Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nivo znanja za posao programera

[es] :: Vodič za posao :: Nivo znanja za posao programera

[ Pregleda: 5295 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arbitar2
Arbitar2
Serbia

Član broj: 51869
Poruke: 39
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Nivo znanja za posao programera28.12.2005. u 23:48 - pre 222 meseci
Koji (minimalan)nivo znanja je potreban za Java programera za posao u nekoj softverskoj kuci?Da li je neko imao iskustva i kakva, pokusavajuci da volontira(radi) u nekoj softverskoj kuci?Istrosio sam sve nacine pokusavajuci da nadjem neku softversku kucu radi volontiranja u Novom Sadu,pa bi mi dobro dosla neka uputstva na koji nacin da doprem do njih.
 
Odgovor na temu

kernel82

Član broj: 36093
Poruke: 58
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Nivo znanja za posao programera05.01.2006. u 01:51 - pre 222 meseci
Ja poslednjih par meseci (od kada sam upisao cetvrtu god faxa) trazim neki part time posao, i u principu niko nece da ti ponudi tako nesto.

E sad ja sam u javi dosta radio i poznajem je dovoljno, cak smo kolega i ja radili program za agenciju za nekretnine.

Sto se tice mog iskustva sa konkursima svi traze "kvalitetnog" programera, sto otprilike znaci da iz razgovora sa tobom treba da shvate da znas da programiras, da si sto vise radio.
Na jednom izntervju-u su trazili: JSP, EJB, XML, HTML, CSS, Tomcat, Baze podataka (MySql, Oraclem MSSQL Server), Rational Rose...

I da rezimiram u koliko neznas da radis uci sam smisli projekat i realizuj ga! Da bi te neko primio moras dosta da znas (Neki minimum ti je sve sto imas u Thinking in Java + J2EE (bar teorijski) ) Citaj sto vise knjiga, i koliko nemas javi se... :)

PS Ja sam na kraju uspeo da nadjem nesto part time, posle dosta konkursa, tako da pokusavaj...

[Ovu poruku je menjao kernel82 dana 05.01.2006. u 02:54 GMT+1]
Walk on, walk on
with hope in your hearts
And you'll never walk alone
You'll never walk alone.
 
Odgovor na temu

cikakure

Član broj: 75226
Poruke: 12
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Nivo znanja za posao programera05.01.2006. u 03:07 - pre 222 meseci
kada ste vec kod knjga i znanja i ja sam jedan od onih koji sanjaju o tome da postane dobar programer. kako bih ja mogao da dodjem do neke knjige koja bi mi pomogla oko toga? Prvo sto bih me interesovalo je to cime bih ja mogao nesto prograirati?

Molio bih za "help"
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Nivo znanja za posao programera05.01.2006. u 11:16 - pre 222 meseci
Nadji neki veci i kompleksniji open source projekat pisan u Javi i citaj. Kada budes razumeo strukturu projekta i svaku liniju koda u njemu, to je znak da se priblizavas tacki potrebnog znanja. Ali bez najmanje 5 godina aktivnog rada sa programskim jezikom, ne racunaj da znas da programiras.

I sto ti rece kernel82, smisli sam neki projekat i uradi ga. Lupam, ponudi komsiji koji ima prodavnicu da mu uradis program, uradi neki open source projekat, pogledaj druge open source projekte i razmisljaj kako mogu da se unaprede i probaj to da uradis.

Sad cu reci nesto sto moze da te obeshrabri, ali ne daj se. Iako sigurno ima posla koji covek sa tek svrsenim fakultetom (ili apsolvent) bez iskustva moze da radi, ja nikada ne bih zaposlio nekoga takvog. To sto se uci po skolama je zaista, zaista premalo...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.lukoil.co.yu.



+10253 Profil

icon Re: Nivo znanja za posao programera05.01.2006. u 11:39 - pre 222 meseci
Šta je starije: Kokoš ili jaje ?
Svi bi da postanu dobri, iskusni programeri, i zna se da je to moguće samo uz rad u nekoj ozbiljnoj firmi, ali, avaj, takve firme primaju samo iskusne programere ! Dakle, kako uću u taj magični krug ?

Na sreću. ovo je samo naizgled ovako. Postoji priličan broj firmi koje bi da uštede na plati zaposlenih. Kako ? Ciljna osoba je: mlada, pametna, bistrooka, vredna i agilna, sa trunkom iskustva ili bez imalo. Ja bih lično ovakvu osobu odmah zaposlio. E sad, drugo je pitanje što ovakvih poslova nema uvek i stalno. Ali - budi informisan. Posećuj ovakve i slične forume, specijalne forume za nalaženje posla, prijavi se recruterima ... Biće posla preko glave. Ja lično ne poznajem ni jednog ko je stvarno hteo da radi a da nije našao posao. (Koliko ja znam, već dve tri godine je pravi deficit Java developera u Bgd-u.)


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Nivo znanja za posao programera05.01.2006. u 15:43 - pre 222 meseci
www.levi9.com

Java, JSP, JSTL, XML, JDBC (SQL).... to je ono sto traze

Ja se evo obucavam da bih se prijavio :)
Stigoh do pola :)
 
Odgovor na temu

kernel82

Član broj: 36093
Poruke: 58
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Nivo znanja za posao programera06.01.2006. u 01:49 - pre 222 meseci
Citat:


Sad cu reci nesto sto moze da te obeshrabri, ali ne daj se. Iako sigurno ima posla koji covek sa tek svrsenim fakultetom (ili apsolvent) bez iskustva moze da radi, ja nikada ne bih zaposlio nekoga takvog. To sto se uci po skolama je zaista, zaista premalo...


E pa ja se sad ne bih slozio sa tobom, ja svoj fakultet jako cenim (PMF!!!!!), jeste da se ne nauci mnogo toga sto je potrebno da bi dosao u firmu. ali samo da napomenem neke stvari koje na faxu naucis a da nisu cisto koderske i vezane za jednu stvar

1 Pravilan strukturirani stil programiranja
2 Strukture podataka - kako osnovne tako i napredna stabla i grafove
3 Asembler
4 OOP
5 Operativne sisteme
6 Kompajlere (Mi radimo java kompajler)
7 Baze podataka
8 Upisite PMF pa vidite sta jos! :)

NAJVAZNIJE OD SVEGA NAUCIS DA RAZMISLJAS!

E sad to nije dovoljno za posao ali je meni drago sto sam sve to ucio i planiram dalje za sebe da usavrsavam os iako od toga necu zaradjivati

Citat:
Java Beograd:
Na sreću. ovo je samo naizgled ovako. Postoji priličan broj firmi koje bi da uštede na plati zaposlenih. Kako ? Ciljna osoba je: mlada, pametna, bistrooka, vredna i agilna, sa trunkom iskustva ili bez imalo. Ja bih lično ovakvu osobu odmah zaposlio. E sad, drugo je pitanje što ovakvih poslova nema uvek i stalno. Ali - budi informisan. Posećuj ovakve i slične forume, specijalne forume za nalaženje posla, prijavi se recruterima ... Biće posla preko glave. Ja lično ne poznajem ni jednog ko je stvarno hteo da radi a da nije našao posao. (Koliko ja znam, već dve tri godine je pravi deficit Java developera u Bgd-u.)


Ja se sa ovim potpuno slazem, ima ljudi koji pored faxa dosta rade i za bilo koju firmu oni vrede vise nego neko ko tu godinama radi - cisto zbog toga sto je skolovan programer i nije usko specijalizovan za jednu oblasT!
Walk on, walk on
with hope in your hearts
And you'll never walk alone
You'll never walk alone.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nivo znanja za posao programera

[ Pregleda: 5295 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.