instaliciju (ti samo unesi podatke koje ce te pitati u toku instalicije).


Ostavi se tih disketa i tog sranja, ovo ti je najprostiji nacin da rijesis problem, vec si rekao da si jednom podigao sistem sa CD-a, znaci nije problem u cd-u jer je butabilan, nesto si ti u toku instalacije zeznuo, uradi sve iz pocetka ali polako i pazljivo.
Everything is possible, it's just question of time.
 
Odgovor na temu

goran0505
MKD

Član broj: 2371
Poruke: 241
62.220.221.*



Profil

icon Re: Windows XP instalacija22.10.2002. u 00:23 - pre 261 meseci
@NikolaM
A sta ako nema na XP CD driver za kontroler bas kao kod mene sto nije bilo za HPT366, znas da mi instalacija non stop blokirala sve dok nisam sa mog flopija ubacio driver.Maticna ploca mi je Abit BE6-II ATA66.

@savovuk
Sve ti je ovo skola ako ne probas nikad neces ni znati.
Kad sam ti rekao da pritisnes na F6 i ubacis driver za kontroler, mislio sam da ubacis svoju flopi disketu koji si "najverovatno" dobio uz PC kad si ga kupio.Ona se dobija uz maticnu plocu toest uz PC.
Koliko sam ja razumeo ti kad si pritisnuo na F6 i kad ti instalacija potrazila flopi sa driverom ti si ubacio narednu boot disketu 4 ili 6 ili 3 nije bitno ali to je pogresno.
Moras da nadjes driver za kontroler ako ga vec nemas inace od instalacije nema nista, non stop ce ti blokirati. To je moje svze iskustvo od pred nedelju dana.
ENDE
 
Odgovor na temu

savovuk
Podgorica

Član broj: 5831
Poruke: 90
*.pg-dialup.cg.yu



+1 Profil

icon Re: Windows XP instalacija22.10.2002. u 11:36 - pre 261 meseci
Ali ljudi pojma nemam o tome.
Uz kompjuter sam dobio samo driver za plocu, graficku ... , nije bilo nikakve diskete osim za driver za monitor.
Ne mogu nikako da podignem sistem ni preko CD-a ni preko diskete , jer se odmah ukljucuje windows setup (koji blokira), ne startuje se Windows. Startovao mi se samo prvi puta kad sam boot-ovao sa CD-a. Kad ga ukljucujem dodje mi pitanje ocu li da idem na podizanje Windowsa Me (koji imam) ili da idem na setup (sto je stavljeno na default, pa moram brzo da prebacim gore na ME jer imam 3sec. za izbor ?!).
Pomagajte ljudi, ne mogu vishe ovako !
 
Odgovor na temu

savovuk
Podgorica

Član broj: 5831
Poruke: 90
*.pg-dialup.cg.yu



+1 Profil

icon Re: Windows XP instalacija22.10.2002. u 11:45 - pre 261 meseci
Udji u Bios podesi da ti bootuje sa cd-a, sve sto treba da sacuvas stavi na toj D particiji, kada butujes sa cd-a NEMOJ pretiskati F6 (barem je tako u win2k da bi izabrao SCSI drivere i ostalo), pusti neka odradi pripremu, kad te bude pitao na koju particiju izaberes C i formatiras sa NTFS-om (FAT32 ti je kao bolji za igrice, ali win2k i XP ne mogu da zamislim da se formatira sa FAT32) pusti neka odradi instaliciju (ti samo unesi podatke koje ce te pitati u toku instalicije).


Ostavi se tih disketa i tog sranja, ovo ti je najprostiji nacin da rijesis problem, vec si rekao da si jednom podigao sistem sa CD-a, znaci nije problem u cd-u jer je butabilan, nesto si ti u toku instalacije zeznuo, uradi sve iz pocetka ali polako i pazljivo.[/quote]


Najjace bi bilo kad bih mogao tako uraditi sve. Ne mogu ni doci do tog pitanja za formatiranje diska ! Blokira odmah posle provjera.
 
Odgovor na temu

stojce
Stojce Slavkovski
Skopje

Član broj: 5892
Poruke: 9
*.unet.com.mk



Profil

icon Re: Windows XP instalacija24.10.2002. u 23:34 - pre 261 meseci
Obavezno pre pokretanje setup procedure, startuj smartdrv.exe i to dva puta (drugi put da vidis dali je kesiranje OK). Onda kada se setup priprema da snimi fajlove na HDD moze da ceka i do 10min. zavisi od brzinu PC. Samo strpljivo i bice OK
br
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Windows XP instalacija30.06.2004. u 19:44 - pre 241 meseci
Sve pogresno...

Lepo ti butuj sa diskete i ne pritiskaj F6. Ti nemas SCSI, tebi to ne treba. Znaci, pusti ga da ucita sve sto mu treba i ne pritiskaj nista. Josh jedna napomena, kada izaberes particiju D, u sledecem koraku postavi da ne dira apsolutno nista (ponudice ti quick format u NTFS/FAT32 i da nista ne dira). Ostatak bi trebao da prodje bez problema.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.teleportgroup.net

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Windows XP instalacija30.06.2004. u 23:27 - pre 241 meseci
Kad butuješ sa CD-a, da li posle prvog restarta vratiš u BIOSu da se butuje sa harda ?
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

bole9
bosko djurovic
jpk-bar
bar

Član broj: 26588
Poruke: 80
*.crnagora.net

Sajt: www.irceri.net


Profil

icon Re: Windows XP instalacija30.06.2004. u 23:43 - pre 241 meseci
Tema je iz 2002 godine>ako niste znali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows XP instalacija

[ Pregleda: 6745 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.