Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

modifikovanje gotove aplikacije

[es] :: C/C++ programiranje :: modifikovanje gotove aplikacije

[ Pregleda: 2376 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon modifikovanje gotove aplikacije25.12.2005. u 21:42 - pre 223 meseci
kako je u C/C++ -u moguce napraviti (koji princip) nesto sto radi slicno nekom virusu, tj. program da modifikuje neki gotov program...
npr. napravim nesto sto ce modifikovati aplikaciju "A" i postavit da svako paljenje aplikacije "A" prouzrokuje i paljenje neke aplikacije "B" sto u pocetku nije bilo predvidjeno pri pravljenju aplikacije "A"....ili nesto slicno...

da se razumijemo, mene niti interesuje pravljenje virusa, niti se zamlacujem time, pa zato nisam ni dao nesto konkretno, vec me zanima sami princip, jer ovo moze biti jako korisno...

ili npr. kako radi patch za neki program, da nakon njegovog pokretanja aplikacija sada nesto odradjuje sto prije nije, pa cak i da izgleda razicito i ima vise opcija nego prije...

da li je ovo moguce samo mjenjanjem nekih fajlova koje aplikacija koristi pri radu i pokretanju ili je moguce trajno izmjeniti cak i samu aplikaciju??

[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 25.12.2005. u 22:44 GMT+1]
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: modifikovanje gotove aplikacije26.12.2005. u 00:12 - pre 223 meseci
Mozes ti svakom fajlu editat binarnu strukturu pa tako i .exe fajlovima.

Ne razimim se u patcheve, ali mislim da ti oni izbace novi .exe fajl ili/i promjene nesto u registry-u ili/i promjene, dodaju neke resurse.

Ovo zadnje, zasto nebi bilo moguce??
Npr.
Ako ti prije pokretanja neke aplikacije ucitas sa diska njezinu (npr.) slikovnu pozadinu. Kad promjenis sliku (a ostavis potrebne elemente na slici isima kao i na onoj prije) i ponovno pokrenes app, dobit ces novu pozadinu.

Citat:
npr. napravim nesto sto ce modifikovati aplikaciju "A" i postavit da svako paljenje aplikacije "A" prouzrokuje i paljenje neke aplikacije "B" sto u pocetku nije bilo predvidjeno pri pravljenju aplikacije "A"....ili nesto slicno...

Pa mozes editat shell ili napravit wrapper app. koju kad pokrenes ona pokrece A i B, ako je imenujes isto kao A kao da si dobio editanu A aplikaciju.

Sve ti se svodi na kreativnost i kako ces doci do cilja...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: modifikovanje gotove aplikacije26.12.2005. u 02:34 - pre 223 meseci
Citat:
ili npr. kako radi patch za neki program, da nakon njegovog pokretanja aplikacija sada nesto odradjuje sto prije nije, pa cak i da izgleda razicito i ima vise opcija nego prije...


Pod pretpostavkom da je tvoja aplikacija, tj. da imash sors, imash uglavnom dva izbora :

1. Novi .exe koji ce samo prebrisati stari
2. "Patcher", koji radi na principu delta (diff) algoritma, tj. sadrzhi samo razlike izmedju stare i nove verzije fajla i koji mozhe da na osnovu te razlike "prepravi" stari fajl. Ovo se uglavnom radi kada treba uraditi "live update" aplikacije preko neta, kako bi se smanjila kolichina prenesenih podataka. Proguglaj za ovim pojmovima, imash gomilu patcher-a na netu.
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: modifikovanje gotove aplikacije26.12.2005. u 09:38 - pre 223 meseci
Citat:

Npr.
Ako ti prije pokretanja neke aplikacije ucitas sa diska njezinu (npr.) slikovnu pozadinu. Kad promjenis sliku (a ostavis potrebne elemente na slici isima kao i na onoj prije) i ponovno pokrenes app, dobit ces novu pozadinu.


pa dobro, ovdje ako sam razumio ti mislis na neku sliku koju aplikacija ucita pri pokretanju, i onda to znaci mjenjanje nekih fajlova koje aplikacija koristi...to je ok, mene je interesovalo mjenjanje same aplikacije...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: modifikovanje gotove aplikacije26.12.2005. u 14:28 - pre 223 meseci
Ponavljam, sve ti se svodi na neku vrstu kreativnosti.
Daj mi primjer pa cu ti lakse objasniti.

Mislis mjenjanje samog .exe-a kad ti se .exe pokrene?
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: modifikovanje gotove aplikacije

[ Pregleda: 2376 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.