Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++Builder "debug hook-ovi"

[es] :: C/C++ programiranje :: C++Builder "debug hook-ovi"

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

headstrong
IT Sektor
SCG

Član broj: 5194
Poruke: 40
*.ptt.yu



Profil

icon C++Builder "debug hook-ovi"17.10.2002. u 18:01 - pre 261 meseci
Kako donosim odluku o tome na šta je dobro potrošiti novac u ovom dobu legalizacije softvera u Srbiji, ispitujem pogodnosti koje donose razni razvojni alati. Borland C++ Builder (personal) mi se čini kao dobar odnos cena/kvalitet, pa sam "download"-ovao enterprise evaluation i bacio se na isprobavanje.
Pošto su mi u interesu dobra zaštita aplikacija, i što komplikovaniji metodi kripcije, način "pakovanja" koda mi je vrlo bitan, pa sam razgledao map fajl nakon linkovanja. Ustanovio sam da, kada se isključe sve debug opcije, u DATA ili BSS segmentu ipak pronađu stvari poput __CPPdebugHook, __CPPdebugHook_segment..., a u kodnom segmentu čak i __raiseDebuggerException. Pomislio sam da se radi o nečemu bez čega VCL ne može, pa sam za probu uradio jedan dll bez korišćenja VCL-a i "Exception handling"-a, ali se i tada generišu pomenute zanimljivosti.
Da li neko zna čemu služe pomenuti delovi koda, i da li predstavljaju ikakvo olakšanje za reverzni inženjering. Ako je tako, da li je moguće ikako tako nešto izbeći.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.STTNWAHO.dynamic.covad.net



+18 Profil

icon Re: C++Builder "debug hook-ovi"18.10.2002. u 08:06 - pre 261 meseci
Znam da ovo nije direktan odgovor na tvoje pitanje, ali kazi mi za koju vrstu softvera ti je bitna zastita, tj. sta planiras da razvijas?
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: C++Builder "debug hook-ovi"19.10.2002. u 01:59 - pre 261 meseci
Otvori projekat, i umesto Debug verzije podesi da projekat bude Release, izbildaj ga i pogledaj ponovo to sto si rekao.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

headstrong
IT Sektor
SCG

Član broj: 5194
Poruke: 40
*.ptt.yu



Profil

icon Re: C++Builder "debug hook-ovi"19.10.2002. u 14:39 - pre 261 meseci
Već sam rekao da sam isključio sve debug opcije, ali sam to radio ručno. Poslušao sam Lekin savet, i to uradio preko "Release" tastera (što izgleda da mu dođe isto). I dalje se u projektu ne koristi "Exception handling" niti VCL. Rezultat je ISTI kao i ranije.
Najzanimljivije je to, što sam pregledao Borland-ove binarne fajlove, i u mnogima (ako ne u svim) postoji __CPPdebugHook, __CPPdebugHook_segment, __raiseDebuggerException...
Sada je osnovno pitanje: da li su "krekeri" sa osmehom prihvatili C++ Builder, ili im pomenute zanimljivosti nisu baš od neke pomoći.
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.beotel.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: C++Builder "debug hook-ovi"19.10.2002. u 15:15 - pre 261 meseci
kao prvo treba da znas da ni jedan program nije 100% zasticen i da se uvek moze cracknuti samo pitanje je koliko je neko spreman da ide daleko u njegovom razbijanju
kreiranje dobre zastite programa iz HLL jezika je dosta tesko
problem kod HLL jezika je sto programer ne drzi sve konce tj nema potpunu kontrolu nad kodom

sto se tice konkretno tih fja ja ne znam sta one rade ali verovatno kompajler linkuje sve i svasta u tvoj sors, pa zato pozabavi se malo linkerom i njegovim opcijama, izbaci biblioteke koje on linkuje a koje ti netrebaju
mada mislim da ti to nece mnogo pomoci kad se tvog programa dokopa neki iskusni cracker
dobra zastita podrazumeva dobro znanje strukture izvrsnog PE fajla , anti-debugging tehnike (probaj da trazis po googlu), self-modyfing code, enkripciju/kompresiju koda/podataka, i jos nekih "trikova"
za ucenje svega ovoga je potrebno vremena, a koliko si spreman da izdvojis zavisi od tebe, takodje pogledaj po netu ima dosta sajtova koji se bave zastitom tipa "trikovi od programera za programere"

-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++Builder "debug hook-ovi"

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.